За залиття квартири через течу стояка відповідає виконавець послуг, - ВСУ

За залиття квартири через течу стояка відповідає виконавець послуг, - ВСУ, Эвелина Яблонська

За залиття квартири в результаті течі стояка гарячого водопостачання покладається на виконавця послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем опалення та водопостачання – сааме це зазначив Верховний суд України.

Мова тут про рішення ВС/КЦС, справа № 639/101/17, 07.02.19.

Треба розуміти, що постанови Верховного Суду для пересічного громадянина можуть бути еталоном правосуддя.  Тож якщо будь-хто потрапляє в аналогічну ситуацію, має право у власній судовій справі посилатися на вже існуюче типове рішення.

Так з Комунального підприємства «Харківські теплові мережі» було стягнуто матеріальну шкоду у розмірі 109 850 грн та моральну шкоду по 10 000 грн кожному з позивачів.

У суді стало зрозумілим, що залиття сусідів сталося через неналежний стан внутрішньо будинкових систем централізованого опалення та гарячого водопостачання в спірному будинку, технічне обслуговування якого, покладено на КП «Харківські теплові мережі», що свідчить про винні діі (протиправну бездіяльність) вказаного комунального підприємства.

Касаційну скаргу КП «Харківські теплові мережі», яке стверджувало, що  відповідальність за шкоду має бути покладена на інше комунальне підприємство - КП «Жилкомсервіс», Верховний суд відхилив.

Але Верховний суд зазначив, що відповідним рішенням міської ради, прийнятим в межах своєї компетенції, саме КП «Харківські теплові мережі» визначено як виконавця послуг з утримання будинків, а КП «Жилкомсервіс» зазначено як управителя будинків.

А між управителем та виконавцем було укладено договір, відповідно до якого замовник доручає, а виконавець приймає на себе обов'язок надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в частині технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем центрального опалення та гарячого водопостачання: мережі, арматура на них прилади та обладнання, які розміщені в межах будинку та виконання робіт з усунення аварійних ушкоджень на внутрішньо будинкових системах, управитель зобов'язується прийняти та оплатити КП «Харківські теплові мережі» надані послуги.

Також договір передбачав, що виконавець зобов'язаний здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень, утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені цим договором.

В якості одного з доказів вини відповідача суд зазначив акт огляду жилого будинку, яким встановлено, що залиття квартири позивача мало місце в результаті течі стояка гарячого водопостачання.

суд теча оплата комуналка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
385 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии