Філії ВНЗ закриватимуть: у МОН взялися за реформування вищої освіти

Філії ВНЗ закриватимуть: у МОН взялися за реформування вищої освіти

За словами міністерки Ганни Новосад, в Україні будуть оптимізувати не лише професійно-технічні училища, а й виші. В міністерстві планують закривати філії вишів.

Найбільш оптимальною, на думку освітян, є кількість вищих закладів - 80, а значить скорочення майже втричі. Також з 1 січня почав працювати принцип фінансування університетів за показниками їхньої діяльності.

Тобто 80% фінансів будуть отримувати з бюджету на базові видатки, а от чи отримає заклад ще 20% залежить від того чи посів виш якесь місце в міжнародних рейтингах, чи працевлаштовані його випускники та багато інших факторів.

Отже, виділятимуть кошти залежно не від кількості студентів, а від наукової діяльності закладу.

Система моніторингу працевлаштування випускників вищих навчальних закладів буде функціонувати з 2021 року. Протягом цього року "розберуться" з філіями вишів у різних містах. Оптимізують й переміщені виші, деякі з них можуть об'єднати з іншими.

Нагадаймо, що відповідно до нових правил прийому до ВНЗ у 2020 році для вступу на бакалаврат будуть приймати сертифікати ЗНО з 2017-го року (крім іноземної).

Ми писали яка необхідна кількість прохідних балів на різні спеціальності у 2020 році.

А от вступникам на молодшого бакалавра не треба хвилюватися за прохідні бали на бюджет. Їм слід подавати сертифікати ЗНО з української мови та літератури, на спеціальності «Економіка» і «Управління та адміністрування», «Публічне управління і адміністрування» потрібен сертифікат тестування з математики.

Раніше ми писали, що на Полтавщині оптимізують професійно-технічні училища та дитячі будинки.

виші вступ освіта працевлаштування
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
178 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии