• Головна
  • Орендувати чи приватизувати: земельне питання кооперативу "Металург" зняли з голосування
12:06, 24 жовтня 2019 р.
Надійне джерело

Орендувати чи приватизувати: земельне питання кооперативу "Металург" зняли з голосування

Орендувати чи приватизувати: земельне питання кооперативу "Металург" зняли з голосування

Сьогодні, 24 жовтня, депутати міськради розглядали питання продовження договорів оренди землі садово-городньому кооперативу «Металург».

Депутати різнобічно висловилися стосовно оренди та можливості приватизації землі, що належить членам кооперативу «Металург», оскільки деякі громадяни вже набудували котеджів, що не дозволяють містянами пройти по пляжу у напрямку Шаради.

Тому мер зазначив, що якщо нічого не вирішувати з проходом до Дніпра, то у майбутньому пляж просто забудують котеджами й містяни не зможуть вийти покупатися в річці. Все через те, що за договором оренди ця територія перейде в приватні руки й там вже власники будуватимуть протягом 30 років що хотітимуть.

У свою чергу пан Ульянов наголосив, що проблемою незаконного будівництва котеджів має займатися міська влада, а не звичайні громадяни. Служби міськвиконокому просто закривають на це все очі, а тому люди що хотіли те й будували прямо на громадському пляжі.

Це питання підіймалося ще в 2018 році було засідання виїзної земельної комісії, однак міськвиконком за рік не вжив ніяких засобів аби покарати порушників. 

"Не депутати повинні бігати по судах й подавати позови аби розчищати цю землю. Для цього в нас створений виконавчий комітет, який має працювати", - наголосив Руслан Ульянов.

Також він повідомив, що під час засідань земельної комісії було встановлено, що на території кооперативу існує елітна забудова - великі будинки, які ніхто не має права там зводити. А от договір оренди не передбачає, так зване узаконення цих забудов, бо в документі чітко вказано, що на цій землі не можна зводити великі споруди. Позов до суду про знесення забудови має право подати міська рада.

На думку депутата Дениса Терещенка містянам варто не продовжувати оренду, а приватизовувати свої земельні ділянки, щоб потім через 10 чи 30 років цю землю в їх дітей ніхто не відібрав. За його словами, у громадян не має жодних документів на ту землю, де вони розташували свої городи.

"Тільки державний акт на право приватної власності може бути підтвердженням вашої власності й така земля може передаватися у спадок", - сказав Терещенко.

"Знаєте, що зараз відбувається? Ви збираєте кошти близько 100 тисяч, а сплачує кооператив за електрику та землю не більше 50 тисяч. Зрозуміло, кому потрібна довготривала оренда?" - запитав присутніх депутат.

"Так, дійсно 40 гектарів території можуть бути передані у власність під інше цільове використання", - погодився мер Малецький.

Однак через ймовірність затоплення та розташування ділянок близько до прибережної зони не на всіх городах дозволено висаджувати багаторічні насадження та будувати капітальні споруди.

Наприклад, тому, чия земельна ділянка розташована "через дорогу" за 105 метрів від лінії води будувати споруди можна, а іншим - ні. Ці колізії законодавства, на думку депутатів, навпаки стануть яблуком розбрату серед членів кооперативу. 

"Якщо виїде комісія Державної архітектурно-будівельної інспекції для позапланової перевірки, то оштрафують за капітальне будівництво голову кооперативу на багато тисяч гривень", - зазначив заступник міського голови Дмитро Кравченко.

Очільник кооперативу офіційно відмовився від своєї ділянки у 5 соток, що має вихід до води, аби на тій землі зробити місце для відпочинку жителів Раківки. Однак він наголосив, що це не знімає питання про Демурівський пляж, що знаходиться з іншого боку кооперативу «Металург».

"Якщо хтось хоче приватизувати – приватизовуйте", - додав він наостанок.

Але підготовка документації по розподілу ділянок, тобто усіх 62 гектарів на окремі частини дуже дороговартісна, - наголосили в земельному управлінні. 

За словами міського голови у цьому році в місті «окультурили» декілька пляжів й на Демурівському зараз реалізують проект громадського бюджету. Наступним етапом буде намивка піску на цьому пляжі.

"Там теж встановлять грибочки, лавки, урни, а ще треба на території від човнової станції до кооперативу почистити берег, розгорнути пісок й кронувати дерева тощо", - наголосив мер.

У земельному управлінні з метою забезпечення права загального водокористування для членів ГО об’єднання садівників та любителів «Металург» та жителів мікрорайону Раківка пропонують оформити сервітут на право проїзду і проходу від Раківки до берега і вздовж берега, тобто вздовж усієї території об’єднання та території відпочинку.

Саме такі зміни в міськраді пропонують внести до проекту рішення про поновлення договору про надання землі в оренду кооперативу на наступні 10 років.

За словами юристів та фахівців виконкому договір сервітуту потрібен, щоб цією територією опікувалися комунальники та виділяли кошти на прибирання пляжу.

А от оформити документацію аби місце відпочинку та дорога були доступними для містян до кінцевого строку договору, тобто лютого 2020 року, можливо без значних фінансових витрат, тоді б проблему можна було вирішити, змінивши призначення.

Однак деякі депутати висловилися, що пляж "Кручі" та дорога має бути комунальним у власності "Благоустрою" або комунального підприємства "Аквасервіс".  

Після бурхливого обговорення питання було знято на доопрацювання.

Раніше ми писали про свавілля в кооперативі «Дормашівець», який розташований у районі між Потоками та Щербаками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#земля #кооператив #оренда #сесія #депутати
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...