• Головна
  • Кременчуцьку легкоатлетку Ольгу Ляхову не включили у списки на президентську стипендію
08:12, 21 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Кременчуцьку легкоатлетку Ольгу Ляхову не включили у списки на президентську стипендію

Кременчуцьку легкоатлетку Ольгу Ляхову не включили у списки на президентську стипендію

В Україні існує система заохочення спортсменів в олімпійських видах спорту, і хоч в українському спорті не обходиться без регулярних скандалів, все ж провідні спортсмени, напередодні літніх Олімпійських Ігор зазвичай мають можливість їздити на збори і тренуватися, а володарі нагород на престижних змаганнях, все є мають визнання і підтримку.

Втім, часом трапляється так, що спортсмен чи спортсменка тренуються, готуються до змагань, здобувають медалі, а потім замість відпочинку витрачають сили на те, щоб отримати від держави те, що їм належить по закону.

Запитання до Міністерства молоді та спорту виникли легкоатлетки з Кременчука — Ольги Ляхової.

У березні 2019-го Ольга Ляхова завоювала «бронзу» Чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні, який проходив у Глазго. Кременчужанка змагалася на звичній для себе олімпійській біговій дистанції 800 м і фінішувала третьою з часом 2:03,24.

За «бронзу» Чемпіонату Європи на Ольгу чекала президентська стипендія. Втім, коли вийшов відповідний Указ президента, Ольги серед стипендіатів чомусь не опинилося. Хоча на цьому ж чемпіонаті здобули медалі стрибуни Ольга Саладуха та Андрій Проценко і якраз вони та їх тренери були у списках.

А от Ольги, представниці бігового виду спорту у списках не було. Таким чином кременчужанка здобула «бронзу» Чемпіонату Європи на дистанції 800 м, на цій же дистанції збирається змагатися на Олімпійських Іграх у Токіо, але чомусь залишилася без стипендії.

Наступного дня після публікації Указу, Ольга Ляхова опублікувала на своїй сторінці у Facebook відеозвернення до Міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта. Ольга детально розповіла про проблему і переконливо попросила міністра допомогти у вирішенні цієї ситуації. У цьому ж зверненні Ольга назвала причини чому так сталося — дистанція 800 м у приміщенні начебто не вважається олімпійською.

Тут варто зазначити, що всі змагання з легкої атлетики можна поділити на літні і зимові. Відрізняються вони, у більшості дисциплін, виключно місцем проведення. Влітку спортсмени змагаються на стадіоні, взимку — у манежах. Коли йдеться про нормативи на Олімпійські Ігри, це немає жодного значення.

Легкоатлетичні змагання на літніх Іграх проводяться на стадіонах, проте нормативи на них спокійно можна здавати взимку на «манежних» стартах на тих же дистанціях.

Власне так і відбувається з дистанцією 800 м, на якій змагається Ольга Ляхова. Власне, і у міжнародних положеннях, не вказано жодної різниці. Наша легкоатлетка не обмежилася зверненням до Міністра і звернулася за роз’ясненнями до Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, де їй підтвердили її правоту.

Власне, про це свідчить і офіційна Кваліфікаційна програма до Олімпійських Ігор. Скріншот відповідного пункту з кваліфікаційної програми, а також листування з Міжнародною асоціацією Ольга також оприлюднила в соціальних мережа

Що стосується українського законодавства, то тут все не так чітко. Зокрема у пункті 2 «Положення про стипендії Президента України для видатних та молодих і перспективних спортсменів України з олімпійських видів спорту та їх тренерів» написано таке:

«На здобуття стипендій Президента України висуваються спортсмени зі складу збірних команд України, які зайняли в поточному році перше — третє місце на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу, перше — третє місце на чемпіонатах Європи, перше — третє місце на чемпіонатах світу або Європи серед молоді (або у найближчій до дорослих віковій групі) та їх тренери, а також спортсмени, які зайняли перше — третє місце на Юнацьких Олімпійських іграх, чемпіонатах світу або Європи серед юніорів (юніорок), в олімпійських номерах програми з додержанням умов проведення змагань на Олімпійських іграх».

Саме останнє речення цього пункту і стало аргументом проти Ольги. Оскільки на стадіоні довжина бігового кола 400 м, і спортсменки біжать два кола, а у стандартному манежі — чотири кола по 200 м. Саме тому призери-стрибуни отримали свої стипендії (сектори для стрибків не відрізняються від стадіонних), а бігуни, зокрема і кременчужанка — не отримали. Втім, цей пункт, як видно з Олімпійської кваліфікаційної програми, суперечить міжнародним нормам.

Голова Федерації легкої атлетики Ігор Гоцул також опублікував відео, де прокоментував цю ситуацію. Чиновник публічно вибачився перед Ольгою, що не зміг як голова федерації відстояти її стипендію, а також «на пальцях» пояснив ситуацію і зазначив, що федерація дійшла компромісу зі спортсменкою. Також він зазначив, що Ольга Ляхова підняла важливу проблему розпливчатості формулювань в нормативних актах.

Ольга також опублікувала пост про те, що перед нею вибачилися, і обіцяли переглянути, або принаймні спробувати ініціювати перегляд нечітких положень в нормативних документах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спорт #змагання #чемпіонат #бронза #стипендія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...