Міста - це газові камери: чим ми дишемо у спеку в Кременчуці

За словами керівника департаменту водних ресурсів Національної екологічної ради України, голова Асоціації рибалок України Олександра Чистякова, предмети, що оточують нас є не зовсім безпечними. Найбільшого впливу канцерогенів зазнають жителі міст.

Наразі кременчужани, як і всі українці, вдихають небезпечні випари від розпеченого асфальту, автомобільних вихлопів, пилу з мікрочастинок автомобільних шин і інших шкідливих викидів сучасного світу.

Окрім, смороду по ночах від місцевих заводів, містяни дишуть ще й канцерогенами, які виділяє розпечений асфальт.

Є думка, що асфальт в умовах нинішньої «пекельної» спеки асфальт, нагрівається і плавиться. При цьому він виділяє шкідливі речовини, які здатні не скоротити життя людини.

"Основні небезпеки для здоров'я людини можуть бути під час асфальтоукладальних робіт. Після затвердіння асфальту інтенсивне виділення парів зменшуються в рази, їх дуже мало і ця кількість не є небезпекою для здоров'я людини, - стверджують шляховики.

Тож від розпеченого асфальту та гарячих шин виділяється частина шкідливих речовин, вихлопи автомобільних газів - усе це робить повітря загазованим і наповненим різними отруйними речовинами, що перевищує в рази всі допустимі норми. Зазначимо, що забруднюючі речовини накопичуються, як от діоксиду азоту NO2 і формальдегіду.

Питання про несприятливу дію асфальту на організм людини вивчений недостатньо добре. Однак добре відомий і підтверджений дослідженнями той факт, що асфальт містить велику кількість важких металів, які накопичуються в дорожньому покритті в процесі його експлуатації, і чим довше воно використовується, тим страшніше його шкода для людини.

Вдихання таких речовин має тяжкі наслідки для дітей та літніх людей.

Крім того, пластик не розкладається біологічно, а від нагрівання на сонці  розпадається на мікроскопічні частинки. 

Так, різні типи пластмас по-різному реагують на нагрівання: деякі починають тліти, деякі плавляться, деякі практично не реагують. Більшість пластмас несе в собі потенційну небезпеку виділення токсичних речовин, пов'язаних з технологією їх виробництва і їх складом.

PET або PETE (ПЕТ) - поліетилентерефталат при нагріванні до 60 ° C розм'якшується і втрачає форму. ПЕТ відомий тим, що в ньому міститься сурма і канцерогени.

ПВХ є найбільш небезпечним пластиком, виробленим на сьогодні. Незважаючи на його небезпеку, багато людей, не знаючи про неї, нагрівають і палять ПВХ. Під впливом тепла він виділяє діоксин, один з найнебезпечніших забруднюючих речовин і токсинів.

Він небезпечний тим, що руйнує репродуктивну силу чоловіка. Вчені довели: чим більше чоловік стикається з діоксином, тим менше у нього ймовірність стати батьком хлопчика! А отже - продовжити свій рід. ПВХ можна використовувати, але нагрівати і палити його дуже небезпечно!

PS або ПС - полістирол. Плавлення і горіння цього пластика вкрай небезпечно. При нагріванні з'являється характерний запах. Полістирол виділяє найнебезпечнішу отруту і канцероген стирол.

Коли стоїте в пробці, то вдихаєте отруйні вихлопи від машин. На думку медиків, така отрута в повітрі "забирає" у городян від чотирьох до п'яти років життя.

Шинний пил - теж дуже небезпечний та провокує онкологічні захворювання. Дорожнє полотно - як терка, воно стирає автомобільні шини. Ці шинні мікрочастинки утворюють пил, який осідає на самих дорогах і тротуарах.

Цей пил містить цілий ряд токсичних органічних сполук: метил феніл, етанон, азулен, бензотіазол, метілбензотіазол, діметілпропіл, метілбензамін, діетилфталат, дифеніламін, дибутилфталат, фенантрен.

Шинний пил - це частинки розміром від одиниць до декількох десятків мікрон. Такі мікрочаточки постійно відриваються від поверхні шин при русі.

Вони не відразу осідають на землю, а вітром їх відносить у бік від автотрас та проникають в салони автомобілів, пасажирських автобусів та через відкриті вікна будинків, що стоять уздовж доріг.

У шинному пилу присутній дуже шкідливий канцероген - бензпірен.

Шини представляють для здоров'я не меншої шкоди, ніж вихлопні гази, а якщо говорити про онкологічні захворювання, то навіть більший, бо на них припадає, 70% обсягу всіх викидів канцерогенів від автомобілів.

За статистикою деяких медичних установ, число хворих на рак серед людей, що проживають в містах і селищах поблизу жвавих автотрас, перевищує норму в два-три рази.

Але, на цьому шкідливий вплив автомобільних шин на здоров'я людини не закінчується. З них роблять клумби, викладають парканчики дитячих майданчиків, умільці вирізають з них химерні скульптури. Мало того, що цей вид вульгарний, так ще і закопані в землю покришки завдають величезної шкоди здоров'ю людей і природному середовищу.

Відпрацьовані автомобільні покришки є відходом четвертого класу небезпеки. У їх складі більше 120 шкідливих хімічних речовин, багато з яких є сильними канцерогенами.

А найнебезпечніші серед них з онкологічної точки зору - N-нітрозаміни, які при розкладанні відпрацьованих шин виділяються в повітря.

Ці летючі речовини виділяються тим інтенсивніше, чим гарячіше стають шини (наприклад, при їзді на автомобілі, а так само при нагріванні сонцем вкопаних шин на дитячих майданчиках), до того ж цей газ важче за повітря, а тому не «відлітає» у високі шари атмосфери, а накопичується біля поверхні землі - на рівні верхніх дихальних шляхів людини.

"Автомобільні шини являють собою серйозну екологічну проблему, речовини, які використовуються при виробництві, переробці і утилізації шин є вкрай токсичними для людини і навколишнього середовища" - каже голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Й зазначає, що величезна частина ризику пов'язана з хімічним складом шин. Основні матеріали, що використовувані в полімерному виробництві гуми, такі як бутадієн і стирол, та добавки до полімерів можуть викликати системні токсичні ефекти. Токсини, які звільняються при розкладанні шин забруднюють воду, повітря і грунт.

Найстрашніше, коли страждають від цього діти. Сьогодні вкрай не вистачає повноцінних дитячих майданчиків і тому ЖЕКи і місцеві умільці намагаються це компенсувати створюючи з відпрацьованих шин дитячі розважальні куточки. Чого на них тільки немає: тут і гойдалки, і чудовиська, і пісочниці.

На превеликий жаль, все це зроблено з відпрацьованих шин. Може бути творці навіть не здогадуються який смертельний подарунок вони приготували дітям. Дітлахи радісно носяться на цих майданчиках й вдихають руйнівні канцерогени.

Дивує, що за цим явним неподобством немає ніякого контролю з боку державних контролюючих структур. Ось і виходить, що з мовчазної згоди чиновників, і цілковитого не знання батьків, наші діти труяться прямо у нас на очах отримуючи кінські дози отруйних речовин в свої ще незміцнілі організми.

В результаті «розкладання» відпрацьованих автомобільних покришок в наших дворах утворюються речовини першого-третього класів небезпеки: бенз (а) пірен, біфеніл, свинець, поліциклічні ароматичні вуглеводні, бутадієн, стирол, діоксин, фуран, антрацен, флуорентан, пірен та інші.

Біфеніл і бенз (а) пірен є найсильнішими канцерогенами, тому їх наявність свідчить про серйозну загрозу навколишньому середовищу і здоров'ю людини.

"Ми самі собі створюємо проблеми зі здоров'ям. Адже відпрацьовані автомобільні шини вкрай негативно впливають на здоров'я людини і навколишнє середовище" - наголошує Олександр Чистяков.

Раніше ми писали про "фекальні проблеми" Кременчука.

сморід спека шини вихлопи канцерогени
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
85 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
У Кременчуці судили працівницю ПП"Гурман Famaly", яка працює дозувальником. Жінка заміжня, і має дитину. Суд встановив що, 25.07.2019 року приблизно о 22 год. 00 хв. ця особа , виходячи із корисливих мотивів, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, перебуваючи в квартирі, яку винаймала разом із потерпілим, після розпиття з останнім алкогольних напоїв, дочекалася поки потерпілий заснув, та шляхом вільного доступу, таємно для оточуючих викрала мобіль...
Общество
Наркотик "сіль" стає популярним в Україні. Він дешевий та простий у використанні, що робить його популярним серед дітей. При цьому дана речовина нещадно вбиває, або повністю руйнує життя дитини вже після першого вживання. Батьки повинні знати про це, вважають журналісти ICTV. Наркотик, який вбиває психіку з першої ж дози, змушує нападати, навіть на рідну матір. Але й це ще не все: страшне зілля диктує людині власний сценарій самогубства. Усе це про нову пс...
Общество
Посилки з Польщі доставлятимуть за 3-6 дні. Укрпошта спільно з "SMART Forwarding" та "InPost" створила новий канал, йдеться на офіційному сайті поштарів.  Доставлення поштових відправлень з Польщі відтепер займатиме не більше тижня - від трьох до шести днів.  Здійснювати оплату та стежити за шляхом посилки можна з особистого кабінету в режимі онлайн на сайті "Укрпошти" або на сайті "SMART Post Global". Посилки приймаються у всіх поштових  відділеннях міст...
Общество
УЗНР - те що будуть вимагати при заповненні декларації про доходи у 2020 році. Від 1 січня 2020 року при заповненні електронних декларацій про доходи  потрібно буде вписувати відомості про свій унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР) та вказати відповідні номери членів сім’ї. Про це пише ТСН.  Зміни до статті 46 закону "Про запобігання корупції", набули чинності 18 жовтня 2019 року, - повідомляє Національне агентство з пи...
Культура
Сьогодні, 6 грудня, учні початкових класів разом зі своїми вчителями Кременчуцького ліцею №5 імені Т. Г. Шевченка долучитися до святкування Всесвітнього Дня української хустки. Також вчителі провели цікаві уроки на тему "Хустка і вишитий рушник - душа українського народу" та взяли участь у флешмобі " Зроби фото з хусткою". "Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції - це генетичні скарби нашого народу. Традиції - це наше минуле і майбутнє....
Общество
Кременчужанина, який наразі відбуває покарання за попереднім вироком у МПВ, раніше судимого знову осудили  Чоловік до цього був 4 рази судимий, йдеться у вироку суду. У суді було доведено 2 епізоди. Епізод №1 12.06.2019 року близько 21 години, перебуваючи на подвір`ї власного приватного домоволодіння, побачив на сусідньому подвір`ї будинку, велосипед «Тотем Ізраїль» біло-червоного кольору, котрий розташовувався впритул до будинку. Після цього, у обвинуваче...
Общество
У Кременчуцькому управлінні ДСНС пояснили, як поводити себе, щоб не потрапити під кригу. Із зимовою прохолодою та снігом на водоймах з'являється небезпека: тонкий і крихкий лід. За такої погоди, яка наразі в Кременчуці та Кременчуцькому районі на річках і озерах необхідно бути особливо обережними! Небезпеку становить і низька температура води. Тож проводячи час на риболовлі на річці варто бути обережним.Нагадуємо і про правила безпечної поведінки на льоду:...
Криминал
Як повідомляють у пресслужбі Кременчуцького відділу поліції, правоохоронці встановлюють осіб, яких підозрюють у шахрайстві. Нагадаємо, що літом цього року невідомі зняли велику суму грошей з доларового депозиту, який був відкритий на ім’я кременчужанки. На фото - підозрювані у шахрайстві Під час розслідування було виявлено ймовірних підозрюваних. Наразі поліція встановлює їх особи.  "Якщо ви упізнали чоловіка і/або жінку, просимо повідомити про це до Крем...
Экология
З 2 до 27 грудня кременчужани можуть надіслати пластик поштою для переробки. Організація "Україна без сміття" запустила послугу прийому пластику поштою. Про це повідомляється на сторінці організації "Україна без сміття" у Фейсбуці. Поки що поштою прийматимуть пластик на переробку і високотемпературне спалювання в тестовому режимі.  Як це працює: умови пересилання 1. Напишіть лист на мейл [email protected] з поміткою "пластик поштою" або заповніть он-лайн...