• Головна
  • На стадіонах та у спортзалах мають бути пандуси й універсальні туалети, - Мінрегіон
19:50, 10 квітня 2019 р.

На стадіонах та у спортзалах мають бути пандуси й універсальні туалети, - Мінрегіон

На стадіонах та у спортзалах мають бути пандуси й універсальні туалети, - Мінрегіон

Нові ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», що передбачають обов’язкове влаштування безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю, набрали чинності з 1 квітня. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Зокрема, за новими ДБН люди з обмеженими можливостями мають право на вільний доступ до стадіонів та інших закладів для проведення змагань і занять спортом.

«Останнім часом дуже багато розмов про стадіони. Але що важливо і про що забувати не треба, щоб такі громадські об’єкти та заклади були сучасні і доступні для кожної людини, у тому числі, для осіб з інвалідністю та іншого маломобільного населення. Тому у нових державних будівельних нормах щодо інклюзивності будівель і споруд введені обов’язкові вимоги щодо влаштування безперешкодного доступу як ззовні, так і всередині стадіонів, спортзалів та інших закладів спорту. Ці норми вступили в дію з квітня цього року, є обов’язковими та стосуються проектування нових і реконструкції існуючих будівель закладів спорту», — наголосив Лев Парцхаладзе.

Так, у всіх спортивних закладах обов’язково мають бути влаштовані:

- безпечні пандуси, спеціальні підйомники та інші засоби доступності для людей з порушеннями опорно-рухового апарату;

- тактильні смуги, інформаційні таблички та позначення шрифтом Брайля, інші візуальні елементи і аудіопокажчики для людей з порушеннями зору;

- дублювання важливої звукової інформації текстами, організація сурдоперекладу, використання систем звукопідсилення для людей з порушеннями слуху.

Глядацькі місця на трибунах для людей з інвалідністю, що пересуваються на візках, повинні розташовуватися в зоні, яка безпосередньо прилягає до виходу на трибуну.

Якщо зал розрахований на 800 і більше глядацьких місць, то місця для людей з інвалідністю повинні зосереджуватися у різних зонах з розрахунком не більше 3-х глядацьких місць в одній зоні. Всі місця мають знаходитись у безпосередній близькості до евакуаційних виходів.

Відстань від місць для людей з інвалідністю до евакуаційного виходу не повинна перевищувати 40 м. Ширина проходів — не менше 0,9 м.

Крім того, у приміщеннях роздягалень при спортивних спорудах слід передбачати індивідуальні шафи для одягу висотою не більше 1,7 м та індивідуальні кабіни площею не менше 4 кв. м із розрахунку по одній кабіні на 3-х осіб з інвалідністю, що користуються візками.

Також мають бути забезпечені лави довжиною від 3 м, шириною від 0,7 м і висотою до 0,5 м і вільний простір для проїзду навколо них.

Разом з тим у приміщеннях спортивних закладів мають бути обов’язково забезпечені:

- універсальні туалетні кабіни шириною від 1,65 м та глибиною від 1,8 м;

- душові кабіни розміром 1,5 м на 0,9 м з відкидним кріслом на висоті 0,45 м та простором перед нею для маневрування візка.

Загалом, нові ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» спрямовані на створення безбар’єрного простору для всіх груп людей з інвалідністю: з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДБН #пандуси #особизінвалідністю
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...