Пересадка кісткового мозку та купівля анатомічного матеріалу - нові зміни у законодавстві

Пересадка кісткового мозку та купівля анатомічного матеріалу - нові зміни у законодавстві,  Близнюк Анна

З 31 березня2019 року в Україні набув чинності доопрацьований Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» № 2694-VIII від 28.02.2019. Документ було оприлюднено 30 квітня 2019 року у виданні "Голос України".

Однак, у законі вказано, що до початку роботи Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, тобто до 1 січня 2020 року, організація з пересадки органів буде здійснюватися на основі нормативно-правових актів, що були прийняті раніше.

Тому рішення про можливість або неможливість застосування для трансплантації анатомічного матеріалу від донора-трупа до 31 грудня 2019 року буде прийматися консиліумом лікарів закладу охорони здоров’я, до листа (списку) очікування якого включено реципієнта.

Втім, закон, що вже набув чинності, передбачає ряд змін у законодавстві, серед яких такі:
- розширення переліку осіб, які є близькими родичами, — до нього включили двоюрідних братів і сестер, дядьків, тіток та племінників
;

- можливість донорства кісткового мозку від повнорідних братів або сестер віком до 18 років.;

- сімейний лікар зможе отримувати згоду на посмертне донорство та матиме право вносити таку інформацію до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Крім того, у документі вказано, що дозволяється лише міжнародний обмін анатомічними матеріалами, а от щодо гемопоетичних стовбурових клітин, то їх можна буде навіть купити або продати.

Також було внесено зміни й до статті 290 Цивільного кодексу України згідно з якими право на донорство гемопоетичних стовбурових клітин надається у випадках, передбачених цим законом, особам віком до 18 років.

трансплантація донорство анатомічніматеріали
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
75 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии