• Главная
  • Свято чи пропаганда насильства: у Рівному Хеловін хочуть заборонити, а що в Кременчуці
14:21, 28 октября 2019 г.
Надежный источник

Свято чи пропаганда насильства: у Рівному Хеловін хочуть заборонити, а що в Кременчуці

Свято чи пропаганда насильства: у Рівному Хеловін хочуть заборонити, а що в Кременчуці

Наближається День всіх святих або Хеловін, який українці будуть святкувати з 31 жовтня на 1 листопада. Крамниці заповнені костюмами відьом, привидів, вампірів та усілякої нечисті, а кафе та ресторани вже прикрасили свої вітрини павутинням, вирізаними гарбузами та іншими атрибутами страшного свята.

Дітлахи залюбки готуються до костюмованого дійства, що проходить вже не перший рік у школах.

Однак не усі громадяни поділяють думку, що Хеловін треба святкувати, адже це запозичене свято з іншої культури та пропагує "нечисть". 

Такої думки дотримуються депутати Рівненської міської ради, що вирішили заборонити пропаганду «нечисті» на законодавчому рівні в місті й не допустити святкування Хеловіна у школах.

Таке питання обговорювали на сесії міськради. Олександр Третяк – ректор Рівненської духовної семінарії Християн Віри Євангельської висловився проти реклами образів із зображенням штучної крові чи гриму з ранами, тілесними ушкодженнями. На його думку, така реклама порушує ст. 7, 8 та 20 Закону України «Про рекламу». 

Зокрема, у статті 8 Закону України «Про рекламу» вказано, що адміністративна та кримінальна відповідальність передбачена за розповсюдження реклами (включаючи анонси кіно- і телефільмів), що містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності.

Пан Третяк вважає, що рекламування цього свята шкодить психіці дітей та молоді, бо це пряма пропаганда суїциду та насилля. 

Проект рішення з рекомендаціями заборонити пропаганду Хеловіну в місті Рівне, в тому числі зовнішню рекламу та відзначення будь-яких заходів в закладах освіти і культури комунальної власності підтримало 26 депутатів.

Мер міста Рівного на сесії дав доручення створити редакційну комісію для узгодження тексту звернення до Держпродспоживслужби щодо заборон використання у рекламі атрибутики свята.

А от щодо навчальних закладів, то відповідно до Закону України «Про освіту» школи автономні й узгоджують проведення заходів з батьками дітей.

У багатьох кременчуцьких школах на Хеловін батьки разом з дітьми організовують костюмовані вечірки. Дорослі теж не проти розважитися, для більшості свято сприймається як костюмоване тематичне дійство.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#свято #хеловін #депутати
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...