• Головна
  • Небезпека на святковому столі: що слід пам'ятати про консерви та ковбаси
12:31, 11 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Небезпека на святковому столі: що слід пам'ятати про консерви та ковбаси

Небезпека на святковому столі: що слід пам'ятати про консерви та ковбаси

Ми неодноразово писали про небезпеку рибних консервів, які можуть містити ботулотоксини. 

За даними Державної служби України з питань безпеки продуктів і захисту прав споживачів, з початку цього року на ботулізм захворіло 123 особи, серед них 3  дитини. Десять пацієнтів померли від хвороби. 

У Асоціації рибалок України нагадують громадянам бути обережними під час споживання консервів, в'яленої, копченої, солоної або консервованої риби, м'ясних і грибних консервів, особливо домашнього виробництва.

Але не завжди небезпечна продукція та, що придбана на стихійних ринках. Причиною переважної більшості отруєнь, а так само смертей стала риба, що куплена в офіційних торгових точках. 

В торгових точках виявили підроблені рибні консерви, що можуть бути небезпечними для здоров'я.

Через незадовільну роботу органів рибоохорони відбувається сплеск браконьєрства. Незаконний вилов риби понад 100 тисяч тонн в рік. Щодня з наших водойм браконьєри виловлюють 450 тонн риби. Тіньовий рибний ринок оцінюють в 5-6 млрд грн. Незаконно виловлена риба, нелегально переробляється і нелегально реалізується.

В Україні не більше 20 великих переробників рибної продукції. Інша риба солиться, в'ялиться на приватних подвір'ях, де ні про який санітарний контроль її якості говорити не доводиться.

"Магазини при прийомі рибної продукції вимагають мінімальний пакет документів, який не може служити гарантією якості. Сьогодні споживач не може отримати достовірну інформацію про товар. У нас в країні немає Сертифікату Походження риби і рибної продукції - державного документа, що говорить про легальність її походження", – говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Тому з кожним роком все більше трапляється випадків отруєння рибою невідомого походження і сумнівної якості. Через слабкий санітарний контроль за виробництвом та реалізацією продуктів харчування покупець може розраховувати тільки на свій досвід і знання.

При цьому потрібно пам'ятати, що візуально з'ясувати чи є ботуліновий токсин в продукції неможливо! Він не змінює колір продукції і не надає їй ніякого особливого запаху.

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

"Підхопити" ботулізм можна споживаючи в'ялену чи копчену рибу та будь-які вироби з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Таке трапляється у випадку недотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Крім того, небезпечними є усі консерви, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином.

Перші симптоми захворювання начастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно підзіше (4 доби і більше).

Симптоми ботулізму:

- порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети,

- надмірна спрага,

- важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає)

- підвищена стомлюваність, м’язова слабкість,

- запаморочення,

- ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім - стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп),

- ураження м’язів шиї та кінцівок.

Основним симптомом є "сітка чи туман" перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів).

Також хворі скаржаться на відчуття "грудки" у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі – усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м'язів.

Через деякий час розвавається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

Тому, слід негайно звернутися до лікаря, якщо маєте підозру на ботулізм. Госпіталізація у таку разі - обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби.

Ми писали, що на Полтавщину завезли сироватку від ботулізму канадського виробництва.

Небезпека на святковому столі: що слід пам'ятати про консерви та ковбаси, фото-1
Небезпека на святковому столі: що слід пам'ятати про консерви та ковбаси, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#харчування #отруєння #лікарня #симптоми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...