Товарний знак: навіщо він потрібен і як відбувається його реєстрація

Похожее изображение
Похожее изображение

В умовах конкуренції компанії виділяються і запам'ятовуються переважно брендами. На юридичній мові бренд, логотип (як словесний, так і графічний або комбінований) — це товарний знак. На сайті Profitmark ви можете подати заявку на торгівельну марку онлайн!

У товарного знака є дві головні функції

Перша, індивідуалізація продукту (товару, роботи, послуги), що реалізується Правовласником знака, тобто відмежування продукту одного виробника від схожого продукту іншого на ринку. За рахунок такого відмежування споживач може відрізняти схожі товари різних виробників.

Друга, захисна, а саме заборона на використання товарного знака Правовласника конкурентами щодо аналогічних продуктів. Порушення заборони призводить до стягнення багатомільйонних збитків або компенсації за порушення прав на товарний знак, вилучення і знищення контрафактного товару.

Дієслово "використовувати" має на увазі 3 головних дії:

-маркування продукту або його упаковки, (

-продаж маркованого продукту,

-рекламу із зазначенням товарного знака.

Фішки реєстрації

По-перше, питання: "реєструвати чи ні?"залежить цілком від негласних тенденцій Укрпатенту. Наприклад, є "мода" відмовляти в реєстрації товарних знаків на латиниці, особливо коли вони нагадують за звучанням іноземні імена. Ці "моди" періодично змінюються і важливо їх знати, щоб не отримати відмови в реєстрації.

По-друге, в Укрпатенті є свій «план по відмовах» в реєстрації. І існує він для того, щоб заявник звернувся зі скаргою в Палату по патентних спорах.

По-третє, питання схожості вашого позначення з іншими товарними знаками — часто питання «смаку» фахівця Укрпатенту.

Пакет документів

Заявка на держреєстрацію - основний документ у пакеті, що подається. У заявці вказується найменування компанії або ПІБ індивідуального підприємця, юрадрес або адреса місця проживання, зображення товарного знака і його опис (включаючи колір або колірні поєднання), вид знака (словесний, образотворчий, світловий, змінюється, позиційний, дотиковий, смаковий, об'ємний, голографічний, звуковий, нюховий або колірний знак (що складається з одного або декількох кольорів), комбінований знак).

До заявки додається згода на обробку персональних даних, платіжне доручення про сплату держмита. Розмір мита залежить від кількості класів МКТП, зазначених у заявці за принципом «Чим більше класыв, тим більше мито».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
15 просмотров в июне
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии