• Головна
  • Куди звертатися, якщо ви не можете проголосувати вдома
12:21, 6 лютого 2019 р.

Куди звертатися, якщо ви не можете проголосувати вдома

Куди звертатися, якщо ви не можете проголосувати вдома

Чергові президентські вибори в Україні відбудуться 31 березня 2019 року. Виборчі дільниці працюватимуть 31 березня 2019 року з восьмої години ранку до 20 години вечора.

Відповідно до українського законодавства, право голосу на виборах президента мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років. Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.

Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на виборах Президента України 31 березня 2019 року за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.

Куди подавати звернення

Звернення про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Реєстру виборців за місцезнаходженням виборця або за його місцем реєстрації не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах, тобто до 25 березня 2019 року включно.

Наприклад, якщо людина прописана в Кременчуці, але хоче проголосувати в Полтаві, вона має подати звернення до Віддіу ведення реєстру виборців там, де вона знаходиться, або приїхати до Кременчука і подати звернення до свого відділу ведення Реєстру виборців.

Якщо людина знаходиться поза межами України, вона має звернутися до українського посольства, аби отримати можливість проголосувати.

Важливо: заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто.

Які документи потрібні

При поданні заяви про тимчасову зміну місця голосування громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, – паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України). Для громадян України-військовослужбовців, документом який пред'являється органу ведення Реєстру, також може бути посвідчення військовослужбовця або військовий квиток.

Звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинне бути мотивованим. Це може бути службове відрядження, фактичне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота або навчання у відповідному населеному пункті або державі, перебування в санаторії, тощо. До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. Такими документами, наприклад, можуть бути: документ про відрядження, довідка з місця навчання, договір найму (оренди) житла, документ, що підтверджує право власності на житло, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, тощо.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.

Проголосувати мають навіть бездомні

У випадку звернення до органу ведення Державного реєстру виборців виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб, або звернувшись до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого знаходження.

Все це прийдеться робити знову

Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси забезпечує включення виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці одноразово виключно на день голосування – 31 березня 2019 року. У разі призначення повторного голосування, виборцям, які перебуватимуть не за своєю виборчою адресою та бажатимуть проголосувати, потрібно повторно не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування звернутися до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців щодо тимчасової зміни місця голосування.

Куди звертатися за розясненнями

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: Кременчук, вул. Небесної сотні, 54.

Прийом громадян: понеділок – п’ятниця з 09:00-18:00

Телефон: (05366) 3-00-38

E-mail: [email protected]

Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги (цілодобово та безкоштовно в межах України): 0-800-213-103.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #голосування #реєстрвиборців #реєстрація #відділведенняреєстру
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...