• Головна
  • Переробка та очищення: на Полтавському ГЗК розповіли про забруднення екології
Металургія та екологія
13:36, 17 липня 2020 р.
Надійне джерело

Переробка та очищення: на Полтавському ГЗК розповіли про забруднення екології

Металургія та екологія
Переробка та очищення: на Полтавському ГЗК розповіли про забруднення екології

Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат (Полтавський ГЗК) наносить шкоду екології вже тим, що існує та працює. Про це вчора, 16 липня, повідомили журналістам на самому підприємстві. 

За словами першого заступника Голови правління Полтавського ГЗК Володимира Іванова, важливим є те, що робить ГЗК для того, аби наносити мінімальну шкоду екології. Насамперед, позитивну роль відіграє наявність великого кар’єру, чималої кількості техніки, фабрик із переробки, сховищ для «хламу», цехів із виготовлення окатишів та власний залізничний транспорт. 

Використовує підприємство й автомобіль пилополивалку. Його завдання подавляти пил, який здіймається до гори під час видобутку руди на кар’єрі. Завдяки вантажопідйомності цього авто до 90 тонн, транспорт здатен охопити за один захід велику кількість територій. 

Крім цього, додали, що ГЗК використовує до 60% електроенергії в Полтавській області. Причина – великий об’єм обладнання, який використовується на підприємстві.

Наголошують на підприємстві і на тому, що місто Горішні Плавні, де працюють комбінати, має найчистіше повітря в Україні. Такі дані озвучив відділ інформації про стан забруднення навколишнього середовища Центральної геофізичної обсерваторії імені Срезневського ще у 2019 році.  

Володимир Іванов додає, що це при тому, що у Горішніх Плавнях найбільш напружений промисловий район. 

Видання 05366 знайшло інформацію про це в мережі. Виявляється, це в Україні робили оцінку стану забруднення атмосферного повітря в 39 містах. Для цього організували 129 стаціонарних постів державної системи моніторингу гідрометеослужби. У повітрі визначали вміст 22 забруднювальних речовин (серед них, вісім важких металів). 

Щоб ліквідовувати забруднення, які створює робота ГОКів, необхідно вкладати для цього надзвичайно великі інвестиції. 

«Ми купуємо техніку, яка поливає паркани, дороги. А ще, використовуємо різні хімічні речовини, які не наносять шкоду навколишньому середовищу», - сказав Володимир Іванов.

У майбутньому на ПГЗК хочуть збудувати склад залізозовнішнього концентрату. Загалом, працювати ГЗК в Горішніх Плавнях почали ще в часи СРСР. Вчора, 16 липня, вони святкували своє 50-річчя. 

При цьому, чимало корінних кременчужан розповідають, що ще в роки СРСР сюди приїжджали іноземці. Їхати в Горішні Плавні вони побоялися, бо їх прибори пищали від високого рівня радіації, коли вони під’їжджали до цього місця. Причина – природні поклади, які були дані там природою. Наскільки такі розповіді є правдивими, стверджувати ніхто не може. 

На підприємстві зазначають, що якби була радіація, світові компанії з виготовлення автомобілів не купували б у них продукт – окатиші (на 69,5% складаються з заліза), і не виготовляли б з них, свій продукт. Тобто, не робили б з нашого металу автомобілі. 

Раніше видання 05366 повідомляло, ГЗК пропонує малу компенсацію: до Кременчуцького району приїхав губернатор.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ГЗК #окатиші #автомобілі #Mercedes #екологія #забруднення #очищення #новиниУкраїни #метал #металургія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...