• Головна
  • Пам'ятка кременчуцьким туристам: як зробити свій відпочинок безпечним та не підхопити інфекцій в готелях та басейнах
11:32, 30 червня 2019 р.
Надійне джерело

Пам'ятка кременчуцьким туристам: як зробити свій відпочинок безпечним та не підхопити інфекцій в готелях та басейнах

Пам'ятка кременчуцьким туристам: як зробити свій відпочинок безпечним та не підхопити інфекцій в готелях та басейнах

Менш ніж за тиждень розпочнеться найочікуваніша пора відпусток та подорожей – літо. Багато хто поїде до моря, а дехто й у чотиризіркові готелі на відпочинок за кодон. Що слід пам’ятати коли збираєтеся у подорож.

Найчастіше туристи стикаються з так званою «діареєю мандрівників». Причинами розладу можуть стати ентеротоксичні штами кишкової палички, іноді – кампілобактерії (у південній Азії), а також віруси (ротавіруси, вірус Норуолк - частіше уражує закриті групи людей – круїзні лайнери, туристичні групи) та найпростіші (криптоспоридії – у басейнах готелів).

Так, за статистикою високий ризик діареї мають туристи, що відвідують країни Латинської Америки, Африки, Близького Сходу, Південної та Південно-Східної Азії.

Також перед поїздкою варто дізнатися про можливі інфекційні ризики, притаманні для даного регіону.

Отже, важливі правила для туристів:

1. Пити лише воду в пляшках, а якщо немає такої можливості – воду слід кип’ятити.

2. Овочі та фрукти краще чистити.

3. Уникати споживання “вуличної їжі”, а особливо устриць, морепродуктів та рифової риби, адже остання може містити сигуатоксин (токсин водоростей, якими харчується риба).

Пам'ятка кременчуцьким туристам: як зробити свій відпочинок безпечним та не підхопити інфекцій в готелях та басейнах, фото-1

4. Не вживати страви із недостатньою термічною обробкою (стейк з кров’ю, яйця-пашот, шашлик тощо).

5. Читати попереджувальні таблички та дотримуєтеся законів і правил.

6. Не контактувати з дикими тваринами, не годуйте мавпочок та єнотів.

7. Користуватися репелентами та вдягайте головні убори.

8. Не робити тату чи манікюру.

9. У готелі можна обробити дверні ручки та вимикачі в своєму номері дезінфектантом, якщо сумніваєтеся в їх чистоті. Покривалом краще не користуйтеся.

10. Не забувати мити руки та очищувати свій мобільний.

11. Взяти необхідні медикаменти: знеболювальні, антисептик та засіб для захисту від сонця марлеву серветку, стерильні пов'язки, бандажну стрічку, пластирі, пінцет, ножиці, термометр, антигістамінні препарати, засоби від комах та ліки для вже існуючих захворювань.

Щодо басейнів теж є свої вимоги та правила безпеки аби зберегти здоров’я та не підчепити інфекції чи грибкові захворювання.

Пам'ятка кременчуцьким туристам: як зробити свій відпочинок безпечним та не підхопити інфекцій в готелях та басейнах, фото-2

Які небезпеки чатують на відвідувачів басейну

По-перше, це інфекції: криптоспоридії, легіонели та псевдомонади, а ще грибкові та респіраторні інфекції та аденовіруси.

Криптоспоридії понад тиждень можуть виживати у хлорованій воді, а при її заковтуванні спричинюють діарею, спазми шлунку та нудоту.

Легіонела спричинює грипоподібний синдром, або, якщо пощастить менше, атипову пневмонію з високим відсотком смертності. За деякими даними, легіонели можуть бути виявлені в близько половині басейнів готелів та спортивних центрів.Особливо полюбляє ця бактерія джакузі.

Псевдомонада є причиною висипів на тілі та інфекцій вух і також живе в джакузі.

Крім того, заразитися у басейні можна й кишковими інфекціями, такими як кишкова паличка, чи сальмонела, однак такі інфекції знешкождуються під час планової дезінфекції.

Грибковими інфекціями відвідувачі можуть заразитися й у роздягальнях, на поверхні підлоги, інвентарю для плавання (палиці для фітнесу, подушки) та платформах для пірнання.

Однак окрім бактерій та вірусів у воді багато й інших речовин, таких як, піт, слина, сеча, засоби для догляду шкіри та волосся – креми, лосьйони, косметика та інші органічні речовини.

Тож педіатри не рекомендують купання дітей у басейнах, адже їх відвідування в ранньому віці підвищує ризик виникнення бронхітів та астми у малечі.

Отже, правила купання у басейні:

- відповідально вибирати басейн та вимагати протоколи перевірки й контролю якості води;

- не ковтати воду в басейні, не ходити босоніж, зберігати особисті речі та одяг в поліетиленовому пакеті, не класти їх на лавки;

- не користуватися басейном при ознаках застуди, діареї чи інших інфекційних захворюваннях, користуватися туалетом та душем (не справляти малу нужду у воду та митися перед купанням);

- ретельно обирати місце для водних процедур для маленьких дітей, консультуватися у кваліфікованих педіатрів з приводу необхідності таких процедур та спостерігати за реакцією організму маленьких плавунів;

- при ознаках нездужання після відвідування басейну сповістити про це сам заклад та свого лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#туризм #інфекції #басейни #правила_безпеки
Високі оцінки користувачів за Полезность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...