Нова Методика: мешканці будуть оплачувати всю воду, яку спожив їх будинок

Нова Методика: мешканці будуть оплачувати всю воду, яку спожив їх будинок

Набула чинності Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих комунальних послуг. Починаючи з лютого 2019 року мешканці повинні сплачувати за весь об’єм води, яку спожив їх будинок.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 22.11.2018 №315 затверджено Методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, яка введена в дію з 25.01.2019 року. Починаючи з лютого 2019 року змінилися принципи нарахування за спожиті послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.

Методику затверджено у відповідності до вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який передбачає, що мешканці будинку як власники цілісного майнового комплексу мають сплатити за весь об’єм води, яку спожив їхній будинок. 

Серед основних принципів, що застосовує Методика, - принцип визначення та розподілу небалансу – різниці між обсягом холодної води, виміряним загальнобудинковим лічильником, та сумарним обсягом спожитої холодної води за показниками квартирних лічильників:

- для будинків, де усі приміщення оснащені лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між усіма споживачами пропорційно до обсягу споживання.

- для будинків, де частина приміщень не оснащена лічильниками холодної води, обсяг небалансу розподіляється між споживачами, які не мають лічильників, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються послугами.

Для кожного будинку Методика встановлює свій розрахунковий період, на кінцеву дату якого проводиться зняття показників комерційного (загальнобудинкового) вузла обліку та здійснюється розподіл між споживачами.

Прийнята Методика стосується не тільки послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, а також:

- встановлює порядок визначення обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень, які є самостійними об'єктами нерухомого майна, опалення місць загального користування, гаряче водопостачання, забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення та гарячого водопостачання; 

- обсягів холодної, гарячої води, витраченої на загальнобудинкові потреби;

- обсягів холодної та гарячої води, спожитої споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку; 

- порядок розподілу обсягів спожитих комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання; 

- визначає вимоги до приладів-розподілювачів теплової енергії; 

- поправкові коефіцієнти для розподілу обсягу спожитої теплової енергії між окремими споживачами у будівлях, оснащених вузлами комерційного обліку теплової енергії та/або гарячої, та/або холодної води, де налічуються два та більше споживачів.

Україна комунальна
методика споживання комунальніпослуги розподіл
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
811 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии