• Головна
  • Одну маску на зміну, костюми не всім: як працюють співробітники "швидкої" у Кременчуці під час епідемії коронавірусу
14:17, 20 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Одну маску на зміну, костюми не всім: як працюють співробітники "швидкої" у Кременчуці під час епідемії коронавірусу

Одну маску на зміну, костюми не всім: як працюють співробітники "швидкої" у Кременчуці під час епідемії коронавірусу

У Кременчуці станом на сьогодні зареєстровано ще 14 нових випадків корона вірусної хвороби. У самому епіцентрі знаходяться насамперед працівники «швидкої», які щодня контактують із чималою кількістю хворих, виїжджаючи на виклики.

На станції «швидкої» у Кременчуці наявні передані волонтерами захисні костюми, маски, антисептики, дезінфектори, захисні щитки-екрани, про які знають усі працівники. Однак їх видають не всім й це дивує та обурює містян.

З власних джерел нам стало відомо, що лише з 20 квітня на виклики про підозру коронавірусу, начебто, почали видавати захисні костюми і водіям «швидких». До цього у захисних костюмах, які передали волонтери, їздили лише фельдшери.

"Працюю 5-ту зміну, після того, як вийшов з лікарняного, й жодного разу під час виклику про підозру на коронавірус не одягав костюм. Фельдшери одягали, а мені не давали. Зараз начебто почали видавати хлопцям костюми, як буде далі не знаємо", - наголосив співробітник станції.

Водіям видають по одній медичній масці на зміну, ані респіраторів, ані рукавичок, ані костюмів, ані окулярів. Кременчужани кажуть, коли почалася епідемія, то навіть шили маски власноруч й це при тому, що вони знаходяться на "передовій", де ризикують щодня захворіти на COVID-19.

19 квітня бригади «швидкої» співпрацювали із медиками та пацієнтами центральної районної лікарні й захисні костюми дали не всім. Нагадаємо, що ЦРЛ закрита на карантин через хворих на коронавірус, що там лікуються.

Зараз начебто вже почали давати й водіям, однак як це буде надалі не відомо, бідкаються громадяни. Працівників «швидкої» не тестують, про тестування на коронавірус ані медиків, ані водіїв ніхто чув.

А от гаряче харчування дають, плюс яблука та молочні продукти.

Також нагадаємо, що 9 квітня було передано на станцію "швидкої допомоги" у Кременчуці матеріальну допомогу у вигляді необхідних для лікарів товарів, серед яких 300 штук одноразових масок та 30 штук щитків захисних (екрани).

Усього в Кременчуці щодоби працюють 13 бригад по 3-4 людини й усім потрібен захист - маски, антисептики, рукавички, костюми тощо.

У свою чергу деякі працівники станції "швидкої" повідомили, що масками й рукавичками, начебто, забезпечені усі у повній мірі, а водій ніяк не контактує з хворим тому йому достаньо маски.

Ольга Ляшенко: "Мы своих водителей не ущемляем! У нас уже был разговор с ними, я общалась с ребятами и говорила, что "говорите о том, что вам нужно, вам всё выдадут, а не жалуйтесь." Зачем им надевать костюмы? Они сидят за рулём, они не контактируют с больными. Мы надеваем костюмы и едем в кабине с больным, водитель связывается с нами по рации. Мы выдаём маску, перчатки (не одну пару в сутки). Привозим больного в инфекционное отделение, снимаем костюмы (и всё - в двойные пакеты!), машину обрабатывают. Мы едем на станцию, меняем костюмы, машину опять обрабатывают. Зачем водителю костюм? У них контакта нет. Маски есть, экраны есть, перчатки есть, обработать руки - не вопрос! Мы иногда едем и сами не знаем, на что именно. Я уже писала, что люди обманывают и вызывают не на температуры, а на давления. И нас ждёт нежданчик. В таких ситуациях мы все беззащитны, не только наши водители".

Одну маску на зміну, костюми не всім: як працюють співробітники "швидкої" у Кременчуці під час епідемії коронавірусу, фото-1

Самі ж медики "швидкої" закликають громадян повідомляти про температуру та про контакти з людьми, хворими Covid-19: «якщо вийде з ладу швидка - задумайтеся, хто буде виїжджати на важких хворих. Вчора було три виклики, на яких фельдшери випитували з ким був контакт. І зізнавалися, що він був, не диспетчеру, а на виклику. Якого хріна ви брешете собі на шкоду? Якщо вийде з ладу швидка - задумайтеся, хто буде виїжджати на важких хворих. Смійтеся. Вам весело, але веселощі тільки починаються», - пише Ольга Ляшенко.

ДОПОВНЕНО: 24 квітня, 19:50.Працівник станції екстренної медичної допомоги повідомив редакцію 05366.com.uа про те, що після виходу статті наших журналістів, на станції  видали необхідні засоби захисту для водіїв "швидкої".

"На кожну машину видали одноразовий костюм для водія й респіратор. Уже коли їдемо на "корону", то у кожного є респіратор та костюм. Водій під час погрузки хворого принаймні краще захищений", - повідомив працівник станції.

У Стандарті ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ «КОРОНАВІРУСНА ХВОРОБА (COVID-19)», що затверджений наказом МОЗ від 28.03.2020, у п.4.2 вказано порядок використання відповідних засобів індивідуального захисту персоналом бригад екстреної медичної допомоги під час огляду, надання екстреної медичної допомоги та транспортування пацієнта з підтвердженим або підозрою на COVID-19 та дотримання порядку одягання та знімання ЗІЗ персоналом бригад ЕМД: "до приїзду необхідно: отримати інформацію від диспетчера; підготувати необхідний комплект ЗІЗ; підготувати необхідний набір для проведення обстеження та надання екстреної медичної допомоги". До бригади належить і водій, це вказано у Типовому положенні про бригаду екстренної допомоги, що затверджений постановою Кабміну від 21.11.2012.

У Стандарті вказано засоби захисту, які мають носити члени бригади "швидкої".

Одну маску на зміну, костюми не всім: як працюють співробітники "швидкої" у Кременчуці під час епідемії коронавірусу, фото-2

Більше документів щодо роботи медиків можна знайти на сайті МОЗ.

Зараз у такий напружений час треба тестувати тих, хто ризикує своїм здоровям на "передовій": медиків, працівників швидких, поліціянтів тощо. Їх треба застрахувати також.

Це все-таки безпека громадян. За вчасного тестування їм зможуть допомогти колеги, зберегти їхні життя, адже вони перебувають щодня у зоні ризику.

17 квітня під час брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що МОЗ планує 1 раз в 5 днів проводити тестування медичних працівників на коронавірусну інфекцію.

"У зв'язку з суттєвим збільшенням кількості хворих медичних працівників, зараз ми розглядаємо можливість проведення тестування 1 раз в 5 днів усім медпрацівникам, які працюють з COVID-19", - сказав міністр охорони здоров'я Степанов.

За словами міністра, зараз тестування медпрацівників на коронавірусну інфекцію COVID-19 здійснюється за загальним алгоритмом у разі наявності симптомів захворювання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#швидка #маски #дезінфектори #допомога #щитки #коронавірус
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...