В Україні змінено призовний вік до армії: забиратимуть з 18 років

В Україні змінено призовний вік до армії: забиратимуть з 18 років

Ложка дьогтю. В Україні змінили призовний вік до армії.

Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2020 . Ним  у 2020 році на строкову військову службу громадян призиваються, особи, які досягли 18 років.

Текст відповідного указу «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році» від 16 січня оприлюднено на сайті глави держави.

Визначені такі терміни проведення чергових призовів громадян на строкову військову службу: 1) квітень-червень; 2) жовтень-грудень.

«Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу:

1) y квітні-червні 2020 року; 2) y жовтні-грудні 2020 року», - йдеться у документі.

Президент доручив Кабінету міністрів визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову військову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у 2020 році.

Також уряду, обласним, Київській міськдержадміністраціям доручається забезпечити виконання заходів, пов’язаних із підготовкою та проведенням у 2020 році чергових призовів громадян на строкову військову службу.

Крім того, президент постановив звільнити в запас зі Збройних сил, Державної спеціальної служби транспорту, інших військових формувань військовослужбовців строкової служби, які мають ступінь вищої освіти «спеціаліст» або «магістр» та вислужили встановлені строки строкової військової служби: у квітні-червні 2020 року та у жовтні-грудні 2020 року.

Нагадаємо, призов з 20 років введено з 2015 року. До цього призивали з 18 років.

Раніше ми писали, що українську армію наближатимуть до стандартів НАТО: усіх зобов'яжуть вчити англійську.

війна війська солдат воєнкомат
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
1121 просмотр в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии