Чи може вода з Дніпра призвести до летальних наслідків серед населення? Надзвичайна ситуація у Кременчуці

Чи може вода з Дніпра призвести до летальних наслідків серед населення? Надзвичайна ситуація у Кременчуці, Эвелина Яблонська

У Кременчуці відбулося Засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На засіданні зібралися активісти, депутати, міський голова, екологи, спеціалісти, представники Держспоживслужби.  

І мова йшла про те, чи може вода з місцевої мережі водопостачання призвести до летальних наслідків у разі її вживання, чи можна у ній купатися і чому у Дніпрі вимерла риба?

А тут насамперед про те, що останнім часом вода з крану неймовірно смердить. Кременчук забирає воду з Дніпра. Люди скаржаться, але влада не реагує. Натомість кажуть, що якість води – питна, і її навіть можна вживати. Натомість кременчужани у соцмережах пишуть дописи про те, що навіть купання у воді викликає зуд шкіри та випадіння волося. Пити ж зовсім бояться. І люди переплачують, адже за водопостачання платять не як за технічну воду, але по тарифам як за питну, а при цьому їм доводиться купувати воду.

Тож багато громадських активістів прийшло на засідання і вони задавали купу питань.

Депутат Оксана Піддубна цікавилася чи не може ця вода при вживанні призвести до летальних наслідків.

Директор «Кременчукводоканалу» як завжди відстоював позицію: я сам воду з-під крану п’ю, моя собака п’є і другим раджу!

Активісти дивувалися з версії влади, що рибау Дніпрі останнім часом гине від спеки. Адже у Пслі не гине, а чому ж у Дніпрі.

Активісти схиляються до версії, що у річку зробили викиди з підприємств і тому риба гине. По берегу Дніпра навіть усі бари та кафе скидають стоки у Дніпро. Так місто скидає очищені стоки.

Люди скидають фекалії та миючі речовини… Підприємства – забруднюють ще більше отруйнимиречовинами.

Представник Держспоживслужби запевнила, що вода у Дніпрі відповідає санітарним нормам станом на 3 липня, але уточнює, що перевірка робилася за 10 показниками.

Але загалом у Дніпрі вся таблиця Мєндєлєєва присутня, кажуть спеціалісти. А перевіряють тільки на 65 елементів.

Були також і екологи. Так кажуть, що риба яка померла на Дніпрі не загинула від задухи.Скоріше це було отруєння.

Активістів цікавило, чому не діє екологічна служба, чому місцева влада не звертається до Києва і не вимагає змінення законодавства. Адже терміново варто створити екологічну поліцію з повноваженнями.

Дивіться, як все було:

вода дніпро кременчук екологія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
573 просмотра в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии