Докерувались: вперше в Україні Кременчук бере кредит на зарплату медикам!

Докерувались: вперше в Україні Кременчук бере кредит на зарплату медикам! , Эвелина Яблонська

У Кременчуці докерувались! Щоб виплатити зарплату медикам беруть кредит! І здається, це не жарт! У бюджеті міста утворився касовий розрив по зарплаті.

Саме такий проект рішення підготували на сесію міської ради у міському відділі охорони здоров’я - взяти кредит під заставу депозиту. Вчора, головний медик Кременчука Максим Середа оббігав усіх голів профільних комісій, щоб додати проект рішення до основних питань. Але як заявили депутати, вони не ознайомилися з цим проектом рішення.

З цього приводу критично висловився голова профільної комісії з питань медицини Денис Терещенко. Він наголосив:

-       -Не може міська рада приймати на слух цей проект рішення.

-          Не може міська рада перекривати свої недопрацювання та недопрацювання виконавчого комітету  за рахунок кредитів, за рахунок якихось секретних рішень, які не бачила ані профільна комісія ані хто.

Терещенко нагадав, що його профільна комісія пропонувала у цьому році відмовитися від благодійних внесків повністю.

-Перш, ніж брати кредити треба розуміти, що в нас половина ліжок пусті. Десь у відділеннях не вистачає медсестер, а десь вони гуляють. Ми не проводили господарчій аналіз жодного медичного закладу. Ми на комісії пропонували, як треба рахувати формульно, щоб не допустити такого як зараз.

Ми сьогодні перше в історії України збираємося взяти кредити на виплату профільним медичним працівникам при тому, що в нас є замість субвенції, формульна допомога. Вона йде 40% - передоплата, 60% - по факту. І у нас є, як їх називають у виконкомі, муніципальні надбавки з міського бюджету. Не вистачає надбавки

Можливо у нас забагато лікарень, дублюються відділення у них.  А у нас ремонтують відділення, які мали б закриватися.

Якщо ми зараз замість того, щоб сісти порахувати, візьмем кредит, то будемо брати його постійно…

Треба шукати гроші, вирішувати, де їх економити, вирішувати які витрати перерозподіляти.

Але, те, що пропонує наразі міський голова – це занадто.

Терещенко наголосив, що працюють тисячі людей у медицині. Але треба провести перерахунки, реорганізацію.

-   -  Давайте почнемо брати кредити на виплату зарплати педагогам, комунальникам, виконкому, який відповідає за те, щоб у нас був порядок, - наголосив Терещенко.

Віталій Малецький заперечив:

- -    ЦПМСД 4 має на депозиті 4 млн грн. і проводить наразі ремонти, утеплення, тощо. А всі казали, що з реформи нічого не получиться. Ми прорахували з Максимом Середою та Ольгою Усановою та з представниками «Приватбанку», що все буде гаразд. Не треба діяти застарілими методами, є сучасні методи і треба рухатися вперед. Ми даємо можливість під заставу депозиту взяти кредит. За невелику переплату люди отримають зарплату і будуть вдячні, що Пасху зустріли та 9 травня. Ми будемо пів року проводити господарський аналіз, а люди що, без зарплати будуть сидіти?

-Тетяна Сідерка зазначила, що це питання можна вирішити іншими шляхами, які не передбачають кредитування. Вона зазначила, що міського голову профільна комісія ще у грудні попереджала про те, що така ситуація утвориться, адже за такого керування вона була прогнозованою. Сідерка наголосила, що по закону не можна депозити бюджетних установ закладати.

Депутат Іванян наголосив, що він пропонував зробити стабілізаційний бюджетний фонд. Інакше ми постійно будемо лізти в кредит. А кредит під депозит у результаті дасть якщо не нуль, то мінус.

Малецький зазначив, що для погашення касових розривів щомісяця потрібно 3 мільйони гривень. На подальше він прийняв зауваження.

Депутат Бокован зазначив, що у інших містах це вирішують за рахунок людей – не виплачують зарплати вчасно:

-        -40 000 гривень знадобиться для обслуговування кредиту у перший місяць.

Депутат Оксана Піддубна запитала:

-  -- Чому у нас на друкування обличчя Порошенко та Малецького перед виборами гроші є, а на зарплату медикам немає? – вона показала друковані листівки з передвиборчою агітацією.

Малецький відповів, що у Полтавській області проходить пілотний проект і тому купа прорахувань.

Терещенко наголосив, що вони завчасно знали, що буде така проблема, але Віталій Малецький не звернувся за допомогою на профільну комісію.

Питання поставили до порядку денного. Депутати проголосують за долю проекту рішення протягом сесії.

депутати медики кредит суперечка
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1319 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии