• Главная
  • Бабусям знадобляться смартфони? Все про нове маркування ліків
15:58, 25 июля 2019 г.
Надежный источник

Бабусям знадобляться смартфони? Все про нове маркування ліків

Бабусям знадобляться смартфони? Все про нове маркування ліків

Учора, 24 липня, Кабмін схвалив постанову щодо боротьби з підробками лікарських засобів. А з 1 вересня 2019 року на упаковки препаратів будуть наносити спеціальне маркування, за яким можна буде перевірити оригінальність препарату.

Так, просканувавши відповідний QRкод смартфоном, громадянин дізнається усю інформацію про лікарський засіб: чи він не фальсифікований, протермінований чи завезений до країни з порушенням норм.

Втім, у МОЗ повідомляють, що індивідуальне маркування ліків буде впроваджуватися поетапно.

До 2020 року буде працювати пілотний проект, який передбачає добровільну участь фармвиробників в маркуванні ліків. А вже з 2021 року ця поступово стане обов'язковою нормою.

Спочатку для ліків, які беруть участь в програмі відшкодування вартості "Доступні ліки", а з 2022 року маркування стане обов'язковим для всіх рецептурних ліків. Таким чином, ми досягнемо більш якісного забезпечення пацієнтів ефективними медикаментами.

Також у майбутньому, коли інформаційна база кодів препаратів буде інтегрована з системою електронного здоров'я, громадяни зможуть перевіряти якість ліків просканувавши маркування своїм смартфоном.

Спеціальний додаток для первірки ліків розробляють у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, а скачувати його можна буде вже наприкінці 2019-го.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ліки #якість #маркування #рецепти
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...