Кременчук споживає рекордну кількість паперу (дослідження закупівель)

Кременчук споживає рекордну кількість паперу, Наталья Огиенко

Відома кременчуцька активістка та учасниця ГО «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» та Європейський центр Вергеланда Світлана Овчаренко опублікувала цікаві результати свого дослідження.

Виявилось, що Кременчук споживає рекордну кількість паперу. Статистика каже, що середній американець витрачає майже 300 кг паперу на рік, європеєць – близько 75 кг, а мешканці Африки використовують менше 1 кг паперу на рік.

Моніторинг закупівель комунальних установ Кременчука показав, що наше місто може претендувати на рекорд: лише за 3 місяці 2019 року за кошти платників податків Кременчука закуплено близько 10 тонн паперу. Ділимо на 221 000 населення (за даними на 1.01.2018 р.) і маємо результат – майже півкіло паперу на кожну людину незалежно від віку чи роду занять лише за 3 місяці й лише від комунальних установ. Зауважимо, що в статистику не входять не-комунальні підприємства, магазини, офіси чи індивідуальні «домашні» закупівлі людей.

- Департамент освіти купує 5 тонн паперу на рік,

- Управління соцзахисту – близько 2 тонн,

- КАТП 1628 (те саме підприємство, яке збирає відсортовані нами відходи для переробки) – 1,5 тонни.

Для виготовлення одного аркуша паперу формату А4 потрібно від 13 до 21 грама якісної деревини. Беремо 20г для зручності підрахунків і маємо, 296 тонн деревини лише на виготовлення паперу, кількість якого вказана у договорах. Насправді, документи готуються неякісно, тому дуже часто визначити кількість і характеристики закуплених товарів неможливо. Тому напевно паперу буде куплено більше. Та такими темпами наша планета скоро без жодної деревинки залишиться!

Матеріал підготовлено аналітиками ГО «Кременчуцький інформаційно-просвітницький центр «Європейський клуб» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Моніторинг закупівель зі сфери соціальної інфраструктури та комунальних послуг у Кременчуці». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

статистика аналітика папір споживання комунальніустанови закупівля
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
47 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии