• Головна
  • У разі простою й під час карантину: ЄСВ підприємці мають сплачувати обов'язково
15:38, 19 травня 2020 р.
Надійне джерело

У разі простою й під час карантину: ЄСВ підприємці мають сплачувати обов'язково

У разі простою й під час карантину: ЄСВ підприємці мають сплачувати обов'язково

Податківці роз'яснили, як сплачується ЄСВ під час вимушеного простою на підприємстві в період карантинних заходів. Про це пише сайт Ліга.нет.

Так,  Законом від 30.03.2020 № 540 було внесено зміни до статті 113 КЗпП, якими передбачено, що за час простою господарської діяльності не з вини працівника (в тому числі на період оголошення карантину), заробітна плата оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Оплата простою (яка сталася не з вини працівника) входить до фонду додаткової зарплати (п.п. 2.2.12 Інструкції із статистики заробітної плати № 5) і єдиний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір нараховується у загальному порядку за правилами, визначеними для зарплати.

У ДПС зауважили, що сплата єдиного внеску є обов'язковою. Навіть за умови простою на підприємстві, за працівників, для яких це підприємство є основним місцем роботи, сплата ЄСВ має бути не нижче мінімального страхового внеску.

Якщо в «простійному» місяці база нарахування ЄСВ за ставкою 22 %, визначена за основним працівником, виявиться нижчою за мінімальну зарплату, єдиний внесок обов'язково нараховується на різницю між цими двома величинами.

Для відображення такої ЄСВ-різниці в таблиці 6 Звіту з ЄСВ потрібно сформувати окремий (додатковий) рядок за тією застрахованою особою, за якою визначали ЄСВ - різницю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#єсв #податки #сплата #підприємці
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...