• Головна
  • «Парк Крюківський» стане офіційно ботанічною пам'яткою на території Кременчука. Що це значить?
13:28, 26 березня 2019 р.
Надійне джерело

«Парк Крюківський» стане офіційно ботанічною пам'яткою на території Кременчука. Що це значить?

«Парк Крюківський» стане офіційно ботанічною пам'яткою на території Кременчука. Що це значить?

На розгляд чергової сесії Кременчуцької міської ради від 24 квітня 2019 року виноситься проект рішення «Про надання згоди на створення об’єкту природно-заповідного фонду України – ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Парк Крюківський» на території м. Кременчука» на виконання вимог Закону України «Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», яким передбачено запровадження системи природоохоронних заходів збереження біологічного та ландшафтного різноманіття і розширення площі природно-заповідного фонду до 15 % загальної території країни у 2020 році.

Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385 передбачено, що площа території природно-заповідного фонду по Полтавській області у 2021 році повинна становити 13,5 % (станом на 01.01.2018 цей показник становив 4,95 %).

З метою виконання цих завдань Полтавська обласна державна адміністрація зобов’язала надати Департаменту екології та природних ресурсів матеріали щодо оголошення нових об’єктів природно-заповідного фонду до 20.12.2018.

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації розглянув клопотання виконавчого комітету Кременчуцької міської ради щодо створення ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Парк Крюківський» на території м. Кременчука  та схвалив його.

Відповідно до законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про місцеве самоврядування в Україні» для оголошення  (створення) ботанічної пам’ятки природи місцевого значення «Парк Крюківський» на території м. Кременчука на пленарному засіданні Полтавської обласної ради, необхідно надати рішення сесії Кременчуцької міської ради про надання згоди на його створення.

Протягом п’яти останніх років у парку виявлено вісім видів комах, занесених до Червоної Книги України: ксилокопу звичайну, махаона, подалірія, поліксену, синявця Мелеагр, сколію-гіганта, стрічкарок блакитну і тополеву, а також жука-оленя, занесеного до Європейського червоного списку. Найбільш поширеними серед орнітофауни є види: горобці хатній і польовий, горлиця кільчаста, представники родини воронових (галка сіра, грак, ворона, сорока та інші), а також синиці велика і блакитна, горихвістки звичайна і чорна, дрозди, повзик, дятли малий, середній і сирійський, підкоришник.

Деревно-чагарникові насадження парку в основному представлені середньовіковими посадками дерев із переважанням липи дрібнолистої, дубу звичайного, каштану кінського, різних видів тополі, клену, берези та інших порід (разом 27 видів). Середній діаметр цих насаджень знаходиться у межах 20-40 см, висота насаджень до 20 м. Приблизна кількість насаджень – понад 800 дерев і близько 250 чагарників. Дерева знаходяться у доброму і задовільному стані. Серед екзотичних видів на території парку зареєстровано катальпу бігнонієвидну, піроканту, айву японську, вейгелу, тамарикс, сорбарію, форзицію, спірею, будлею тощо.   

 «Парк Крюківський» має велике рекреаційне, наукове, природоохоронне, оздоровче, освітньо-виховне, санітарно-гігієнічне, естетичне й історичне значення для міста Кременчука в цілому та відповідає всім вимогам чинного природоохоронного законодавства України щодо оголошення та надання йому статусу об’єкту  природно-заповідного фонду України – ботанічної пам’ятки природи місцевого значення. Екологічні умови території парку (кліматичні, біотичні фактори) дозволяють розглядати можливість створення тут у майбутньому міського ботанічного саду.

«Парк Крюківський» стане офіційно ботанічною пам'яткою на території Кременчука. Що це значить?, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#парк #крюківськийпарк #ботанічнийсад #кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...