• Головна
  • Прикмети та ритуали Вербної неділі: дівчат б`ють щоб заміж вийшли, а котики їдять щоб завагітніти
10:25, 21 квітня 2019 р.

Прикмети та ритуали Вербної неділі: дівчат б`ють щоб заміж вийшли, а котики їдять щоб завагітніти

Прикмети та ритуали Вербної неділі: дівчат б`ють щоб заміж вийшли, а котики їдять щоб завагітніти

Сьогодні, 21 квітня, в Україні не лише день виборів, а й релігійне свято Вербна неділя. Головна із традицій свята - освячення вербових гілок, які символізують відродження та надії у всіх починання.

У християн Вербна неділя асоціюється зі входом Ісуса Христа до Єрусалима напередодні того, як він був розп'ятий і переніс тяжкі страждання.

Після освяти гілочок верби у церкві, їх слід розкласти по всьому будинку. Важливо, щоб у кожній кімнаті та біля ікон були гілки верби. Їх можна класти навіть в узголів'я ліжка. Найкраще, вважається в народі, розставити їх по пучку всюди в оселі.

Вважається, що старі гілки варто спалювати, бо вони вбирають в себе всю негативну енергію. І викидати їх просто так не варто. Найкраще спалити та розставити нові гілочки, щоб удома панували любов та благодать. А господарі були здоровими й багатими.

А ще у народі вірять, що гілки будуть оберігати будинок від усього поганого: від граду, пожежі, повені. Сильний сніг, дощ із градом, гроза з блискавкою або інші мінливості погоди оминатимуть вашу оселю.

За традицією зрізати гілки верби варто в Лазареву суботу, напередодні Вербної неділі. Зустрічати свято прийнято тільки в колі рідних і близьких людей, не влаштовуючи гучного застілля.

Сьогодні дозволяється пісне печиво, риба і червоне вино дозволяється, адже Великий піст ще триває. А ось прибирати в оселі та працювати категорично заборонено. Не можна шити, прати, мити вікна, вишивати, свердлити, мити підлогу тощо. У цей день не потрібно займатися фізичною працею і перейматися хатніми справами. Не забувайте і про те, що не варто сваритися й лихословити.

Також в українців з давніх-давен існує наступний звичай у Вербну неділю. У цей день після освячення верби в церкві усіх членів сім`ї б`ють її гілками, примовляючи: «Не я б'ю - верба б'є, за тиждень - Великдень, недалечко червоне яєчко!»

Існує ще один варіант примовляння під час ритуалу:«Будь великий, як верба, а здоровий, як вода, ще й багатий та щедрий, як наша плодюча земля!».

Для дівчат, які хочуть якомога швидше вийти заміж, є вельми простий спосіб здійснити свою мрію. Для цього після освячення гілочок верби потрібно ними дівчину побити. І чим більше членів сім'ї це зроблять, тим більше шансів на те, що хлопець або чоловік незабаром зверне на неї увагу, і пара одружиться.

А жінки, які не можуть завагітніти мають зрізати гілки верби, які в цей день вважаються чудотворними, освятити їх у храмі. При цьому поставити свічку перед іконою Пресвятої Богородиці.

Після цього з'їсти три «котики» верби і попросити у Бога подарував вагітність та здорову дитину. А ще жінка, яка хоче народити малюка, має зробити намисто із сережок верби. І не викидати їх доти, поки не народить, а після появи дитини - спалити. 

У народі також вірили, що хворих діточок слід купати у відварі зі свяченою вербою, а здорову дитину таке купання захистить на весь рік від можливих хвороб.

Згідно з давніми прикметами, сильний вітер знаменує у цей день вітряну погоду влітку. Якщо буде тепла сонячна погода - буде гарний врожай фруктів. Мороз із ранку - сприятливий знак, обіцяє багатий урожай ярих зернових культур.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #верба #піст
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...