Міста - це газові камери: чим ми дишемо у спеку в Кременчуці

За словами керівника департаменту водних ресурсів Національної екологічної ради України, голова Асоціації рибалок України Олександра Чистякова, предмети, що оточують нас є не зовсім безпечними. Найбільшого впливу канцерогенів зазнають жителі міст.

Наразі кременчужани, як і всі українці, вдихають небезпечні випари від розпеченого асфальту, автомобільних вихлопів, пилу з мікрочастинок автомобільних шин і інших шкідливих викидів сучасного світу.

Окрім, смороду по ночах від місцевих заводів, містяни дишуть ще й канцерогенами, які виділяє розпечений асфальт.

Є думка, що асфальт в умовах нинішньої «пекельної» спеки асфальт, нагрівається і плавиться. При цьому він виділяє шкідливі речовини, які здатні не скоротити життя людини.

"Основні небезпеки для здоров'я людини можуть бути під час асфальтоукладальних робіт. Після затвердіння асфальту інтенсивне виділення парів зменшуються в рази, їх дуже мало і ця кількість не є небезпекою для здоров'я людини, - стверджують шляховики.

Тож від розпеченого асфальту та гарячих шин виділяється частина шкідливих речовин, вихлопи автомобільних газів - усе це робить повітря загазованим і наповненим різними отруйними речовинами, що перевищує в рази всі допустимі норми. Зазначимо, що забруднюючі речовини накопичуються, як от діоксиду азоту NO2 і формальдегіду.

Питання про несприятливу дію асфальту на організм людини вивчений недостатньо добре. Однак добре відомий і підтверджений дослідженнями той факт, що асфальт містить велику кількість важких металів, які накопичуються в дорожньому покритті в процесі його експлуатації, і чим довше воно використовується, тим страшніше його шкода для людини.

Вдихання таких речовин має тяжкі наслідки для дітей та літніх людей.

Крім того, пластик не розкладається біологічно, а від нагрівання на сонці  розпадається на мікроскопічні частинки. 

Так, різні типи пластмас по-різному реагують на нагрівання: деякі починають тліти, деякі плавляться, деякі практично не реагують. Більшість пластмас несе в собі потенційну небезпеку виділення токсичних речовин, пов'язаних з технологією їх виробництва і їх складом.

PET або PETE (ПЕТ) - поліетилентерефталат при нагріванні до 60 ° C розм'якшується і втрачає форму. ПЕТ відомий тим, що в ньому міститься сурма і канцерогени.

ПВХ є найбільш небезпечним пластиком, виробленим на сьогодні. Незважаючи на його небезпеку, багато людей, не знаючи про неї, нагрівають і палять ПВХ. Під впливом тепла він виділяє діоксин, один з найнебезпечніших забруднюючих речовин і токсинів.

Він небезпечний тим, що руйнує репродуктивну силу чоловіка. Вчені довели: чим більше чоловік стикається з діоксином, тим менше у нього ймовірність стати батьком хлопчика! А отже - продовжити свій рід. ПВХ можна використовувати, але нагрівати і палити його дуже небезпечно!

PS або ПС - полістирол. Плавлення і горіння цього пластика вкрай небезпечно. При нагріванні з'являється характерний запах. Полістирол виділяє найнебезпечнішу отруту і канцероген стирол.

Коли стоїте в пробці, то вдихаєте отруйні вихлопи від машин. На думку медиків, така отрута в повітрі "забирає" у городян від чотирьох до п'яти років життя.

Шинний пил - теж дуже небезпечний та провокує онкологічні захворювання. Дорожнє полотно - як терка, воно стирає автомобільні шини. Ці шинні мікрочастинки утворюють пил, який осідає на самих дорогах і тротуарах.

Цей пил містить цілий ряд токсичних органічних сполук: метил феніл, етанон, азулен, бензотіазол, метілбензотіазол, діметілпропіл, метілбензамін, діетилфталат, дифеніламін, дибутилфталат, фенантрен.

Шинний пил - це частинки розміром від одиниць до декількох десятків мікрон. Такі мікрочаточки постійно відриваються від поверхні шин при русі.

Вони не відразу осідають на землю, а вітром їх відносить у бік від автотрас та проникають в салони автомобілів, пасажирських автобусів та через відкриті вікна будинків, що стоять уздовж доріг.

У шинному пилу присутній дуже шкідливий канцероген - бензпірен.

Шини представляють для здоров'я не меншої шкоди, ніж вихлопні гази, а якщо говорити про онкологічні захворювання, то навіть більший, бо на них припадає, 70% обсягу всіх викидів канцерогенів від автомобілів.

За статистикою деяких медичних установ, число хворих на рак серед людей, що проживають в містах і селищах поблизу жвавих автотрас, перевищує норму в два-три рази.

Але, на цьому шкідливий вплив автомобільних шин на здоров'я людини не закінчується. З них роблять клумби, викладають парканчики дитячих майданчиків, умільці вирізають з них химерні скульптури. Мало того, що цей вид вульгарний, так ще і закопані в землю покришки завдають величезної шкоди здоров'ю людей і природному середовищу.

Відпрацьовані автомобільні покришки є відходом четвертого класу небезпеки. У їх складі більше 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами.

А найнебезпечніші серед них з онкологічної точки зору - N-нітрозаміни, які при розкладанні відпрацьованих шин виділяються в повітря.

Ці летючі речовини виділяються тим інтенсивніше, чим гарячіше стають шини (наприклад, при їзді на автомобілі, а так само при нагріванні сонцем вкопаних шин на дитячих майданчиках), до того ж цей газ важче за повітря, а тому не «відлітає» у високі шари атмосфери, а накопичується біля поверхні землі - на рівні верхніх дихальних шляхів людини.

"Автомобільні шини являють собою серйозну екологічну проблему, речовини, які використовуються при виробництві, переробці і утилізації шин є вкрай токсичними для людини і навколишнього середовища" - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Й зазначає, що величезна частина ризику пов'язана з хімічним складом шин. Основні матеріали, що використовувані в полімерному виробництві гуми, такі як бутадієн і стирол, та добавки до полімерів можуть викликати системні токсичні ефекти. Токсини, які звільняються при розкладанні шин забруднюють воду, повітря і грунт.

Найстрашніше, коли страждають від цього діти. Сьогодні вкрай не вистачає повноцінних дитячих майданчиків і тому ЖЕКи і місцеві умільці намагаються це компенсувати створюючи з відпрацьованих шин дитячі розважальні куточки. Чого на них тільки немає: тут і гойдалки, і чудовиська, і пісочниці.

На превеликий жаль, все це зроблено з відпрацьованих шин. Може бути творці навіть не здогадуються який смертельний подарунок вони приготували дітям. Дітлахи радісно носяться на цих майданчиках й вдихають руйнівні канцерогени.

Дивує, що за цим явним неподобством немає ніякого контролю з боку державних контролюючих структур. Ось і виходить, що з мовчазної згоди чиновників, і цілковитого не знання батьків, наші діти труяться прямо у нас на очах отримуючи кінські дози отруйних речовин в свої ще незміцнілі організми.

В результаті «розкладання» відпрацьованих автомобільних покришок в наших дворах утворюються речовини першого-третього класів небезпеки: бенз (а) пірен, біфеніл, свинець, поліциклічні ароматичні вуглеводні, бутадієн, стирол, діоксин, фуран, антрацен, флуорентан, пірен та інші.

Біфеніл і бенз (а) пірен є найсильнішими канцерогенами, тому їх наявність свідчить про серйозну загрозу навколишньому середовищу і здоров'ю людини.

"Ми самі собі створюємо проблеми зі здоров'ям. Адже відпрацьовані автомобільні шини вкрай негативно впливають на здоров'я людини і навколишнє середовище" - наголошує Олександр Чистяков.

Раніше ми писали про "фекальні проблеми" Кременчука.

сморід спека шини вихлопи канцерогени
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
79 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Экология
Президент Володимир Зеленський запропонував заборонити на два місяці перевірки Державної екологічної інспекції іноземних судів які заходять в чорноморські порти. Грунтуючись на скаргах капітанів на корупцію співробітників екоінспекції. Протиправними діями екоінспекторів, якщо вони є, повинні займатися компетентні органи. Але це не повинно впливати на екологічний стан Чорного моря. А саме море, від такого рішення буде страждати! Не треба забувати, що Чорне...
Общество
Наприкінці червня в Туреччині відбулась Всесвітня олімпіада з ментальної арифметики «WOMAS-2019». Участь у якій взяли й учні Глобинської гімназії №1, які вивчали ментальну арифметику в одній зі спеціалізованих кременчуцьких шкіл. Брати Тарасови з Глобино завоювали перше місце на олімпіаді, випередивши своїх суперників з 16 країн світу А ще Юрій і Роман - переможці Всеукраїнського конкурсу «Диво-дитина 2018», учасники «Шоу Оля» на Новому каналі та «Круче в...
Происшествия
Учора, на лінію "102" надійшло повідомлення про те, що 13-річний хлопець пішов з дому й не з'являвся до 1-ї години ночі. Батьки почали хвилюватися й подзвонили до поліції. Поліціянтам вдалося швидко розшукати втікача у одній з недобудов. Із хлопцем надалі спілкувалися слідчі.  У поліції нагадують, якщо ви бачите дитину в темний час доби без дорослих - телефонуйте на "102".  Раніше ми писали про неповнолітню Литвиненко Анастасію, яку розшукували батьки разо...
Общество
Відтепер українські студенти будуть поглиблено вивчати іноземні мови у ВНЗ. Так, у МОН розробили Концепцію розвитку англійської в університетах. Тож без початкового рівня (В1) знання іноземної мови абітурієнт не може вступити до вишу. А от вже під час навчання студент має вивчити мову на рівні В2. Так, студенти мають вивчати частину профільних дисциплін англійською, а от після бакалаврату слід запровадити обов’язкове ЗНО з іноземної мови, - так вважають у...
Общество
12 липня працівники Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України провели черговий забір води на пляжах області аби перевірити чи відповідає вода санітарно-гігієнічним вимогам. Нагадаємо, що індекс ЛКП (лактозопозитивної кишкової палички) не повинен перевищувати 5000 одиниць, втім, згідно з дослідженнями, на Центральному пляжі Кременчука та на пляжі, що знаходиться в парку Воїнів-інтернаціоналістів індекс ЛКП складає 2 400 000 одиниць, а це значи...
Общество
Як повідомляється на сторінці Полтавського автовокзалу, автобуси курсуватимуть до столиці Молдови з 22 липня. Так, квитки на рейс міжнародного класу коштуватимуть від 750 гривень, а рейси здійснюватимуться щопонеділка та щоп'ятниці. Також автобус рухатиметься через Лубни, Київ, Умань, Одесу та Тирасполь.  Раніше ми писали, що з Полтавського аеропорту не будуть здійснюватися рейси аж до осені через малу кількість пасажирів.
Криминал
Як повідомляє прес-служба патрульної поліції, з початку місяця поліціянти під час поверхневих перевірок виявили вже сімох осіб, що мали при собі наркотичні речовини. Усіх причетних до зберігання чи виготовлення наркотичних речовин було передано слідчим, а вилучені речовини відправлено на експертизу. У поліції наголошують, що громадяни несуть адміністративну та кримінальну відповідальність за виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання нарк...
Происшествия
Учора, 15 липня, близько 14 години, до служби "101" надійшло повідомлення про те, що на даху гаража, що по вул. Мічуріна, знаходиться тіло чоловіка. Рятувальників було залучено аби дістати з даху тіло померлого, адже туди не могли дістатися ні поліція, ні медики. Тож, рятувальники за допомогою мотузки спустили тіло 19-річного юнака. Як відомо, хлопець помер до приїзду швидкої медичної допомоги.
Новости компаний
Украинский стартап www.mofy.life целый месяц дарит подарки в честь Дня рождения компании.  В июле им- 4 года. Компания прошла путь от маленького стартапа до международного онлайн-сервиса для сохранения особенных моментов!  В соцсетях Mofy.life запустили #Mofy_Birthday_Fest - 10 фактов/историй о компании, куча подарков и праздничных скидок. А для наших читателей скидка действует уже сейчас. Сохраните самые яркие моменты с Mofy.life.  Катерина Файновская, ос...
Новости по теме
Кременчуцькі вихованці стали переможцями Всесвітньої олімпіади з ментальної арифметики
Відтепер абітурієнти не зможуть вступити до ВНЗ без певного рівня англійської
Рівень кишкової палички на Центральному пляжі Кременчука перевищує норму в 480 разів
З Полтави - до Молдови: з липня новим рейсом курсуватимуть комфортабельні автобуси
Помилки у свідоцтві про освіту, а система видає "Erorr" при реєстрації? Інструкція для вступників
Коли очікувати підвищення температури: Полтавщину накриє дощовий фронт
Кременчуцькі поліціянти проводитимуть бесіди з містянами у дворах багатоповерхівок
Ніякого йоду, зеленки чи прісної води: що робити якщо вжалила медуза
Приєднуйтесь до наймаштабнішого велопробігу в кременчуцькому районі
Американець читав лекції кременчуцьким матерям як виховувати "дітей дощу"