Депутати "Слуги народу" хочуть частково заборонити пластикові пакети та замінити їх біорозкладними

Депутати "Слуги народу" хочуть частково заборонити пластикові пакети та замінити їх біорозкладними

Депутати фракції "Слуга народу" зареєстровали законопроект №2051-1 про заборону реалізації пластикових пакетів товщиною до 50 мкм, а також оксо-розкладних (оксо-біорозкладних) пластикових пакетів на території країни з 2022 року.

Втім, у документі йдеться, що буде дозволено використання надлегких пакетів (товщиною до 15 мкм) шириною до 225 мм (без бічних складок), глибиною до 345 мм (з бічними складками) і довжиною до 450 (з ручками).

Замість того в продажу будуть біопакети чи так звані біорозкладні, адже усі потужності для їх виробництва в Україні є, а попиту на них немає.

Крім того, у законі йдеться, що ті пакети, які не відповідають вищезазначеним вимогам, мають бути утилізовані власниками.

А ті, хто їх реалізуватиме чи маркуватиме пластикові пакети під біорозкладні (ст. 155) після 1 січня 2022 року буде платити штрафи.

Їх сума становить від двохсот до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пластикових пакетів.

Довідково. Біорозкладний пластиковий пакет – пластиковий пакет, що розкладається за участі мікроорганізмів на елементи природнього походження та відповідає критеріям, встановленим національним стандартом ДСТУ EN 13432:2015 (EN 13432:2000, IDT) «Паковання. Вимоги до упаковки, утилізованої способом компостування і біодеградації. Тестові схеми та критерії оцінювання для остаточного прийняття упаковки».

Раніше ми писали про заклики відмовитися від штучних квітів на кладовищах та про встановлення автоматів для збору пляшок.

пакети екологія закон
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
113 просмотров в августе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии