У Кременчуцькому районі членів ДВК виключили з комісії без їх відома

У Кременчуцькому районі членів ДВК виключили з комісії без їх відома, Наталья Огиенко

На дільниці у селі Чечелеве хотіли, щоб були присутні члени ДВК тільки від одного кандидата в президенти України

Виборча дільниця №530382, що у селі Чечелеве Кременчуцького району Полтавської області, ще не встигла відкритися 21 квітня, а вже ледь не стала причиною зриву волевиявлення виборців, зареєстрованих на згаданій дільниці. Про це, виданню 05366.com.ua повідомила журналіст Анастасія Красовська, яка заздалегідь вирішила стати членом ДВК, щоб побачити виборчий процес із середини. Того, що станеться, вона навіть не могла уявити.

Трьох членів Державної виборчої комісії, які були направлені на дільницю зі штабу діючого президента України, були без причин і пояснень виключені зі складу комісії. До цього «випадкового» списку виключення потрапила й журналістка Анастасія Красовська. Ці три члени ДВК, не були запрошені на попередні збори, коли розпаковувалися бюлетені й обговорювався майбутній процес роботи. Жодного дзвінка, sms-повідомлення, листа, надісланих на адресу проживання, члени ДВК не отримували. Про те, що їх виключили з комісії, вони дізналися зранку 21 квітня, о 07:00, коли за вказівками штабу направилися на роботу.

З самого штабу одного з кандидатів до цих трьох людей чомусь без проблем додзвонилися у п’ятницю, 19 квітня, для того, аби повідомити, де і о котрій годині з’явитися на виборах, за чим потрібно слідкувати, яку інформацію про виборців (кількість, явка), потрібно передавати. Також, від штабу членів ДВК ознайомили з можливими порушеннями, інформацією щодо того, як має працювати дільниця під час виборів і процесу підрахунку голосів.

Так, зранку 21 квітня двох членів ДВК, які відмовилися повертатися додому, без ґрунтовних причин таки включили в склад комісії. Те, що ці люди мали працювати, підтвердили, як у їхньому штабі, так і в Окружній виборчій комісії (ОВК). Останні ж повідомили, що згідно закону, подали документи цих людей на участь у виборах не пізніше 15 квітня 2019 року.

Присутні члени комісії дозволили собі в адресу цих двох членів ДВК говорити, щоб вони йшли геть. «Дайте дівчатам можливість заробити», -сказали члени комісії, які ймовірно судили по собі та думали лише про гроші.

Цікава ситуація сталася з третім членом ДВК, яка взагалі живе поруч із місцем, де проводилися вибори. І навіть цього голові дільничної виборчої комісії Катерині Горяній і секретареві дільничної виборчої комісії Світлані Міщенко виявилося замало, щоб просто зайти додому до жінки і повідомити її про те, коли має відбутися перше засідання і привезення бюлетенів. Натомість, у голови та секретаря, відповідь на все була одна: «Ми ні до кого не додзвонилися, це все ОВК «накрутило», яке подало документи не вчасно, можливо нам не правильні подали номери телефонів». При цьому, показати вихідні виклики того, як вони вправно намагалися додзвонитися до всіх членів ДВК, вони відмовилися. Мовляв, дзвінків багато, не знайдуть... Та перша фраза секретаря була такою: «Ми вас виключили зі складу комісії...». А вже потім пішли розмови про те, що вони не додзвонилися.

Включати в члени ДВК жінку, яка проживає поряд із дільницею, і яка є переселенкою зі сходу, спочатку, вони взагалі відмовлялися. Говорили, що навіть були готові зібрати засідання для того, щоб її умисно виключити (якби вона все таки прийшла). На їх думку, жінка - не грамотна, бо має робочу спеціальність. Але ж, більшість інших простих українців теж мають прості робочі спеціальності. Все-таки жінку до складу включили завдяки дзвінку до штабу. Виявилося, що вона також на участь у виборах була зареєстрована. По дзвінку, жінка, з’явилася на дільниці хвилин через 15. Тобто, її номер також був вказаний правильно.

Як повідомили спеціалісти штабу діючого Президента, якби їх трьох членів ДВК без причини таки не погодилися включити у склад комісії, голові дільничної виборчої комісії та секретареві загрожувала б кримінальна відповідальність. Адже, вони по-тихому, без відома самих людей, не дивлячись на реєстрацію в ОВК, взяли й прийняли самовільне рішення про незаконне виключення зі складу ДВК. Як результат, на дільниці у селі Чечелеве залишилися б представники лише від одного кандидата, а в такому випадку, було б важно говорити про демократичні вибори, якими наразі пишається Україна.

порушення вибори ДВК ОВК членикомісії виборипрезидента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
146 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии