На пенсію у 55 років: в Україні прийняли зміни до закону

На пенсію у 55 років: в Україні прийняли зміни до закону, Эвелина Яблонська

Жінки в Україні, які мають 30 років стажу, зможуть вийти на пенсію вже у 55 років. Це стало можливим у зв’язку з прийняттям народними депутатами законопроекту №0972 (№ 1086) «Про внесення змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення». 

Як зазначається у пояснювальній записці цього проекту закону, прийняттям закону 55-річним українським жінкам дозволили звертатися за призначенням пенсій до 1 січня 2020 року. Але, тільки тим жінкам, які мають 30 років трудового стажу і яких звільнили з роботи. В цьому випадку вони можуть вийти на пенсію раніше, але розмір їхньої виплати буде зменшений на 0,5% за кожний повний чи не повний місяць дострокового виходу на заслужений відпочинок.

За даний проект закону проголосували 256 народних депутатів.

«У 55 років жінці надзвичайно важко влаштуватися на якусь роботу. Багато українських жінок звільняють з роботи ще до сповнення 55 років, не кажучи вже про «новий» пенсійний вік – 60 років, оскільки вони за віком та станом здоров’я не можуть виконувати певні роботи (приміром, будівельні, монтажні, дорожні тощо)», - йдеться у пояснювальній записці проекту закону.

Законопроект №0972 (№ 1086)
Пенсія жінки українки робота Україна закон ВР депутати нардепи ухвалення проектзакону записка пояснювальназаписка звільнення гроші кошти виплати
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
5241 просмотр в апреле
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии