• Головна
  • "COVID-паспорт": навіщо потрібен та кому доведеться його оформлювати
10:24, 2 травня 2020 р.
Надійне джерело

"COVID-паспорт": навіщо потрібен та кому доведеться його оформлювати

"COVID-паспорт": навіщо потрібен та кому доведеться його оформлювати

Міністри туризму країн ЄС погодилися розробити єдиний документ з умовною назвою "COVID-паспорт", який у всіх країнах ЄС буде грати роль сертифіката безпеки в галузі.

Про це за підсумками віртуальної конференції глав туристичних відомств країн Євросоюзу розповів міністр туризму головуючої в ЄС Хорватії Гарі.

"Ми завершили неформальну конференцію міністрів за участю всіх країн-членів і єврокомісара з питань внутрішнього ринку Террі Бретона. Ми прийшли до кількох висновків, зокрема щодо організації спільного європейського підходу для виходу з кризи. Це буде включати створення спільних протоколів і заходів в області здоров'я і безпеки. Міністри погодилися, що повинен бути створений загальний документ з умовною назвою "COVID-паспорт", який буде дійсний у всьому Євросоюзі ", - зазначив Капеллі.

За його словами, міністри і Єврокомісія погодили спільну позицію про те, що короткостроковий Фонд відновлення, який буде створюватися під егідою ЄК та за участю країн-членів, буде включати витрати на відновлення туристичної галузі в обсязі 20-25%. Такий же відсоток туристична галузь повинна отримати в Багаторічної фінансовій перспективі ЄС на 2021-2027 роки.

"У звичайних умовах туризм не відіграє такої значної ролі в МФП, але зараз склалася унікальна позиція з боку країн-членів: галузь повинна становити 20-25% довгострокового бюджету. Саме туризм повинен зіграти дуже важливу роль у відродженні економіки всіх наших країн. Ми завжди вважали, що він займає надто багато місця в економіці Хорватії, але сьогодні почули про такий же ситуації в інших країнах, таких як Італія, Іспанія, Португалія, Греція. Наприклад, в Італії на туризм припадає 12-13% ВНП і близько 15% всієї робочої сили. Тому це направл ення є важливим для всіх "- підсумував представник Хорватського головування ЄС.

За словами віце-прем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадима Пристайка, ЄС дійсно обговорює це питання.

Однак є "але" - можна отримати "паспорт", а потім знову підхопити вірус, також фіксуються випадки повторного зараження коронавірусом.

"Я думаю, що це може бути щось на зразок медичних страховок, наявність яких вимагається від кожного туриста, який слід в європейську або будь-яку іншу країну. Так само і з Україною, до речі. Багато тропічних країн, наприклад, вимагають від туристів показати список щеплень. Думаю, щось близько до цього в остаточному документі ЄС і буде. Але я точно не припускаю, що безвіз з Україною буде якимось чином ускладнений", - резюмував віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко.

У свою чергу офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції розпочав перемовини з країнами ЄС, які хочуть офіційно запросити на сезонні роботи українських заробітчан. Для того, щоб це реалізувати, роботодавці повинні забезпечити належні умови проживання та перевезення для громадян.

Наразі уряд намагається визначити, як організувати виїзд українців, які хочуть працювати за кордоном. Водночас, пан Пристайко вже провів низку телефонних розмов з урядовцями країн-членів ЄС.

За його словами, наш уряд вимагає забезпечення організованого трансферу та належних умов праці, зокрема медичної безпеки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#візи #туризм #паспорт #коронавірус #громадяни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...