• Главная
  • Зростання цін відкладається: НБУ знизив облікову ставку до 10%
Ціни
14:26, 12 марта 2020 г.
Надежный источник

Зростання цін відкладається: НБУ знизив облікову ставку до 10%

Ціни
Зростання цін відкладається: НБУ знизив облікову ставку до 10%

В Україні Національний банк хоче «повернути» рівень інфляції в межах норми (5%) та вирішив вкотре зменшити облікову ставку. Цього разу до 10%, передає прес-служба Національного банку України в соцмережі Facebook.

Як відомо, облікова ставка впливає на кредити, які банки можуть видавати українцям, а також, це такий собі спосіб врегулювання інфляції. Завдяки останньому вдається зупинити суттєвий ріст цін.

«На початку року ціни зростали повільніше, ніж очікував Національний банк. Інфляція становила 3,2% у січні та 2,4% у лютому», - говорять в НБУ.

На те, що ціни зростали повільніше впливало декілька факторів: зміцнення гривні та нижчі ціни на енергоносії. Відіграло роль і те, що на ринку була значна пропозиція більшості сирих продуктів харчування.

«Попередній прогноз НБУ передбачав, що інфляція на кінець року буде 4,8%. Але прогноз може бути переглянутий у квітні залежно від подальшого розвитку подій», - пояснює регулятор.

Так, в НБУ зазначаються, що ціни на окремі товари в Україні й справді знизилися. Цього вдалося досягти завдяки росту обсягів поставок за кордон.

«Український валютний ринок наразі реагує погіршенням настроїв на невизначеність із ситуацією з коронавірусом та турбулентністю на фінансових і товарних ринках», - зазначає регулятор.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ціни #товари #продукти #облікова ставка #відсоток #зниження #НБУ
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...