• Головна
  • У Кременчуці громадян обдурюють шахраї: нові схеми та поради кременчужанам
12:04, 3 квітня 2020 р.
Надійне джерело

У Кременчуці громадян обдурюють шахраї: нові схеми та поради кременчужанам

У Кременчуці громадян обдурюють шахраї: нові схеми та поради кременчужанам

Учора, 2 квітня, близько 14:50, до відділу поліції звернулась 40-річна кременчужнка та повідомила про шахрайство.

Відомо, що того ж дня, близько 14:00, її 15-річний син хотів купити одяг в інтернет-магазині. Невідома особа, під приводом покупки одягу, заволоділа грошима містянки в сумі 1050 грн, що були зняті з банківської картки.

2 квітня, близько 13 години, звернувся пенсіонер та повідомив, що по вул. Соборній, біля банку невідома особа заволоділа його карткою та зняла з неї гроші.

Чоловік говорив пенсіонеру, що в банку перепутали картки та забрав його банківську картку.

Першого квітня, близько 15 години, до поліції звернувся кременчужанин й повідомив, що купував басейн на сайті "ОЛХ".

Його грошима у сумі 2000 грн, які він перерахував на банківський рахунок, заволоділа невідома особа.

Нові шахрайства - гадання, «зняття порчі», надання допомоги як соцпрацівники

Даним видом шахрайських дій займаються переважно особи ромської національності, які періодично з’являються у великих містах, районних центрах.

У бесіді під приводом поворожити фактично здійснюють розвідувальні опитування, у ході яких отримують дані стосовно матеріального становища осіб.

В подальшому, переважно молодих жінок та дівчат шкільного віку, залякуючи настанням тяжкої хвороби або смерті рідних пропонують принести з дому гроші та золоті вироби для того, щоб провести обряд над ними «очистити їх» і відвернути біду.

Тому поліція рекомендує інструктувати своїх близьких родичів (доньок, племінниць онучок) стосовно спілкування з незнайомими особами ромської національності.

Також вказані особи можуть з’являтися в селах заходити в оселі осіб похилого віку та представлятися працівниками соціальних служб.

Як правило в якості «жертв» вибирають осіб похилого віку, котрі мешкають самі. Шахраї приходять до них додому та пропонують обміняти старі гроші на нові, та в подальшому замість грошових кошт передають потерпілому конверти з папером чи підроблені кошти.

Поради поліціянтів як поводитися аби уникнути впливу шахраїв:

1. Перевіряйте документи у підозрілих осіб перед тим як передавати кошти незнайомій людині.

2. Перш ніж вдаватися до конкретних дій слід ретельно перевірити отриману інформацію та переконатися у її достовірності.

3. Не зволікати із дзвінком в поліцію (102) або зверніться до найближчого територіального відділу чи відділення ГУНП в Полтавській області.

Шахрайства з використанням інтернет-ресурсів (купівля-продаж товарів)

Аферисти використовують зростання попиту на послуги Інтернет-магазинів та аукціонів. Створюють фіктивні аккаунти з товаром або послугами і вимагають від клієнтів передоплату за неіснуючий товар.

Яких правил слід дотримуватися користувачам Інтернет-ресурсів:

  • розраховуватись зі службою доставки по факту отримання товару (післяплата) або передавати готівку безпосередньо продавцеві в руки;
  • не рекомендується переказувати кошти на гаманці електронних платіжних систем (це не гарантія стовідсоткової ідентифікації особи користувача (продавця);
  • якщо продавець пропонує перерахувати кошти на рахунок однієї з банківських установ – вимагайте від нього копію паспорта, а для Інтернет-магазинів – реєстраційні документи суб’єкта господарювання, аби перевірити відповідність банківських реквізитів даними продавця (шахраї зазвичай використовують банківські картки сторонніх осіб, тому звертайте увагу на розбіжність між анкетними даними продавця та власника картрахунку).

Телефонні шахрайства з картковими рахунками

Шахраї зазвичай використовують засоби зв’язку (стаціонарні або мобільні телефони), нерідко з прихованими номерами телефонів.

Стандартна схема обману полягає у переконанні жертви у виникненні технічних проблем з обслуговуванням картки, для вирішення яких необхідно уточнити конфіденційну інформацію власника рахунку.

Також можуть телефонувати чи направляти смс-повідомлення з вимогою погашення кредитної заборгованості шляхом перерахування грошей на відповідний рахунок.

У таких випадках сума завданих збитків залежить від фактичної суми грошових коштів на розрахункових рахунках та кредитного ліміту картки «жертви».

Яких правил слід дотримуватися власникам банкрахунків:

  •  уникайте сумнівних та незрозумілих платіжних операцій. Якщо дозвонювач представляється працівником баку, вимагайте його персональні дані та номер телефону, з якого він дзвонить, щоб у подальшому перевірити отриману інформацію в банківській установі. 
  • не повідомляйте стороннім особам конфіденційну інформацію (реквізити банківських карт, пін-коди, персональні дані, секретні слова тощо)

Якщо Ви вже опинилися в подібній ситуації, необхідно:

  • зберегти СМС-переписку та історію дзвінків шахрая. Бажано зробити скріншоти (миттєві фотознімки екрану) або фото переписки. Телефонувати можуть з декількох номерів (від імені працівників чи служби безпеки банку).
  •  при першій можливості отримайте в найближчому відділені банківської установи роздруківку за власним банківським рахунком – ця інформація дозволить слідчим встановити рахунок, на який були перераховані грошові кошти.
  •  зателефонуйте до поліції (102) або зверніться до найближчого територіального відділу чи відділення ГУНП в Полтавській області.

Телефонні шахрайства (псевдополіціянти)

Вказаний різновид шахрайства передбачає телефонний дзвінок псевдополіціянта.Невідомий телефонує пізно ввечері або зранку, як правило на стаціонарний або мобільний телефон і намагається переконати жертву в тому, що її близького родича (здебільшого брат, сестра, син, дочка або онука) затримано за скоєння того чи іншого виду злочину (переважно за збереження наркотичних засобів та скоєння ДТП). Рідше вигадують певну надзвичайну ситуацію.

За уникнення кримінальної відповідальності псевдоправоохоронці вимагають «хабара», вказуючи на конкретний рахунок банку або електронний гаманець. В деяких випадках злочинці можуть використовувати «псевдотаксита» так званого посібника, котрий у визначений час під’їде чи приїде до адреси мешкання жертв, котра фактично з рук в руки передає грошові кошти «псевдотакситу».

Яких правил слід дотримуватися, якщо ви отримали схоже повідомлення:

  • негайно зв’язатися з родичем (знайомим) телефоном або в інший прийнятний спосіб, аби переконатися в достовірності інформації про надзвичайну подію, учасником якої міг бути родич (знайомий);
  •  уникати необдуманих дій і негайно зателефонувати в поліцію (102) або зверніться до найближчого територіального відділу чи відділення ГУНП в Полтавській області.

Якщо кошти були перераховані відповідно до вимог шахраїв, необхідно зберегти історію дзвінків «шахрая» та чеки про транзакцію (чимало прикладів, коли потерпілий не пам’ятає номер рахунку, на який були перераховані кошти).

Нові різновиди шахрайств "допомога" добровольцям, бійцям АТО

Виникненню нових шахрайських схем сприяв не тільки розвиток новітніх технологій, але й соціально-політична обстановка в країні. Так в державі набули поширення фіктивні повідомлення про утримання людей в полоні незаконних військових формувань «ДНР» та «ЛНР».

Також провадиться збір благодійних коштів для бійців АТО псевдоволонтерами та «хабарів» за відтягнення призову до строкової служби.

1. Перш ніж вдаватися до конкретних дій слід ретельно перевірити отриману інформацію та переконатися у її достовірності;

2. Не зволікати із дзвінком в поліцію (102) або зверніться до найближчого територіального відділу чи відділення ГУНП в Полтавській області. Ваше вчасне звернення дасть правоохоронцям можливість оперативно встановити особу шахрая та затримати його.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шахраї #поради #поліція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...