• Главная
  • Без ускладнень лікуйтесь вдома: МОЗ затвердило нові правила госпіталізації хворих на COVID-19
11:30, 30 марта 2020 г.
Надежный источник

Без ускладнень лікуйтесь вдома: МОЗ затвердило нові правила госпіталізації хворих на COVID-19

Без ускладнень лікуйтесь вдома: МОЗ затвердило нові правила госпіталізації хворих на COVID-19

Як повідомляють у МОЗ, з 29 березня лікарі працюватимуть за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Так, міністерство оновило алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19.

Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, що не мають ризику ускладнень, тих, що одужують й не потребують медичної допомоги цілодобово, рекомендують лікувати амбулаторно, в домашніх умовах.

Лікарі будуть контролювати стан хворих й їх контактних осіб за телефоном чи здійснюватимуть виїзні консультації з дотриманням правил інфекційного контролю.

Медичні працівники, які надають медичну допомогу за місцем проживання, і контактні особи пацієнта обов’язково мають використовувати засоби індивідуального захисту, маски, рукавички і таке інше.

Втім, амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене, коли пацієнт із групи ризику чи має тяжкий або середньо-тяжкий перебіг.

До таких симптомів відносяться:

  • ядуха;
  • утруднене дихання;
  • збільшення частоти дихальних рухів більше фізіологічної норми;
  • кровохаркання;
  • шлунково-кишкові симптоми (нудота, блювання, діарея);
  • зміни психічного стану (сплутаність свідомості, загальмованість).

Найчастіше ускладнене дихання при COVID-19 починається з другого тижня хвороби, тому медпрацівники мають активно спостерігати за хворими саме в цей період.

Такі заходи та алгоритми затверджені наказом МОЗ України про “Організацію надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)” й відповідають рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Про це під час брифінгу повідомив заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Накази МОЗ мають затверджене поняття "клінічний маршрут пацієнта".

Станом на 30 березня якщо медичний працівник виявив у особи симптоми, відповідні до COVID-19, він має діяти за таким алгоритмом:

  • зареєструвати випадок та проінформувати медзаклад для подальшого клінічного дослідження пацієнта;
  • у двогодинний строк проінформувати про підозру на захворювання лабораторний центр МОЗ України;
  • якщо пацієнт потрапляє у цілодобовий стаціонар, там проводиться забір необхідних матеріалів для аналізів, які має бути відправлено в лабораторію.

Лабораторні тестування проводяться у разі, якщо симптоми пацієнта відповідають коронавірусній хворобі, або для пацієнтів з підозрою на пневмонію. Первинний експрес-тест на коронавірус має бути підтверджено другим тестом ПЛР.

Передбачається, що медики первинної ланки зобов'язані вести моніторинг осіб, що мали контакт з хворими на COVID-19. Моніторити будуть й медпрацівників, що мали контакт з хворими на коронавірус.

Моніторинг здійснюється протягом 2 тижнів після останнього контакту.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#коронавірус #вооз #моз #кременчук #пацієнти #лікування
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...