• Головна
  • Крах економіки: в Україні погіршилися показники практично у всіх галузях
Прогнозують злидні
11:36, 23 червня 2020 р.
Надійне джерело

Крах економіки: в Україні погіршилися показники практично у всіх галузях

Прогнозують злидні
Крах економіки: в Україні погіршилися показники практично у всіх галузях

Через карантин економіка в Україні впала на 1,3%. Цього року країні не вдалося втриматися навіть на тих показниках, які були. Причинами цього є стрімке падіння інвестицій, менші витрати у державному секторі, повільний ріст приватного споживання та експорту, передається на сторінці «Національний банк України» в соцмережі Facebook.

Як зазначається, інвестиції впали до рівня кризи 2014-2015 років. 

«До початку коронакризи український бізнес мав позитивні очікування щодо інвестицій», - йдеться у повідомленні.

Зросла в Україні і кількість збиткових підприємств до 41%. І це лише дані за перший квартал цього року. Раніше ця цифра становила до 27%. 

«Це й стало однією з головних причин падіння інвестицій. Бо 65% капітальних інвестицій фінансуються за рахунок власних коштів бізнесу. Споживання державного сектору продовжувало зменшуватися на 9,7% через складну ситуацію з доходами», - пояснив регулятор. 

Також зросли в Україні й витрати домогосподарств, а ріст сповільнився до 8,1%. В цьому НБУ бачить наступні причини: повільніше зростання доходів громадян, погіршення споживчих настроїв. 

«Громадяни менше коштів витрачали на товари не першої необхідності. Ще одна причина меншого споживання - заборона на роботу непродуктових магазинів та ринків. Натомість зросла інтернет-торгівля», - підкреслили в Нацбанку.  

Загалом, в Україні погіршилися показники практично у всіх галузях. Найбільшого негативного впливу зазнали сфери транспорту та більшості секторів послуг. 

Надалі прогноз від НБУ ще більш невтішний. Оскільки, у другому кварталі очікується поглиблення падіння ВВП (валового внутрішнього продукту).

«Дані свідчать, що падіння за підсумками року, ймовірно, будуть глибшими, ніж очікувалося у попередньому прогнозі», - такий прогноз від НБУ на майбутнє.

.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Криза #вірус #коронавірус #Україна #ВВП #злидні #бідність #крах #гроші #безробіття #НБУ #падіння #інвестиції #бізнес #підприємці #підприємства #банкротство #борги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...