• Головна
  • До Дня вчителя: як ставляться до вчителів в Україні і в Японії
10:39, 4 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

До Дня вчителя: як ставляться до вчителів в Україні і в Японії

До Дня вчителя: як ставляться до вчителів в Україні і в Японії

У цю неділю в Україні традиційно відзначатимуть День працівника освіти або День вчителя. Сьогодні з нагоди прийдешнього свята школярі вітають своїх педагогів з професійним святом.

Не зважаючи на те, що професія вчителя не така вже й легка, у нашій країні чомусь її перестали шанувати на тому рівні, як це було в далекі радянські часи. Зараз дехто зловить себе на думці, що до чого тут минуле століття, а от до чого. 

Раніше не було Інтернету, було мало книг, у тяжкі часи навіть писати школярам не було чим, однак вони хотіли вчитися, хотіли отримати знання стати освідченими, здобути повагу та влаштуватися на хорошу роботу. Зараз, коли вся інформація є у вільному доступі, діти перестали прагнути до її накопичення та й робота вчителя знецінилася.

Зараз вчитель не є єдиним джерелом знань й "істиною в останній інстанції". Тепер у департаменті освіти Кременчука пан Москалик каже, що вчитель має лише направляти учня, підказувати йому, але в жодном уразі не змушувати вчитися.

Уже скасували оцінки, переформатували школи на НУШ, полегшили для дітей навчальний процес як тільки можна. Тим самим знецінили знання, які дає вчитель і його роботу як таку, бо те, що дісталося нам задарма ми не цінуємо.

А раніше ніхто не змушував, діти самі хотіли вчитися, поважали й інколи навіть боялися вчителів. Так, були й двієчники, як їх називали, але більшість прагла до знань. 

Зараз коли на державному рівні було введено ЗНО як обов'язкове для того аби вступити до ЗВО (закладів вищої освіти), з'ясувалося, що у школі нічому не вчать. Діти та їх батьки масово пішли до репетиторів аби ті щось їм пояснили.

По суті, наша система освіти зазнала краху й це проявляється не лише на рівні шкіл, де дітям не вистачає знань аби скласти тестування, а на рівні вузів, де процвітає корупція, а їх освітні програми давно застаріли, плюс ще постійна зміна навчальних програм у школах та вузах, скорочення годин для лекційних занять. 

Якщо додати ще стан економіки та проблеми з безробіттям, то й маємо те, що маємо. Діти теж розуміють, що їх знання та дипломи нікому не потрібні.

Якось в мережі з'явився пост авторства Рустама Бісенєва про те як поважають вчителів у Японії. Ні, там немає професійних свят і вчителям не дарують квітів чи цукерок - у них кожен день як свято.

В Японії учитель - найшанованіша професія, найповажніша людина. Японці безмірно поважають вчителів. У метро для них існують окремі місця, для них відкриті окремі магазини, вчителі не стоять в чергах за квитком на будь-який вид транспорту.

Тож, шановні наші вчителі, сьогодні вітаємо Вас з професійним святом, бажаємо щоб Вас поважали Ваші учні, щоб вони цінували Ваші настанови, Вашу любов та мудрість. 

Хочеться також додати, що виховання покоління це не лише клопітка праця батьків, а й вчителів теж, тому бажаємо Вам наснаги, терпіння і добра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вчитель #свято #україна #японія #менталітет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...