• Головна
  • Амфетамін, опій, метадон - від 200 грн за дозу: що вживають кременчуцькі підлітки та які ознаки залежності
12:28, 30 липня 2019 р.
Надійне джерело

Амфетамін, опій, метадон - від 200 грн за дозу: що вживають кременчуцькі підлітки та які ознаки залежності

Амфетамін, опій, метадон - від 200 грн за дозу: що вживають кременчуцькі підлітки та які ознаки залежності

Учора, 29 липня, на лекції "Мама, допоможи мені" психіатр та нарколог с 15-річним стажем робот Ірина Гаврилюк розповіла не лише про інтернет-залежність, а й про наркотичну залежність серед підлітків.

Зараз наркотики дуже доступні, каже пані Ірина, за 200 гривень можна придбати речовини для ін'єкцій. Наймолодшому наркоману, якого вона лікувала, було 11 років. Частіше за все діти починають вживати наркотики у віці від 12 до 16 років.

"Найрозповсюдженіші - амфетамін, метамфетамін, опій, кристали метадона, "ширка", "електричка" тощо. Однак підлітки не одразу починають колотися, все починається з марихуани та "веселих" таблеток", - ділиться нарколог. 

Дітей підбурюють до вживання друзі чи знайомі. Сімейні й соціальні проблеми, незайнятість теж спонукають підлітків вживати психотропні речовини.

Наркотики бувають таких видів: опіоїдні (героїн, метадон, ацетильований опій) та психостимулятори (амфетамін, кокаїн, метамфетамін, марихуана). Від опіоїдів та алкоголю розвивається фізична залежність, від психостимуляторів - психологічна. 

На жаль, усі методи боротьби, як от замальовування на будинках назв каналів з продажу наркотиків та затримання наркоманів чи продавців наркотиків, мало ефективні.

Як визначити, що дитина вживає якісь речовини:

- різкі перепади настрою: веселість потім апатія, байдужість,

- зміна ритму сну: дитина протягом дня може бути сонлива, млява, повільна, а до вечора проявляє енергійність, бажання що-небудь робити, не засинає вчасно.

- відсутність чи навпаки надмірний апетит,

- роширені зінниці, 

- скритність дитини та прогулянки не за розкладом,

- прогулює навчання, відсутність інтересу до хобі,

- більше коштів витрачає й відмовляється розповісти куди їх витратила,

- розмовляє з друзями пошепки незрозумілими фразами,

 - говорять швидше ніж звичайно "споживачі" амфетаміну, повільніше - конопляні курці,

- дитина ховає підозрілі речі: шприци, порошок, сушену траву, різнокольорові таблетки, марки тощо.

Самі по собі ці фактори не викликають тривоги, а от їх сукупність має насторожити батьків. Втім, у більшості випадків батьки помічають, адже заперечують той факт, що з дитиною щось коїться: "Моя дитина на таке не здатна".

Пані Ірина каже, що якщо знайшли у помешканні такі речі, як шприци, таблетки, "травку", спочатку поговоріть з дитиною. Не ставте прямих запитань "в лоб", а почніть розмову з далеку та запропонуйте допомогу.

Скоріш за все, в дитини є внутрішній конфлікт, який призвів до вживання наркотиків та втікання таким чином від реальності. Якщо ви переймаєтеся, що дитина "підсіла", то краще сходіть з нею до психолога, а вже потім до нарколога. Нарколог має провести детоксикацію, після чого вже можна приступати до психічної реабілітації.

Крім того, показуйте дитині наочні приклади наркоманів, якщо зустрічаєте таких на вулиці абивона бачила, що це не ігри. Пані Ірина каже, що завжди показувала доньці групи наркоманів. Виявити таких "споживачів" можна по запаху: у наркоманів тіло має специфічний запах медикаментів чи йоду. 

Усі наркологи категорично проти легалізації марихуани. Наразі серед тих, хто вживає марихуану, кожен 8-й має психічні розлади з незворотними наслідками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#наркотики #речовини #діти #залежність
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...