• Головна
  • Міста - це газові камери: чим ми дишемо у спеку в Кременчуці
13:37, 25 червня 2019 р.
Надійне джерело

Міста - це газові камери: чим ми дишемо у спеку в Кременчуці

Міста - це газові камери: чим ми дишемо у спеку в Кременчуці

За словами керівника департаменту водних ресурсів Національної екологічної ради України, голова Асоціації рибалок України Олександра Чистякова, предмети, що оточують нас є не зовсім безпечними. Найбільшого впливу канцерогенів зазнають жителі міст.

Наразі кременчужани, як і всі українці, вдихають небезпечні випари від розпеченого асфальту, автомобільних вихлопів, пилу з мікрочастинок автомобільних шин і інших шкідливих викидів сучасного світу.

Окрім, смороду по ночах від місцевих заводів, містяни дишуть ще й канцерогенами, які виділяє розпечений асфальт.

Є думка, що асфальт в умовах нинішньої «пекельної» спеки асфальт, нагрівається і плавиться. При цьому він виділяє шкідливі речовини, які здатні не скоротити життя людини.

"Основні небезпеки для здоров'я людини можуть бути під час асфальтоукладальних робіт. Після затвердіння асфальту інтенсивне виділення парів зменшуються в рази, їх дуже мало і ця кількість не є небезпекою для здоров'я людини, - стверджують шляховики.

Тож від розпеченого асфальту та гарячих шин виділяється частина шкідливих речовин, вихлопи автомобільних газів - усе це робить повітря загазованим і наповненим різними отруйними речовинами, що перевищує в рази всі допустимі норми. Зазначимо, що забруднюючі речовини накопичуються, як от діоксиду азоту NO2 і формальдегіду.

Питання про несприятливу дію асфальту на організм людини вивчений недостатньо добре. Однак добре відомий і підтверджений дослідженнями той факт, що асфальт містить велику кількість важких металів, які накопичуються в дорожньому покритті в процесі його експлуатації, і чим довше воно використовується, тим страшніше його шкода для людини.

Вдихання таких речовин має тяжкі наслідки для дітей та літніх людей.

Крім того, пластик не розкладається біологічно, а від нагрівання на сонці  розпадається на мікроскопічні частинки. 

Так, різні типи пластмас по-різному реагують на нагрівання: деякі починають тліти, деякі плавляться, деякі практично не реагують. Більшість пластмас несе в собі потенційну небезпеку виділення токсичних речовин, пов'язаних з технологією їх виробництва і їх складом.

PET або PETE (ПЕТ) - поліетилентерефталат при нагріванні до 60 ° C розм'якшується і втрачає форму. ПЕТ відомий тим, що в ньому міститься сурма і канцерогени.

ПВХ є найбільш небезпечним пластиком, виробленим на сьогодні. Незважаючи на його небезпеку, багато людей, не знаючи про неї, нагрівають і палять ПВХ. Під впливом тепла він виділяє діоксин, один з найнебезпечніших забруднюючих речовин і токсинів.

Він небезпечний тим, що руйнує репродуктивну силу чоловіка. Вчені довели: чим більше чоловік стикається з діоксином, тим менше у нього ймовірність стати батьком хлопчика! А отже - продовжити свій рід. ПВХ можна використовувати, але нагрівати і палити його дуже небезпечно!

PS або ПС - полістирол. Плавлення і горіння цього пластика вкрай небезпечно. При нагріванні з'являється характерний запах. Полістирол виділяє найнебезпечнішу отруту і канцероген стирол.

Коли стоїте в пробці, то вдихаєте отруйні вихлопи від машин. На думку медиків, така отрута в повітрі "забирає" у городян від чотирьох до п'яти років життя.

Шинний пил - теж дуже небезпечний та провокує онкологічні захворювання. Дорожнє полотно - як терка, воно стирає автомобільні шини. Ці шинні мікрочастинки утворюють пил, який осідає на самих дорогах і тротуарах.

Цей пил містить цілий ряд токсичних органічних сполук: метил феніл, етанон, азулен, бензотіазол, метілбензотіазол, діметілпропіл, метілбензамін, діетилфталат, дифеніламін, дибутилфталат, фенантрен.

Шинний пил - це частинки розміром від одиниць до декількох десятків мікрон. Такі мікрочаточки постійно відриваються від поверхні шин при русі.

Вони не відразу осідають на землю, а вітром їх відносить у бік від автотрас та проникають в салони автомобілів, пасажирських автобусів та через відкриті вікна будинків, що стоять уздовж доріг.

У шинному пилу присутній дуже шкідливий канцероген - бензпірен.

Шини представляють для здоров'я не меншої шкоди, ніж вихлопні гази, а якщо говорити про онкологічні захворювання, то навіть більший, бо на них припадає, 70% обсягу всіх викидів канцерогенів від автомобілів.

За статистикою деяких медичних установ, число хворих на рак серед людей, що проживають в містах і селищах поблизу жвавих автотрас, перевищує норму в два-три рази.

Але, на цьому шкідливий вплив автомобільних шин на здоров'я людини не закінчується. З них роблять клумби, викладають парканчики дитячих майданчиків, умільці вирізають з них химерні скульптури. Мало того, що цей вид вульгарний, так ще і закопані в землю покришки завдають величезної шкоди здоров'ю людей і природному середовищу.

Відпрацьовані автомобільні покришки є відходом четвертого класу небезпеки. У їх складі більше 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами.

А найнебезпечніші серед них з онкологічної точки зору - N-нітрозаміни, які при розкладанні відпрацьованих шин виділяються в повітря.

Ці летючі речовини виділяються тим інтенсивніше, чим гарячіше стають шини (наприклад, при їзді на автомобілі, а так само при нагріванні сонцем вкопаних шин на дитячих майданчиках), до того ж цей газ важче за повітря, а тому не «відлітає» у високі шари атмосфери, а накопичується біля поверхні землі - на рівні верхніх дихальних шляхів людини.

"Автомобільні шини являють собою серйозну екологічну проблему, речовини, які використовуються при виробництві, переробці і утилізації шин є вкрай токсичними для людини і навколишнього середовища" - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Й зазначає, що величезна частина ризику пов'язана з хімічним складом шин. Основні матеріали, що використовувані в полімерному виробництві гуми, такі як бутадієн і стирол, та добавки до полімерів можуть викликати системні токсичні ефекти. Токсини, які звільняються при розкладанні шин забруднюють воду, повітря і грунт.

Найстрашніше, коли страждають від цього діти. Сьогодні вкрай не вистачає повноцінних дитячих майданчиків і тому ЖЕКи і місцеві умільці намагаються це компенсувати створюючи з відпрацьованих шин дитячі розважальні куточки. Чого на них тільки немає: тут і гойдалки, і чудовиська, і пісочниці.

На превеликий жаль, все це зроблено з відпрацьованих шин. Може бути творці навіть не здогадуються який смертельний подарунок вони приготували дітям. Дітлахи радісно носяться на цих майданчиках й вдихають руйнівні канцерогени.

Дивує, що за цим явним неподобством немає ніякого контролю з боку державних контролюючих структур. Ось і виходить, що з мовчазної згоди чиновників, і цілковитого не знання батьків, наші діти труяться прямо у нас на очах отримуючи кінські дози отруйних речовин в свої ще незміцнілі організми.

В результаті «розкладання» відпрацьованих автомобільних покришок в наших дворах утворюються речовини першого-третього класів небезпеки: бенз (а) пірен, біфеніл, свинець, поліциклічні ароматичні вуглеводні, бутадієн, стирол, діоксин, фуран, антрацен, флуорентан, пірен та інші.

Біфеніл і бенз (а) пірен є найсильнішими канцерогенами, тому їх наявність свідчить про серйозну загрозу навколишньому середовищу і здоров'ю людини.

"Ми самі собі створюємо проблеми зі здоров'ям. Адже відпрацьовані автомобільні шини вкрай негативно впливають на здоров'я людини і навколишнє середовище" - наголошує Олександр Чистяков.

Раніше ми писали про "фекальні проблеми" Кременчука.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сморід #спека #шини #вихлопи #канцерогени
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...