• Головна
  • "Пенсіонери мають перестати "шастати" по усіляким організаціям", - лікар Комаровський
13:04, 12 березня 2020 р.
Надійне джерело

"Пенсіонери мають перестати "шастати" по усіляким організаціям", - лікар Комаровський

"Пенсіонери мають перестати "шастати" по усіляким організаціям", - лікар Комаровський

Учора Кабмін прийняв рішення про введення карантину на території України до 3 квітня. Нагадаємо, що станом на ранок 11 березня в Україні зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок COVID-19.

Загалом за весь період Центр громадського здоров’я України отримав 43 підозр про захворювання на COVID-19. Наразі 1 зразок ще перебуває на стадії дослідження, 41 зразок отримав негативний результат.

Що треба пам'ятати про коронавірус

Порівняно з грипом коронавірус поширюється не так швидко, бо в нього довший інкубаційний період. Якщо для грипу характерним є висока захворюваність серед дітей, то від коронавірусу хворіють більше люди літнього віку. При коронавірусі літні люди у групі ризику. На сьогодні препаратів, що лікують коронавірус немає.

Спільними для грипу та коронавірусу є механізми передачі: контактний та повітряно-крапельний.

Кожен вірус перед тим, як потрапити в клітину, використовує якийсь білок, до якого він прикріплюється. У людини є білок АСЕ2, його багато в легенях, він бере участь в роботі серцево-судинної системи та регулює артеріальний тиск. А ще цей білок пропускає коронавірус у клітину.

Цей білок більш активний у дорослих, чим старіша людина, тим він активніший. Тому на сьогодні потенційним методом лікування можна вважати саме вплив на білок АСЕ2.

Так, трансплантація АСЕ2 мезенхимальних стовбурових клітин сприяло ефективному лікуванню пацієнтів з пневмонією COVID-19.

Досі вчені б'ються на питанням чому одна хвора людина поширює в зовнішнє середовище вірус, а інша - ні. Можливо це залежить від генетичних мутацій білка АСЕ2, тому деякі люди не хворіють, а певні раси навпаки захворіють більше.

Чому потрібний карантин в країні

За статистикою 80% хворих перехворіють у легкій формі, 15% матимуть ускладнення з дихальною системою й будуть потребувати кисневої терапії, 5% - це тяжкі хворі, яких треба госпіталізувати з інтубацією та надавати інтенсивну терапію.

Якщо багато людей захворіють, то буде колапс системи охорони здоров'я. Тому поки ввели карантин, держава має мобілізувати усі резерви: забезпечити лікарні та медиків усім необхідним, закупити кисневі маски, придбати ліки, обробляти усі місця дезінфікуючими засобами.

ВООЗ у свою чергу рекомендує хворим лікуватися вдома, перебуваючи на зв'язку з сімейним лікарем. Якщо в людини немає задухи, проблем з диханням, то його не треба госпіталізовувати, людина може перехворіти вдома.

Поряд із коронавірусом в Україні продовжується ріст захворюваності на грип, що дає ускладнення у вигляді пневмонії, крім того, люди заражаються ще пневмококом.

Пневмококова інфекція теж вражає переважно людей старшого віку старше 65 років. Аби не захворіти на ці інфекції лікарі радять робити вакцинацію від грипу.

Отже, у зоні ризику захворіти на пневмококову інфекцію та коронавірус люди після 60 років.

"Усіх кого можна відправити на дачу, відправте, й скажіть сидіти там до вересня й не висовуватися", - каже лікар Комаровський.

«Зараз кожне місто, кожен мер, соціальні служби мають подбати про те, щоб пенсіонери перестали "шастати" по усіляким організаціям й забирати пенсії чи купляти продукти. Нехай їм приносять пенсії додому. Пенсіонери не повинні ходити по поліклінікам, магазинам та їздити в міському транспорті – усе це якомога рідше. Ще раз прошу: навчіть їх, а якщо не виходить замовляйте їм продукти через онлайн-сервіси. Проводьте з ними роботу, інакше ми з ними всіма попрощаємося», - каже Комаровський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#карантин #коронавірус #уряд #рішення #пенсіонери
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...