• Головна
  • Понад 100 тис. українців пішли до церков: у МОЗ назвали коли чекати спалаху захворюваності на COVID-19
10:00, 20 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Понад 100 тис. українців пішли до церков: у МОЗ назвали коли чекати спалаху захворюваності на COVID-19

Понад 100 тис. українців пішли до церков: у МОЗ назвали коли чекати спалаху  захворюваності на COVID-19

Медики очікують сплеск кількості інфікувань через п'ять-десять днів. Через нехтування карантинних правил під час Великодня, коли близько 130 тисяч українців таки пішли до церков, в Україні за п'ять-десять днів очікується сплеск зростання кількості інфікованих новим коронавірусом COVID-19. Про це пише ТСН.

"На жаль, недотримання карантину може вплинути на його подовження. Тому що ми всі чітко розуміємо, що те, що Україна запровадила карантин дуже швидко і достатньо жорсткі заходи карантину дає змогу зробити зростання захворюваності не піковим, а таким достатньо пологим. Тому сьогодні вся мережа наша, яка є в Україні, а це фактично зарезервованих 35 тисяч ліжок госпітальної бази, сьогодні не є переповнена. Ми можемо говорити про те, що ми маємо резерв і ліжок в стаціонарах, і резерв у відділеннях інтенсивної терапії, оскільки не більше 8% апаратів штучної вентиляції легень сьогодні задіяно. І кожен з нас має розуміти, що якщо ми дотримуємося рекомендацій карантину, а це не вигадка, це доведено науковими дослідженнями, ми зможемо зберегти систему охорони здоров'я, ми зможемо зберегти медиків і найголовніше - врятувати життя тисяч наших громадян", - сказала заступниця міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.

Зазначимо, що нинішній карантин діє до 24 квітня, однак влада вже заявила, що він буде подовжений.

Близько 70% людей, які померли внаслідок коронавірусної хвороби, страждали захворюваннями серцево-судинної системи, хронічними захворюваннями. Близько 25% мали також цукровий діабет.

Близько 22% мали хронічні захворювання легень. А загалом десь близько 27-29% пацієнтів, яких, на жаль, ми втратили, мали поєднані хронічні захворювання.

Люди, які мають важкі хронічні захворювання, вони перебувають у значно більшій зоні ризику. В Україні, на відміну від Італії та Іспанії, серед захворілих понад 80% - це є особи, старші 50 років.

Лікування коронавірусної хвороби дуже різне. Вартість лікування залежить від стану пацієнта, від важкості перебігу захворювання, від тактики, яку обирає той чи інший лікар, та чи інша клініка, і від прихильності пацієнта до сприйняття того лікування, яке призначається.

Насправді до 80% пацієнтів, які захворіли на коронавірус, не потребують стаціонарного лікування. А з тих 20-30% пацієнтів, які зараз в Україні госпіталізують, вони потребують інтенсивної терапії. Тому діапазон лікування залежить від цього.

Приблизно від 300 до 10 тисяч гривень у день іде на лікування одного пацієнта в різних лікарнях в Україні. Держава бере на себе лікування через медичну субвенцію. А вже за квітень це лікування буде профінансовано відповідним пакетом програми медичних гарантій Національної служби здоров'я України.

Без сумніву, що до цього долучаються і місцеві бюджети, долучаються благодійні фонди, меценати, за що ми надзвичайно вдячні усіх, хто сьогодні бореться з епідемією, хто підтримує наших медиків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #лікарні #україна #аналізи #карантин
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...