• Головна
  • Народжуй дітей: як студентам не платити пільговий кредит на навчання під 3% річних
14:38, 16 липня 2020 р.
Надійне джерело

Народжуй дітей: як студентам не платити пільговий кредит на навчання під 3% річних

Народжуй дітей: як студентам не платити пільговий кредит на навчання під 3% річних

Студенти, які не зможуть вступити на бюджет, можуть скористатись довгостроковим цільовим пільговим кредитом.

Можна отримати пільговий кредит під 3% річних для оплати навчання за контрактом. Термін погашення кредиту – 15 років. Погашення починається з наступного року за роком випуску.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2018 р. № 673 «Про затвердження Порядку пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти», пільгове кредитування надається особам, які зараховані на навчання для здобуття професійно-технічної або вищої освіти за денною або заочною формою на підставі угод, укладених між навчальним закладом та фізичною або юридичною особою.

Як повертати?

Вартість навчання університети щороку визначають до 1 квітня. Вираховують скільки коштів потрібно на навчання з огляду на вартість навчання, що була встановлена законодавством.

Одержувач кредиту за рахунок держбюджету повертає його та відсотки через університет на рахунок Міністерства освіти і науки України, або інших центральних органів виконавчої влади.

Якщо студента відрахують, то кредит і відсотки має повернути сам через три місяці після відрахування. Повернути треба буде, якщо студента переведуть на навчання за державним замовленням.

Що з пільговиками?

Одержувачі кредиту з числа інвалідів I групи взагалі звільняються від сплати кредиту та відсотків за користування ним.

Кого звільняють від виплат?

Студентів, що після закінчення навчання і випуску працюватимуть безперервно за фахом п’ять років в державному або комунальному закладі чи установі в сільській місцевості. Тоді треба просто надати довідку з роботи.

Не сплачують відсотки за користування кредитом студенти з дитиною. Ті, хто має двох дітей, сплачує 75% суми заборгованості за кредитом, трьох - 50%.

Студент подає довідку про склад сімї щороку до навчального закладу перед сплатою суми заборгованості і відсотків.

Перебування в декреті, академічній відпустці, призов на строкову військову службу або мобілізація в особливий період, вступ до аспірантури– все це продовжує строк повернення кредиту.

Подібна практика широко розповсюджена у європейських країнах, зокрема у Великій Британії. Молодь користується державною підтримкою на час навчання (і тому дуже відповідально ставиться до навчання), а потім, коли випускається і отримує роботу, повертає державі кошти, витрачені на їх підготовку.

Для укладення угоди студент подає до навчального закладу свій паспорт та довідку про присвоєння йому реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Як повідомляло видання 05366.com.ua, МОН встановив мінімальну ціну на навчання в університетах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кредит #студенти #навчання #програма #умови #пільги
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...