• Головна
  • Як при створенні ОСББ не потрапити у пастку шахраїв
10:19, 7 лютого 2019 р.
Надійне джерело

Як при створенні ОСББ не потрапити у пастку шахраїв

Як при створенні ОСББ не потрапити у пастку  шахраїв

Сьогодні все більше співвласників багатоквартирних будинків замислюються про створення чи створюють ОСББ. Але не всі розуміють з якими проблемами можна зіткнутися на початкових стадіях створення ОСББ. Від шахрайських дій не застрахований ніхто.

Що треба знати, аби не стати жертвами шахраїв, розповіли в компанії «Місто для людей Кременчук».

На даний момент одним із поширених видів шахрайства стало створення «липових» ОСББ. За такою схемою шахраї працюють у багатьох містах України, реєструючи ОСББ за підробленими протоколами зборів власників багатоквартирних будинків. Після цього вони отримують доступ до інформації про жителів даних будинків. Така схема відпрацьовувалася кілька років. Спершу проводились фіктивні збори з людьми, які ніяким чином не пов’язані з даним будинком, далі просто почали ставити підписи самостійно.

У поле зору зловмисників потрапляють квартири, власниками яких є соціально незахищені верстви населення, а саме – самотні пенсіонери та особи, які ведуть аморальний спосіб життя, чи так звані безхазяйні квартири.

Шляхом підробки документів про право власності на квартири, у тому числі договорів купівлі-продажу, біржових договорів, шахраї позбавляють житла вразливі категорії людей. Спершу вони реєструють право власності на підставних осіб. Далі нерухомість перепродується кілька разів, а фактичних власників виписують за рішенням суду та виставляють на вулицю.

Ще одним поширеним видом шахрайстває намагання людей, які не проживають у будинку, очолити новостворенні ОСББ. Тим самим вони отримують повний доступ до розрахункових рахунків у банку. Це загрожує нецільовим використанням коштів ОСББ. Також вони призначають собі захмарні зарплати за управління будинком. Все це призводить до того, що співвласники не побачать у своєму будинку ремонту внутрішньобудинкових мереж, покрівлі, комунікацій, а лише ризикують сплачувати високі тарифи за утримання будинку та втратити з рахунків у банку накопичені кошти.

Як не потрапити у пастку шахраїв?

Співвласники мають обрати ревізійну комісію, яка раз на рік перевірятиме господарську діяльність ОСББ та звітуватиме перед мешканцями. Також можна користуватися онлайн-сервісами, які допомагають вести бухгалтерію ОСББ. Такі сервіси відображають рух коштів, їх залишок, своєчасність оплати від мешканців і орендарів.

Як відстежити махінації при здачі нерухомості ОСББ в оренду?

Рішення має прийняти не лише керуючий, а і всі власники квартир, яким потрібно підтвердити це своїми підписами. У кошторисі вони повинні вказати вартість оренди. Мешканці можуть звернутися до ревізійної комісії, та вимагати документи управління ОСББ на перевірку. Якщо є підозра, що в оренду приміщення здають не за ринковою ціною (а залишок іде в кишеню керуючого), можна створити ініціативну групу та винести питання на слухання всіх власників. Після цього подавати позов до прокуратури (у разі необхідності).

Як проходять збори мешканців?

За два тижні до призначеної дати проведення зборів ОСББ мешканці повинні бути сповіщені про дату, час і місце проведення, а також, за чиєю ініціативою проводяться збори та питання для обговорення. Рішення приймається, якщо за нього проголосували не менше 51% членів ОСББ. Навіть якщо на збори прийшли 4 людини, збори вважаються такими, що відбулися. Але для затвердження будь-якого прийнятого рішення необхідно провести письмове опитування протягом 14 днів після проведення зборів.

Якщо збори не проводили, але є протокол з підробленими підписами?

Тоді необхідно звертатися до прокуратури для з'ясування обставин.

Як обрати керівника ОСББ?

Керувати ОСББ може будь-хто, але найнадійніший варіант-обрати керуючого зпоміж мешканців будинку. Необхідно прописати в статуті ОСББ його обов'язки, умови працевлаштування, звільнення та повноваження. Також всі умови мають бути прописані в договорі, який укладається з ним як із найманим працівником. Крім цього, після створення ОСББ можна залучити керуючу компанію для вирішення питань життєдіяльності будинку.

Про це повідомляє «Місто для людей Кременчук».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#осбб #створення #шахраї #власники #документи #будинки #співвласники
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...