• Головна
  • Діти підуть до школи 1 вересня. Дистанційного навчання санітарний лікар Віктор Ляшко не обіцяє
08:36, 21 липня 2020 р.
Надійне джерело

Діти підуть до школи 1 вересня. Дистанційного навчання санітарний лікар Віктор Ляшко не обіцяє

Діти підуть до школи 1 вересня. Дистанційного навчання санітарний лікар Віктор Ляшко не обіцяє

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я, там вже працюють над розробкою правил для навчального процесу з вересня.

В усіх дітей та вчителів щодня зранку вимірюватимуть температуру тіла. Якщо в них буде температура 37,2, то учнів не пускатимуть до навчання, а вчителів до роботи.

15 липня про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

Вчителі будуть слідкувати аби учні користувалися антисептиками під час занять. Батьки, що супроводжують дітей повинні користуватися масками.

Однак це ще не всі правила, МОЗ ще працює над їх формулюванням. Вже наступного тижня правила затвердить Кабмін.

У МОЗ наголосили, що пропрацюють дві моделі навчання: дистанційне і звичайне. Також будуть вирішувати яким чином поєднувати дві моделі та за яких умов. Нові правила обговорюються з МОН.

За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, наразі спрогнозувати епідситуацію складно. Якщо ж вона буде напруженою, то знову введуть дистанційне навчання.

Також розглядають різні варіанти, наприклад, викладання одних предметів в школі, інших вдома. Або влаштують навчання по змінах.

Доповнено

17 липня Віктор Ляшко повідомив, що в уряді вирішили не впроваджувати навчання в масках, зміни для учнів чи дистанційне. Усе набагато простіше.

За словами Ляшка, школи не закриватимуть, "якщо не буде перевищено епідпороги за кількістю захворювань на грипу та ГРВІ"

Про це він повідомив в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера".

У червоних зонах школи закриватимуть поки ситуація із захворюваннями не стабілізується.

Раніше на засіданні Комітету освіти, науки та інновацій т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет та головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомили як планують відкривати школи.

Україну поділять на зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону».

Повідомлялося про три сценарії навчання:

- низький рівень захворюваності: відвідування закладів освіти дозволено у звичайному режимі.

- високий рівень захворюваності: освітній процес забезпечується повністю дистанційно.

- середній рівень захворюваності: освітній процес забезпечується у змішаній формі – дистанційно та в закладах освіти, з відповідним дистанціюванням та заходами гігієни.

Найбільш вірогідним в Україні вважали третій сценарій. У такому разі, рекомендації щодо організації освітнього процесу такі:

- потоки школярів розмежовуватимуть за віком. Окремі заняття проводитимуть на свіжому повітрі.

- хворі дітки з легеневими хворобами, розладами імунної системи, цукровим діабетом тощо будуть навчатися тільки вдома на екстернатній  формі  чи дистанційному навчанні.

- для молодших класів повністю дистанційного навчання не буде. Повний карантин буде вводитися лише на 7-14 днів.

- тести вчителям щотижня робити не будуть.

На думку ексміністерки Лілії Гриневич, змішане очно-дистанційне навчання можливе. Тобто частина навчального процесу може проходити дистанційно (заняття з гуманітарних предметів).

Однак спілкування вчителя з дітьми та подальше опрацювання теми дуже важливе. А дистанційне навчання поглиблює нерівність у доступі до освіти для дітей.

Як кажуть, щоб у вас було пятеро дітей, один смартфон та повільний інтернет. Так, батьки обурюються щодо уроків в мережі. Адже не всі мають гаджети та інтернет-покриття.

Тут треба спеціальну програму уряду для вільного доступу до електронних освітніх матеріалів і цифрових технологій, переконана Гриневич.

Вона каже, що вчителі самі не знають як їм навчати, коли в родинах немає гаджетів чи інтернету. А ще важливо і доступ до електронного контенту налагодити, систематизувати та розмістити підручники на одному ресурсі. Це значно полегшить роботу вчителям.

Як повідомляло видання 05366.com.ua, на сайті Президента українка зареєструвала петицію про заборону дистанційного навчання. Ймовірно, що за період карантину батьки втомилися робити уроки з дітьми. Петиція набрала відповідну кількість голосів.

Батьки проти: МОН подало на обговорення документ про дистанційну форму освіти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мон #учні #школи #дистанційне #моз #реформи #вересень
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...