Дельфінарії - це концтабори, де серед тварин трапляються самогубства

4 липня відзначається Міжнародний день дельфінів-полонених. У сучасному, цивілізованому світі знаходження в неволі високоінтелектуальних морських ссавців схоже на середньовічну дикість.

В 14 країнах ЄС заборонили дельфінарії. У Бразилії, Ізраїлі не можна використовувати морських ссавців в розважальних цілях.

У США штат Південна Кароліна категорично заборонив дельфінарії. Зараз подібні закони розглядаються в інших штатах. Світова спільнота розуміє, що китам, косаткам, дельфінам і іншим ссавцям не місце в неволі.

У всьому світі дельфіни знаходяться під охороною природоохоронного законодавства. А деякі країни внесли їх в свої Червоні Книги. Україна теж не є винятком. Всі види дельфінів занесені в Червону Книгу України.

Але, це не зупиняє зменшення їх чисельності. Дельфіни заплутуються в рибальських сітках і гинуть. Так само дельфіни дуже чутливі до забруднення води. Наочним прикладом інтенсивного забруднення моря може служити те, що в 2007 році більше ста чорноморських дельфінів викинулися на берег.

Точна кількість дельфінів в Чорному і Азовському морі невідомо. Згідно з даними Міжнародного союзу охорони природи (IUCN) чисельність чорноморських афалін не більше кількох тисяч.

Український науковий центр екології моря в 2018 році проводив польові дослідження і підраховував дельфінів вздовж узбережжя Чорного моря в рамках проекту ЄС/ПРООН "Посилення екологічного моніторингу Чорного моря ".

Вчені повідомили, що за останні десятиліття популяція дельфінів різко скоротилося. У Чорному морі мешкає 3 види дельфінів: дельфін звичайний або дельфін-білобочка є найпоширенішим і вчені в ході дослідження нарахували 1170 особин, вид "афаліна" зустрівся 13 разів і нарахували 860 особин, а морських свиней за 33 зустрічі нарахували 930.

Асоціація рибалок України разом із Всеукраїнською Екологічною Лігою, Національної Екологічної Радою України та іншими громадськими організаціями борються за ПРАВА дельфінів в Україні, вимагаючи закрити всі дельфінарії в країні.

Дельфіни є високоінтелектуальними ссавцями з високорозвиненою соціальною організацією. Згідно з останніми дослідженнями, дельфіни звертаються один до одного по імені.

Між собою вони спілкуються цілими реченнями. Дельфіни мають широкий діапазон емоцій, в тому числі почуття жалю. Для них перебування в замкнутих просторах дельфінаріїв це те саме що знаходження в концтаборі.

Тільки людина могла собі дозволити зникаючі види, що входять до списку Червоної Книги України, експлуатувати в розважальних цілях.

На волі морських просторів дельфіни живуть від 25 до 50 років. Потрапляючи в неволю багато помирають протягом перших двох років. Термін життя в дельфінарії для них не перевищує 6 років.

"Дельфінарій це смертний вирок для дельфінів, тільки його виконання відкладено на «завтра», при цьому весь період перебування в неволі супроводжується тортурами і болем", - стверджують в Асоціації рибалок України.

Чим приваблюють людей дельфінарії? Перш за все, своєю екзотикою, можливістю побачити рідкісні види морських ссавців. І, звичайно ж, яскравим шоу. Не кожна сім'я має можливість виїхати до моря, де діти зможуть побачити дельфінів на волі.

Але, слідуючи такій логіці - не всі мають можливість відвідати Філіппіни, Гімалаї, Тибет. Але, це не означає, що ми повинні в цирках показувати філіппінців або індусів, які за їжу будуть робити трюки.

Хоч дельфіни на всі виступи і виходять зі своєї тільки їм властивою посмішкою, але умови їх утримання в цих водних в'язницях для них нестерпні.

Вода в басейні перенасичена хлором, сульфатом міді і іншими їдкими хімікатами, через це дельфіни сліпнуть, у деяких починає злазити шкіра.

Дельфіни орієнтуються в просторі за допомогою сонарних хвиль. У басейнах відлуння їх власних сонарів зводить деяких дельфінів з розуму. Тому у них не рідкісні випадки самогубств.

Цих дуже розумних створінь містять в дванадцятиметрових басейнах глибиною 2-3 метра з брудною, рідко змінюваною водою. У морі дельфіни долають понад 100 км в день.

Середня швидкість з якою пливе дельфін - 5-13 км/год, а деякі дельфіни можуть пересуватися зі швидкістю до 32 км/год. В основному вони знаходяться під водою, тільки 10-20% часу на «повітрі». Але, в дрібних басейнах змушені проводити більше половини часу на поверхні води. Через це у них атрофується верхній плавник.

У дельфінаріях їх силою змушують вчитися трюкам. Тренування нагадують знущання. Щоб ті слухалися, їх не годують, караючи, поміщають на тривалий період в дрібні тісні ящики наповнені водою, в яких вони не можуть взагалі рухатися. Все це для дельфінів є шоком. Дельфіни дуже чутливі, вони гостро переживають образи і несправедливість.

Але при цьому вони змушені виступати за їжу: не зробиш трюк - не виживеш. Велику частину часу вони змушені перебувати в умовах обмеженого простору, і тому можливість хоч ненадовго поплавати в басейні, для них життєво необхідна. І все ж, незважаючи на всі знущання, вони щиро люблять людину.

Скільки написано книг, розказано легенд і правдивих історій про взаємовідносини людини і дельфіна. У всіх них дельфін приходить на допомогу до людини. Скільки людських життів врятував дельфін, часом ризикуючи своїм.

В Україні 19 дельфінаріїв, в яких знаходиться більше восьмидесяті чорноморських афалін, а так само в них безліч інших морських ссавців. Які потрапили і знаходяться там з незрозумілими документами або взагалі без них.

У Верховній Раді пропонують заборонити дельфінарії і створити Центр реабілітації для звільнених тварин. 10 липня 2018 року депутати внесли в парламент законопроект №8585.

Законопроект за своєю суттю досить жорсткий, в основному щодо тих, хто намагається нажитися на горі і болю дельфінів. Але, це зрозуміло, у суспільства терпець увірвався. На жаль, на сьогоднішній день Законопроект не прийнятий.

"Мало звільнити дельфінів. Після тривалого перебування в неволі, якщо їх випустити без реабілітації, то вони не виживуть в дикій природі" - кажуть в Асоціації рибалок України.

Також фахівці переконані, що їм необхідно забезпечити спеціалізоване транспортування дельфінів в Реабілітаційний Центр. Після перебування в карантині фахівці визначать, чи готові дельфіни до життя в дикій природі. Чи не вбило перебування їх в неволі здатність самостійно добувати собі їжу.

Адже деякі дельфіни потрапили в дельфінарії ще маленькими, і в цих водних катівнях у них пройшло все життя. Для того щоб вони пройшли курс адаптації необхідний Реабілітаційний Центр з умовами максимально наближеними до природного середовища. На даний момент в Україні такого немає. Раніше на лікування всіх дельфінів наша країна передавала до Туреччини.

Після прийняття Законопроекту хочуть заснувати перший Реабілітаційний Центр на території Чорноморського біосферного заповідника, розташований на території і в акваторії Херсонської та Миколаївської областей.

Акваторія даного біосферного заповідника є суворої заповідності, тому там дельфіни можуть бути в цілковитій безпеці.

"Необхідно закрити всі концтабори для дельфінів" - вважають в Асоціації рибалок України.

дельфіни заборона Червона_Книга
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
278 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
На сторінці партії "Слуга народу" у Фейсбук, вказано, що стосовно результатів по 146 виборчому округу готують матеріали щодо оскарження в суді. Також потім скарги будуть направлені до ЦВК щодо визнання результатів на 146-й дільниці недійсними. Оскільки відрив між лідерами перегонів Шаповаловим та Уріном складає всього 3,82%, тому кандидат в депутати від партії "Слуга Народу" Фелікс Урін висловився, що він буде оскаржувати результати виборів по 146-му округ...
Общество
У четвер, 18 липня, в державній установі «Кременчуцька виховна колонія» відбувся XXVIIІ Фестиваль художньої творчості засуджених «Червона калина» за тематикою: «Традиції об’єднують окремих людей в єдиний народ». На Фестивалі гості поринули у світ творчості вихованців: в експозиції були представлені яскраві вишиванки, вироби із бісеру, вироби з паперу, малюнки вихованців, вироби із дерева та глини тощо. А от зворушливий, колоритний концерт теж не залишив ні...
Общество
Як повідомляють у прес-службі "Полтававодоканал", сьогодні по вул. Київське Шосе, у землю провалилася спецтехніка під час проведення робіт на каналізаційному колекторі. Як відомо, колектор старий, він прокладався у 1972 році, також у прес-службі зазначили, що більшість із колекторів у Полтаві перебувають у критичному стані, а їх труби вражені сульфатно-газовою корозією.  Так, в повідомленні зазначається, що понад 70% каналізаційних мереж у Полтаві — зношен...
Общество
Завтра, 24 липня, по всій території України синоптики прогнозують дощі та грози, а також шквали. Про це написала синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці у Фейсбук. Сухою погода залишиться лише на півдні країни, пише синоптик. Температура повітря на території Полтавщини +23 +26 градусів, а на Півдні та Сході +26 +30 градусів. 24 та 25 липня в області погода буде хмарною з проясненнями, а дощі з грозами будуть короткочасними.
Общество
З початку липня двоє маленьких кременчужан лікуватимуться в Полтавському дитячому відділенні онкогематології. Раніше ми писали, що двоє матусь з Кременчука збирають кошти на ремонт у відділенні. Наразі до волонтерок доєдналися й полтавські матері. Станом на 30 червня у маніпуляційній демонтували стару плитку та розпочали вирівнювати стіни. А ще матусі-волонтерки хочуть аби вистачило коштів на заміну електропроводки та ремонт стелі. Банківська картка Ященко...
Происшествия
Сьогодні, близько 8:30, у Ворсклі знайшли тіло 15-річної дівчини, яку шукали ще з вечора понеділка в Подільському районі Полтави. Як повідомляється у прес-службі ГУ ДСНС в Полтавській області, повідомлення про зниклу у водоймі неповнолітню надійшло до служби "101" ще 22 липня, близько 23:30. Увечері рятувальники чергого відділення обстежували берегову лінію, однак тіла не знайшли. Зранку пошукові роботи відновили та уже близько 9-ї вилучили тіло дівчинки...
Спорт
У Румунії відбувся Чемпіонат Європи з кіокушинкай карате "IKO United Traditional Kyuokushin Federation", де взяли участь спортсмени з Полтавщини.  Зокрема, каратисти здобули аж 18 медалей як золотих, так і срібних. Перші місця завоювали: Денис Герасимук, Віталій Афіногентов, Данило Годзь, Олександр Панченко, Ярослав Слинько, Артем Рак, Яна Касян, Вадим Кривко та Євгеній Хренов. "Срібло" вибороли: Владислав Боряк, Анастасія Левченко, Дмитро Савченко, Назар...
Общество
Учора, 22 липня, президент Володимир Зеленський підписав указ "Про заходи щодо протидії рейдерству". Про це повідомляється на офіційному сайті президента. Цей документ важливий насамперед для представників малого та середнього бізнесу, адже за останні 6 років зареєстровано понад 3 тисячі рейдерських захоплень. Вони відбувалися, в основному, шляхом підробки документів. За словами заступника керівника Офісу Президента Олексія Гончарука, до цього часу відпові...
Общество
Протягом останнього тижня на території області зафіксовано випадки захворювання на гострі інфекції. Про це повідомляється на сайті ДУ "Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ". Так, було зафіксовано один випадок кору у Полтаві, два випадки сальмонельозу у Горішніх Плавнях та Миргороському районі. А також 100 випадків гострих кишкових інфекцій у Гадяцькому, Чутівському та Лубенському районах. Втім, ця цифра менша за показники на попередньому тижні. Сім...
Новости по теме
Хіп-хоп, мюзикл та акробатичні трюки: у Кременчуцькій виховній колонії відбувся Фестиваль художньої творчості
У Полтаві автокран провалився колесами в аварійний колектор. Фото
Штормове попередження! На Полтавщині прогнозують шквали та зливи з грозами
Гостра проблема: у Кременчуці немає дитячого онколога і гематолога
Відеофіксація учасників трансакцій та смс-паролі: Президент підписав указ про протидію рейдерству
На Полтавщині найбільше хворіють на кишкові інфекції та вітряну віспу
Полтавщину атакує вірусний гепатит А: як не стати жертвою хвороби Боткіна
У Софійки з Кременчука численні переломи та відкрита травма голови: містяни збирають кошти на лікування
Сьогодні останній день подачі електронних заяв до ВНЗ
Кременчужани вже можуть подавати заявки на участь у конкурсі "Вишиваний Кременчук"