• Головна
  • П'ять романтичних маршрутів: куди поїхати з коханими
09:10, 29 квітня 2019 р.

П'ять романтичних маршрутів: куди поїхати з коханими

П'ять романтичних маршрутів: куди поїхати з коханими

Раніше ми писали куди поїхати з родиною на вихідні, проте в Україні є чимало доволі романтичних місць. Нижче підбірка туристичних маршрутів з чарівними краєвидами та незабутньою аурою, де варто провести уїк-енд з рідними чи коханою людиною.

Кам'янець-Подільський: аура любовних легенд

Місто Кам'янець-Подільський на Хмельниччині – чудове місце для романтичного побачення. Обов'язково слід відвідати Старий замок, пройтися за руки по Турецькому мосту, зазирнути до Кафедрального собору Петра і Павла, оглянути старовинне місто з будівлі Ратуші.

А ще у Кам'янці-Подільському можна побачити незвичайний водоспад заввишки 22 метри, розташований під збудованим у 1872 році Новопланівським мостом у житловому масиві.

Також в місті є незвичайний будинок майстрів. Знаходиться він в старій частині Кам'янця-Подільського на вулиці Довга. Будинок особливий тим, що в кожній квартирі живуть тільки художники.

Як дістатися: у Кам'янець-Подільський поїзди ходять тільки з Києва, усього їх два (нічний та денний) і їдуть вони через Козятин, Вінницю, Хмельницький. Також до Кам'янець-Подільського курсують численні маршрутні таксі з Хмельницького або Чернівців.

Якщо їхати власним авто, то рухатися можна трасою Н03 (Житомир-Старокостянтинів-Хмельницький-Кам'янець-Подільський-Хотин-Чернівці) або з боку Хмельницького, Чернівців. Також можна їхати регіональними дорогами через Чортків або Гусятин.

Солотвино: цілюща вода як у Мертвому морі та соляні шахти

На Закарпатті розкинулось мальовниче селище із цілющими озерами, які є унікальними у своєму роді. Вода в них не відрізняється від води в Мертвому морі, вона настільки солона, що тут практично неможливо потонути.

Загалом зараз в Солотвино є чотири солоні озера. Найбільше з них -Кунігунда, за яким відкриваються дивовижні гірські пейзажі, і вік його понад сто років. Берег і дно водойми покриті лікувальними грязями з вулканічного попелу.

Крім того, у селищі є соляна шахта на глибині 300 метрів. Зазначимо, що Солотвино — це одна з найглибших підземних лікарень у світі, до того ж, створена на місці старої шахти.

Корисним повітря в шахті буде для алергіків, тих, хто має шкірні захворювання, нервове виснаження і захворювання дихального апарату. Унікальність цієї шахти втому, що в ній постійно панує однакова температура й атмосферний тиск, а сухе повітря тут насичене сіллю і корисними мікроелементами.

Як дістатися: Добиратися можна поїздом з Києва до Солотвина чи на автомобілі по трасі Львів — Мукачево — Рахів (Н09) до Солотвиного.

Співучі тераси на Харківщині: романтика з надзвичайною акустикою

Завітайте до селища Городнє в Харківській області, де є незвичайна споруда, що поширена з них пов’язана з іменем цукрозаводчика Павла Харитоненка. Кажуть, у середині 19 століття поміщик хотів вирощувати на цьому місці фруктовий сад.

Але оскільки тутешній клімат ніяк не сприяв вирощуванню теплолюбних порід дерев, зрештою він наказав перебудувати будову на амфітеатр з шести звернених на південь терас, які б постійно освітлювалися сонцем.

Однак виявилося, що побудований амфітеатр має чудову акустику. Навіть тиху розмову можна почути на відстані 60 метрів. У вітряну ж погоду створюється враження, що і самі тераси видають мелодійні звуки, за що їх і прозвали «співучими». З висоти терас відкривається мальовничий вид на ставок і гай.

Як дістатися: Знаходяться співучі тераси в селищі Городнє Харківської області. Спочатку потрібно доїхати до Харкова потягом чи автобусом. Далі прямо з вокзалу Харкова варто їхати на маршрутному таксі до села Городнє.

Мезинський заповідник на берегах Десни

П'ять романтичних маршрутів: куди поїхати з коханими, фото-1

Головна принада цього місця — чистий і незайманий Мезинський природний заповідник. У парку загальною площею 31 035,2 га мешкає 24 види тварин і птахів, занесених до Червоної книги.

Гіди радять відвідати Густинський жіночий монастир – одну з головних пам'яток українського бароко, а також Мезинську стоянку первісних людей, яка датується близько 18 000 роком до н. е. і де свого часу було знайдено першу у світі колекцію давніх музичних інструментів.

Як дістатися: Якщо їхати на власному авто по трасі Чернігів — Новгород-Сіверський або маршруткою з Києва до села Деснянське (раніше — Свердловка).

Клевань: тунель кохання, замок Чарторийських та джерело «Безодня»

У багатьох українців з романтикою, в першу чергу, асоціюється так званий Тунель кохання, розташований вздовж залізничної колії між селищами Клевань та Оржів у Рівненській області.

Тунель довжиною в чотири кілометри нерідко описують як справжній ботанічний феномен, а сам він постійно приваблює закоханих або ж просто охочих зробити красиві фото для соцмереж.

Крім тунелю кохання в стародавньому селищі Клевань зберігся замок, закладений князем Михайлом Чарторийським у 1458 році. Добудовував укріплення син князя Федір, оточивши його міцними кам'яними стінами й глибоким ровом, який наповнювався водою річки Стубли.

Не обійшлося в Клевані й без містики. За повір’ям, на краю селища знаходиться цілюще джерело «Безодня». Люди кажуть, що колись на цьому місці стояла церква Святої Діви Марії, але після нашестя татар вона пішла під воду. До речі, вода в цьому джерелі не замерзає навіть в сильні морози.

Як дістатися: Якщо їхати громадським транспортом, то є доволі зручний потяг №97 Київ – Ковель, який проходить і через станцію Клевань. Також можна їхати з Луцька або Рівного, звідки щопівгодини курсують маршрутки.

Якщо їхати своїм транспортом до Рівного, а потім 27 кілометрів по трасі Н22 до вказівників «Тунель кохання».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туризм #Україна #маршрути #романтика
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...