ФОПи звільнили від ЄСВ: закон із підтримки бізнесу під час карантину прийняли в Україні

ФОПи звільнили від ЄСВ: закон із підтримки бізнесу під час карантину прийняли в Україні, Эвелина Яблонська

Сьогодні, 17 березня, Верховна Рада України прийняла новий закон щодо підтримки бізнесу під час карантину. Законопроект передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, повідомляється на сторінці Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в соцмережі Facebook.

Як зазначається, в Україні хочуть підтримати платників податків на час карантину, який спрямований стабілізувати ситуацію з коронавірусом.

Так, проект закону №3230 передбачає відміну штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, а саме у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

«Встановлено мораторій на перевірки господарської діяльності суб'єктів, крім групи з високим ступенем ризику, до 31 травня 2020 року. А також - мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок податковою службою з 18 березня по 18 травня 2020 року», - йдеться у повідомленні.

Також не буде нараховуватися і сплачуватися плата за землю у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

«Об’єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки з 1 березня по 30 квітня 2020 року», - йдеться у прийнятому законопроекті.

При цьому, додається, що прийнятий закон допоможе зменшити негативні наслідки спаду економічної активності в країні. А саме, зважаючи на те, що це було зумовлено розповсюдженням інфекційного захворювання коронавірусом.

Фізичних осіб підприємців (ФОП) буде звільнено від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), скасовано штрафи та пеню за несвоєчасну, або неповну сплату ЄСВ і несвоєчасне подання звітності з ЄСВ. Також буде скасовано податок на комерційну нерухомість та землю. Все це введено тимчасово, на період із 1 березня по 30 квітня цього року.

Юридичних осіб (бізнес) звільнили від основних штрафів та пені за порушення податкового законодавства (крім ПДВ, акцизів та ренти). При цьому, бізнес отримає тримісячне відтермінування щодо введення РРО (Реєстратора розрахункових операцій). Це стосується бізнесу, який відноситься до «спрощеної» категорії. 

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
Коронавірус закон бізнес податки землі аренда землі
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
630 просмотров в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии