• Головна
  • Поліцейським, які встояли перед спокусою взяти хабар, тепер дають премію - 1000 грн за кожен випадок
13:42, 9 квітня 2019 р.
Надійне джерело

Поліцейським, які встояли перед спокусою взяти хабар, тепер дають премію - 1000 грн за кожен випадок

Поліцейським, які встояли перед спокусою взяти хабар, тепер дають премію - 1000 грн за кожен випадок

 За кожного виявленого хабарника тепер видають по 1000 грн премію.

350 або хабар СТОП, - з таким заголовком вийшла розповідь поліцейських про те, як по-новому відбувається боротьба з хабарництвом.

Теми про те як беруть хабарі і скільки, зазвичай добре розходяться і всі смакують ці ситуації з різних сторін, шукаючи винних серед усіх - аж до середньовічних предків. Так, ці ганебні факти і у мене викликають багато негативних емоцій.

Але сьогодні не про це. Сьогодні хочу написати про те, про що говорити не дуже люблять... про те як дають хабарі! Тему цю люблять уникати, адже чомусь суспільна мораль не те щоб виправдовує хабародавців, але якось так сором’язливо мовчить в таких випадках... Але ж в будь-якій ситуації, де є більше однієї сторони, винні, як правило, всі сторони. Закон в принципі містить ту ж саму логіку - передбачається відповідальність і за отримання хабара (ст.368 ККУ) і за його давання (ст.369 ККУ). Отже, і для боротьби з корупційними проявами потрібен вплив на обидві сторони. Всім вже, напевне, відомо, що, з-поміж іншого, для боротьби з корупцією в наших рядах діють відділи моніторингу, які 24/7 наглядають, виявляють і реалізовують спільно з іншими службами і правоохоронними структурами матеріали, які напрацювали. І прикладів тому дуже багато і ми про кожен кажемо вголос. Більшість з цих випадків реалізовані або за нашої інформації або за нашої участі. Очищення наших рядів - це неспинний процес і він буде тривати завжди.

Але і проявів іншої сторони медалі - давання хабара, ми теж бачимо безліч. В березні минулого року ми вирішили прослідкувати та проаналізувати тенденції і масштаби цього явища. А ще, запровадили практику преміювання патрульних поліцейських за неухильне виконання закону і стійкість перед корупційними спокусами.

З березня минулого року, з ініціативи начальника Департаменту патрульної поліції Євгенія Жукова та підтримки Голови Національної поліції Сергія Князєва, кожен патрульний поліцейський, який не просто відмовився від хабара, а офіційно зареєстрував цю подію, затримав особу, яка спробувала дати хабара і викликав слідчо-оперативну групу для подальшого оформлення і реалізації - отримує премію 1000 грн.

За цей час таких випадків було зафіксовано 350. Авжеж, їх було набагато більше...натяків, спроб, розмов. Не так просто зафіксувати це, ще й не спонукаючи особу до такої поведінки. Але 350 разів це було точно зафіксовано.

Чи буде обвинувальний вирок в кожній з цих справ - не думаю. Кримінальний процес у нас має свої нюанси, але частина цих справ вже в суді. І по них будуть засуджені, я впевнений.

Отже хотілося б, щоб кожен, кому спало на думку спробувати дати патрульному хабара, пам’ятав не тільки про відповідальність за Кримінальним кодексом України, а і про премію патрульному

Дякую 

P.S. Хто з патрульних все ж таки ще не чув про це, то запам’ятайте і розкажіть колегам: у випадку фіксації давання вам хабара, реєстрації в ЄО і виклику СОГ - премія 1000 грн

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#хабар #поліція #стоп #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...