• Головна
  • На черзі закон про відключення квартир від централізованого опалення. Хто платитиме за послугу?
08:38, 27 лютого 2019 р.
Надійне джерело

На черзі закон про відключення квартир від централізованого опалення. Хто платитиме за послугу?

На черзі закон про відключення квартир від централізованого опалення. Хто платитиме за послугу?

Народний депутат від Кременчука Юрій Шаповалов планує проголосувати за прийняття законопроекту 8431.

Про те, що законопроект вже незабаром розглядатимуть у Верховній Раді, він повідомляє на своїй сторінці у соцмережі ФБ.

У Верховній Раді невдовзі розглядатимуть законопроект #8431, який зніме заборону власникам квартир відключатися від централізованого опалення, - повідомляє Шаповалов.

Нардеп вважає, що кожен має право вибору. Практика показує, що ті кременчужани, які свого часу встигли перевести свої квартири на індивідуальне опалення, платять набагато менше. Це дуже актуально сьогодні, при існуючих тарифах.

Закон має передбачити й допомогу соціально незахищеним верствам населення в переході на індивідуальне опалення.

Нагадаємо:

Згідно з чинним законодавством особа, яка тимчасово не проживає в квартирі, сьогодні має можливість припинити споживання електричної енергії, газу і води, однак, за опалення, яким не користується повинна платити.

Така ситуація прямо суперечить частині першій статті 19, статті 41, частини четвертої статті 42 Конституції України, оскільки фактично держава зобов'язує власника житла користуватися певною послугою, яка йому може бути не потрібною.

Тож законопроект передбачає право власника квартири відмовитися від послуги опалення.

Для цього потрібно подати заяву виконавцю послуг. Виконавець послуги після отримання заяви повинен протягом місяця безкоштовно розробити технічні умови (ТУ) відключення лише в межах квартири споживача. А мова тут про встановлення труб, які з’єднають квартири сусідів.

ТУ виконуються власником квартири за свій рахунок поза опалювальним сезоном. Після завершення робіт виконавець послуги з теплопостачання направляє свого фахівця або комісію, яка перевіряє виконання технічних умов і складає акт. На підставі цього акту стає можливим розірвання договору.

Виконавець несе відповідальність у разі, якщо затягне строки. У разі порушення термінів власник квартири може не платити за непотрібне йому тепло.

При цьому відключення квартири не дає право відмовитися від оплати послуги з опалення приміщень загального користування.

Якщо власник квартири передумав і вирішив повернути опалення, повторне підключення здійснюється повністю за рахунок власника квартири.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#нардеп #депутат #голосування #8431
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...