У зоні ризику частина України: вибухи на полігоні в Росії спричинили підвищення радіації

У зоні ризику частина України: вибухи на полігоні в Росії спричинили підвищення радіації

На сайті Державної інспекції ядерного регулювання України пояснюють, на скільки небезпечні для України вибухи в Росії, які спричинили підвищення радіації. У зону ризику може потрапити невеличка частина України.

8 серпня в РФ, на військовому випробувальному полігоні, розташованому на узбережжі Двінської затоки Білого моря, на відстані 40 км від міста Сєверодвінськ і 100 км від міста Архангельськ, стався вибух, який супроводжувався людськими жертвами і короткостроковим підвищенням радіаційного фону. Тоді влада регіону РФ запевнила, що викидів шкідливих речовин в атмосферу не було, а радіаційний фон на місці аварії - в нормі.

Попередньо результати вибухів на військовому полігоні в Сєверодвінську Архангельської області (РФ) не загрожують території України радіологічними наслідками, які вимагають вжиття заходів захисту і безпеки для громадян, майна і навколишнього середовища.

Щопрада, пояснюють, склад джерел викидів, їх кількість, активність, форма застосування, потужність вибуху і тривалість пожежі на даний час достовірно не відомі.

Але спираючись на доступну інформацію, експерти стверджують, що в результаті вибуху сталося руйнування і розсіювання «ізотопних джерел живлення», що призвело до короткострокового підвищення радіаційного фону (до 2 мкЗв-год на відстані 40 км на схід від місця події).

Це " не повинно супроводжуватись появою радіоактивного йоду-131, і, з урахуванням відстані і даних метеопрогнозу, не загрожує території України радіологічними наслідками, які вимагають вжиття заходів захисту і безпеки для громадян, майна і навколишнього середовища", - сказано в повідомленні.

Держатомрегулювання повідомляє, що мова про ситуацію IV категорії аварійної готовності - що стосується всіх держав і юрисдикцій і полягає у вжитті заходів захисту та реагування на дії і діяльність, які можуть призвести до виникнення ядерної або радіаційної аварійної ситуації в будь-якому непередбаченому місці.

ТОж вони спільно з Гідрометцентром ДСНС, службами радіаційної безпеки «НАЕК «Енергоатом», ДСП «Екоцентр», експертами Національної академії наук України опрацьовують інформацію і розробляють план дій.

З 9 серпня 2019 системи переведено в режим додаткових спостережень за вмістом аерозолів у повітрі і випадань на ґрунт.

Гідрометцентр ДСНС повідомляє, про несуттєвий ризик по траєкторії руху повітряних мас для східної частини Луганської області, при цьому будь-яких змін радіаційного фону (гама-випромінювання) не очікується.

За матеріалами УНІАН.

війна кременчук росія радіація
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
461 просмотр в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии