• Головна
  • Лизуни небезпечні для здоров’я: що треба знати батькам
10:35, 1 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Лизуни небезпечні для здоров’я: що треба знати батькам

Лизуни небезпечні для здоров’я: що треба знати батькам

Популярні серед школярів лизуни чи слайми - не така й безневинна іграшка, як вважають. Лизун, слайм – желеподібний матеріал із властивостями неньютонівської рідини.

Назва іграшки прийшла від імені героя коміксів, мультсеріалу і фільму «Мисливці за привидами» - зеленого привида зі слизу, якого звали Slimer.

Чим слайми небезпечні?

Компоненти для приготування лизуна: полімер (клей ПВА або пінка для гоління) та активатор реакції - тетраборат натрію, гліцерин, суміш тетраборату натрію з гліцерином, рідина для контактних лінз чи її суміш з харчовою содою.

Ці складники безпечні для організму при короткотривалому контакті з невеликою кількістю речовини, але токсичні при довготривалому.

Так, довгий контакт з тетраборатом натрію викликає дерматит, алергічні реакції. Бор, атоми якого містяться у складі вище згаданої солі, є речовиною ІІ класу небезпеки для людини. А випари полівінілацетату (клею ПВА) подразнюють гортань й очі.

Крохмаль і желатин, що міститься у слаймах швидко пліснявіють і гниють – бо бактерії й грибки починають активно розмножуватися у цих речовинах, а ще лизун збирає на своїй поверхні пил і бруд.

Гліцерин, що міститься у лизунах в більшій кількості ніж 30 мл поступово випаровується. Після вдихання його парів знижується вологість слизових оболонок, дитина кашляє, в неї погіршується нюх.

Крім того, аптечний гліцерин при нагріванні під час виготовлення лизунів виділяє акролеїн – речовину І класу небезпеки (наднебезпечну), що має характерний їдкий запах і спричинює сльозотечу. Легені людини відфільтровують акролеїн, але його осад залишається у легенях роками.

Тому нагрівання слаймів зі вмістом аптечного гліцерину понад 1-2 мл – це  «виробництво» токсичних парів акролеїну.

Покупні слаймери теж небезпечні для здоров'я. Під час проведення дослідження продукції 11 виробників лизунів, у восьми з них було виявлено перевищену концентрацію бору (допустима норма - 0,3 мг бору на грам продукту).

У виробника (Jupiter Toysmith) вміст бору в слаймах становив 1,4 мг/г, що у 4,7 раза вище норми. У лизунах CCINEE Pink Fluffy Slime - 1 мг/г, у Cosoro Dodolu Crystal Slime Magic Clay - 0,98 мг/г.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#слайми #школа #діти #здоровя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...