• Головна
  • Депутати вимагають від "Кременчукгаз" розробити програму з встановлення індивідуальних лічильників
12:45, 5 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Депутати вимагають від "Кременчукгаз" розробити програму з встановлення індивідуальних лічильників

Депутати вимагають від "Кременчукгаз" розробити програму з встановлення індивідуальних лічильників

На сесію міської ради Кременчука надійшов проект рішення. У ньому депутат Кальченко пропонує раді звернутися до ПрАТ «Кременчукгаз»з вимогою про розробку програми, спрямованої на забезпечення встановлення індивідуальних квартирних лічильників населенню.

Відтак, чи призведе до чогось серйозного офіційне звернення депутатів, наразі невідомо. Але принаймні депутатам точно нададуть відповідь, чи чекати з моря погоди, чи жити як жили.

Кальченко зазначає у проекті рішення, що згідно з Законом України « Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (зі змінамивід 21.12.2017 року).

Відповідно до частини 1 статті 6 зазначеного Закону суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, яке проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується, зокрема тільки для приготування їжі – до 01.01.2021року.

Згідно із частиною 2 статті 2 Закону з метою забезпечення комерційного обліку природного газу для населення суб’єкти господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, оснащують споживачів природного газу – фізичних осіб (населення) індивідуальними лічильниками газу.

Варто зазначити, що відповідно до частини 2 статті 3 Закону побутові споживачі природного газу - фізичні особи (населення) можуть самостійно забезпечити встановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників) з подальшою компенсацією таких витрат на рахунок коштів, які ними сплачують за тарифом на розподіл природного газу. Але на теперешній час відсутній механізм відшкодування витрат на встановлення лічильника.

Але слід зазначити, що мешканці м. Кременчук у відповіді на свої заяви щодо встановлення індивідуальних (квартирних ) лічильників газу не отримують відповідей про строки їх встановлення та взагалі відсутня інформація, чи будуть вони встановлюватись у випадках, коли вже встановлено загально будинковий лічильник газу.

Враховуючи те що, у разі невстановлення населенню в строк, до 1 січня 2021р., лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території його облік до моменту встановлення лічильників газу буде здійснюваться за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України та численні звернення та скарги кременчужан щодо невстановлення індивідуальних приладів обліку природного газу (індивідуальних лічильників), депутати Кременчуцької міської ради звертаються з вимогою до ПрАТ «Кременчукгаз» щодо розроблення програми, спрямованої на забезпечення встановлення індивідуальних квартирних лічильників населенню м. Кременчука, з врахуванням того, що згідно законодавства України встановлення лічильників треба закінчити до 1 січня 2021р.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#депутати #комісія #проектрішення #програма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...