Новини компаній
11:00, 15 липня 2019 р.
Навчання в альтернативних школах Кременчука
Новини компаній
Що являє собою альтернативна школа? Наскільки результативне та ефективне альтернативне навчання в Україні? Як знайти та вибрати альтернативну школу в Кременчуку або Полтавській області? Який документ про освіту отримують випускники альтернативних шкіл, чи здають вони ЗНО?
Зайве казати, що сучасна освітня сфера в Україні має безліч проблем. Більшість учасників освітнього процесу - незадоволені, мають аргументовані претензії не тільки до програми, фінансування, але навіть до конкретної школи. В таких умовах багато батьків стурбовані питанням пошуку альтернативи для своєї дитини, навчальним закладом, який по-справжньому змогло би дати учневі глибокі та фундаментальні знання.
В Кременчуку ця проблема стоїть досить гостро, ще недавно проходили обговорення формування ліцеїв з 10 шкіл міста, в яких залишаться «старші класи». Існує думка, що при постійній переорганізації, без вирішення базових проблем нестачі талановитих та професійних педагогів, достатнього фінансування, а також навчально-матеріального забезпечення, такі реформи можуть внести ще більший розлад в шкільну освіту міста.
У цій статті ми спробуємо докладніше розібратися в сучасних альтернативах державним школам, спробуємо відповісти на питання «Чи є альтернативні школи в Кременчуку?»
Альтернативні навчальні заклади: що це?
Говорячи про альтернативну школі, необхідно чітко розуміти, що єдиного визначення для них немає, як немає і жорстких стандартів в цій галузі. Виходячи з назви, такі навчальні заклади є протиставленням державним і традиційним школам. Простіше кажучи, об'єднує альтернативні школи тільки те, що вони не схожі на звичайні.
«Альтернативними» можуть бути програма навчання, методи, форма та навіть вся концепція освіти в цілому. Залежно від того, де вбачають найбільшу проблему, яким підходом керуються, які стандарти застосовують, до чого відбувається своєрідне «протиставлення», в результаті й залежить характер навчального закладу. Вже сьогодні серед таких навчальних закладів можна виділити чотири категорії:
Першою категорією є школи, які спробували зберегти найкращі елементи традиційної системи, по можливості прибравши актуальні недоліки. Іншими словами, це приватні гімназії та ліцеї, де навчання найбільш схоже на вітчизняну школу, але має ряд переваг: кращі педагоги та викладачі, якісні навчальні матеріали, більш широка програма, поглиблені мовні та математичні класи. Нерідко в таких ліцеях застосовуються адаптовані елементи іноземних освітніх систем. Часто саме такі навчальні заклади входять в десятку кращих шкіл за результатами ЗНО своїх вихованців.
До другої категорії входять навчальні заклади, які принципово відрізняються від звичайних шкіл за формою та самою парадигмою. Саме тут знаходяться відомі Dixi проекти, школи за системою Монтессорі та інші. Далеко не завжди вони мають ліцензію та офіційно вважаються загальноосвітніми навчальними закладами. У подібних випадках діти зазвичай паралельно приписані до якогось ліцею або школі дистанційного навчання.
Третя категорія спирається на іноземні або міжнародні програми, стандарти та навчальні матеріали. Альтернативою традиційним школам України тут виступають іноземні моделі, які реалізовані не тільки як елементи (на відміну від більшості гімназій), але як цілісна система. Учні, в таких школах, спочатку більше орієнтовані не на українські, а на міжнародні та іноземні стандарти. Хорошим прикладом такого проекту буде Британська Міжнародна Школа.
Четверта категорія - це одна з найбільш інноваційних та молодих концепцій дистанційного навчання. Спираючись на сучасні комунікаційні та інформаційні технології, дистанційні школи змогли добре себе проявити як в країнах Європи, так і в Азії, США, Канаді. У таких навчальних закладах всю програму учні освоюють віддалено, використовуючи інтерактивні уроки, аудіо та відео лекції, під наглядом досвідчених педагогів та консультантів. Перевага цієї системи в тому, що тут не важливо чи є у вашому місті відповідний навчальний заклад, що актуально для Кременчука, отримати якісну базову освіту тут можна з будь-якої точки світу через інтернет.
Альтернативні школи Кременчука: чи є варіанти?
Незважаючи на зростання популярності альтернативних навчальних закладів в цілому, це досить молода для України галузь. Далеко не у всіх містах існує реальна альтернатива державній. освіті, більшість подібних навчальних закладів традиційно розташовується в столиці та обласних центрах.
У Кременчуку є своя, непроста історія відомих приватних шкіл. У 2012 році була закрита «Ада», яка до того зазнавала фінансові труднощі. До слова, трохи кращі справи з профільними курсами або дошкільними центрами розвитку. І хоча діючих альтернативних шкіл в місті небагато, ми спробували сформувати невеликий перелік найбільш актуальних для Кременчука варіантів та прикладів:
Центр Освіти «Оптима»
Освітній центр «Оптима» - це одна з провідних українських шкіл з дистанційним навчанням. Тут вдалося поєднувати першокласний викладацький склад, високі міжнародні стандарти та гнучку навчальну програму, де кожен учень може вивчати матеріал «в своєму ритмі», поглиблено освоюючи «профільні» напрями.
Саме міжнародним стандартам та мовам тут приділяється особлива увага. Учні не просто займаються з носіями, всі вихованці мають можливість додатково вступити в одну з канадських чи американських шкіл, в рамках партнерської програми, де по закінченню отримають документ про освіту держ. зразка.
Саме в «Оптима» вдалося реалізувати повністю дистанційну освіту. Більшість аналогічних проектів в Україні передбачає особисте відвідування мінімум раз на семестр, коли в «Оптима» вони не обов'язкові зовсім (ДПА складають дистанційно, а ЗНО - за місцем проживання).
Вартість: 3000 грн. / міс.
Програма: 1-11 клас
Форма навчання: дистанційна
Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.
Сайт: https://optima.school/
Альтернативна школа «і-городок»
і-городок - представляє одну з небагатьох альтернатив державної початковій школі в Кременчуку. У своїй роботі і-городок спирається на принципи мотивування дитини до навчання, максимального розкриття його творчих та інтелектуальних здібностей. Навчання тут проводиться в невеликих класах до 15 осіб (з поділом на дві групи), передбачає індивідуальний підхід та тьюторство для кожного учня.
Тут немає дзвінків, звичного поняття "клас" та класної кімнати, але тут є методики «Хвильового» Занурення, Гейміфікація, проектний підхід та поглиблене вивчення англійської мови. Значна увага приділяється й позашкільним заняттям, вихованці і-городок беруть участь в творчих студіях, спортивних та інтелектуальних гуртках.
Форма навчання: денна, дистанційна
Для учнів: з 0 (Pre School) по 4 клас
Полтавська приватна школа «Чарівний світ»
«Чарівний світ» - це альтернативна школа в Полтаві, яка була заснована доктором педагогічних наук Лещенко М.П. І хоча відстань між Кременчуком і Полтавою чимале, саме цей проект є реальною денною альтернативою для школярів нашого міста.
«Чарівний світ» сформувався як інноваційний навчальний заклад, який, завдяки талановитим педагогам та успіхам учнів, став відомий не тільки в Україні, але й за кордоном. Чіткі міжнародні стандарти, можливість поглиблено освоїти не тільки основні шкільні дисципліни, а й іноземні мови (включаючи арабську, французьку та німецьку), зацікавленість та пристрасть до роботи педагогів, роблять цей навчальний заклад привабливим не тільки для мешканців обласного центра, а й усього регіону.
Програма: дошкільна освіта, 1-11 клас
Форма навчання: денна
Документ про закінчення: атестат та свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО, Кембриджський міжнародний сертифікат з англійської мови
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
Оголошення
12:36, 6 вересня
1
17:27, 7 вересня
00:25, 5 вересня
13:04, 14 вересня
7
04:03, 4 вересня
25
live comments feed...