А ви зібрали гроші на придбання ділянки? Що дасть відкриття ринку землі?

А ви зібрали гроші на придбання ділянки? Що дасть відкриття ринку землі?

"Мораторій на землю шкодить Україні та обкрадає щодня", – заявив прем'єр Олексій Гончарук. Відкриття ринку землі пропонується з жовтня 2020 року.

Хто може купувати землю?

Право надали українським громадянам, територіальним громадам, українським юрособам, державі.

Правда, в самому законі зазначено, що паї можуть купувати "юридичні особи, створені згідно з українським законодавством". Залишається під питанням: якщо компанія відкрита в Україні, але кінцевий власник – іноземна фірма або офшор, чи отримає вона право купувати землю?

Іноземцям також може дістатися українська земля, але тільки в спадок. І вступаючи в права, вони зобов'язуються протягом року продати пай.

Усі договори оренди, які укладені до набрання законом чинності, залишаться дійсними. Також орендар отримає перевагу: перший зможе претендувати на купівлю землі, якщо власник вирішить її продати. Як саме буде регулюватися це питання – парламентарі визначать уже в наступному законопроєкті.

Кабмін ввів антимонопольні обмеження.

У законі йдеться, що не можна купити більше 15% у межах області та 0,5% у межах країни. Загалом виходить більше 200 тис. га.

Обмеження щодо максимальної площі землі "в одних руках" затверджуватимуть із урахуванням пов'язаних осіб – тобто інших підконтрольних компаній і партнерів;

якщо виявиться, що максимальне обмеження порушено – землю можуть забрати;

якщо в українця є право до кінця життя користуватися землею комунальної або державної власності, він отримає право її викупити без торгів і за оцінною вартістю.

Перший заступник міністерства економіки по сільському господарству Тарас Висоцький заявив, що компанія-покупець або громадянин повинні перевірятися при реєстрації на предмет походження бенефіціарів.

Десята частина всього світового чорнозему – в Україні. Він займає левову частку всієї території країни. Водночас за право ним користуватися платять копійки. Поряд із Таджикистаном, Північною Кореєю, Кубою і Венесуелою, легального ринку землі в нас немає. Замість цього працюють тіньові схеми. Агрохолдинги беруть паї в оренду аж на 49 років і за мізерними цінами. Наприклад, у Польщі, де властивості ґрунту гірші, за оренду в рік платять приблизно $250, а в Україні – на рівні $50 за гектар.

В Україні працюють понад 90 сільськогосподарських підприємств, але майже третина всіх земель зосереджена в руках великих агрохолдингів, йдеться в дослідженні УКАБ. Головне – інвестиції.

За найбільш скромними оцінками, запровадження вільного обігу земель надасть приріст до ВВП від 1 до 4% вже у перший рік дії реформи — а це в середньому 71 млрд грн".

ринок земля гроші
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
62 просмотра в июле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии