• Головна
  • В Лохвицькому районі на землю розлили соляну кислоту: експертиза грунту показала високий рівень забруднення
13:12, 18 серпня 2020 р.
Надійне джерело

В Лохвицькому районі на землю розлили соляну кислоту: експертиза грунту показала високий рівень забруднення

В Лохвицькому районі на землю розлили соляну кислоту: експертиза грунту показала високий рівень забруднення

Як повідомили в прес-службі Полтавської ОДА, на території ДП «Лохвицький спиртовий комбінат» розлилася соляна кислота із ємностей на землю. Підприємство - хімічно небезпечний об’єкт ІІІ ступеня хімічної небезпеки.

Екоінспектори розраховують суми збитків довкіллю, адже експертиза показала, що рівень забруднення перевищує норму в 5 разів.

Провели онлайн-нараду та вирішували як утилізовувати хімічні речовини на ДП «Лохвицький спиртовий комбінат».

На нараді були присутні представники Міністерства економіки, поліціянти, підприємства з ліцензією на утилізацію та фахівці облдержадміністрації та Лохвицької РДА.

За словами заступника голови ОДА, Харківський науковий центр військової екології, надав висновки по вмісту цистерн на заводі: середня концентрація кислоти - 23%.

Фахівці Державної екологічної інспекції Центрального округу направили звернення до поліції про забруднення земель через недбале зберігання хімічних речовин.

Як ліквідовуватимуть забруднення

Поки не обрахували збитки, комісія ДСНС не може дати експертний висновок про присвоєння рівня надзвичайної ситуації.

«Лохвицький спирткомбінат» входить до концерну «Укрспирт», тому кошти на утилізацію треба питати в них, говорять чиновники.

Але рахунки концерну арештовані й грошей в них немає. Відомо, що кислота була закуплена в 2007 році, а підприємство не працює з 2009. Вона втратила споживчі властивості й потребує утилізації.

Юрій Сліпачук, начальник відділу поводження з небезпечними відходами київської компанії «ДСЛ-2010» каже, що вони можуть це зробити.

Речовину мають відкачувати в присутності ДСНС та вивозити до місць утилізації. У ОДА повідомили в свою чергу, що отримають висновки й проведуть засідання регіональної комісії ТЕБ і НС.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України №140 платити гроші за утилізацію відходів та ліквідацію наслідків таких ситуацій має саме підприємство, яке забруднило довкілля.

Наразі будуть шукати кошти в бюджеті для ліквідації наслідків, тобто Мінекономіки має виділити певну суму Полтавщині, як орган управління "Укрспирту".

Зазначимо, що комбінат виробляв біоетанол. З повним звітом аудиту підприємств галузі можна ознайомитися тут.

Про розгерметизацію цистерн попереджали

У липні 2020 року в РДА обговорювали небезпеку розгерметизації цистерн з кислотою та питання утилізації прекурсорів ДП "Лохвицький спиртовий комбінат".

Місцеві розуміли, що за 10 років цистерни прогниють і забруднення неминуче. Втім, їх ніхто не дослухався.

Відомо, що на заводі соляної кислоти 153 065,30 кг (153 тонни), а ємність з кислотою піддалася корозії.

Тоді ще голова комісії з ліквідації Концерну «Укрспирт» Ільчишин І. А. та в.о. директора ДП «Лохвицький спиртовий комбінат» Савченко Н. В. наголошували, що просять тривалий час допомоги в можновладців, адже грошей не мають, а ситуація критична.

Нічого тоді кращого не придумали, як написати до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. А РДА давала доручення ДСНС
забезпечити герметичність ємностей і вирішити питання.

Виходить, що забруднення сталося з вини тих, хто затягував утилізацію речовин з збанкрутілого підприємства. Забруднення кислотою землі на комбінаті загрожує довкіллю Заводського.

Ще в липні в ОДА обговорили питання з приводу зберігання речовин на заводі, однак чекали поки банкрут знайде гроші.

«Обставини, що нині склалися на території комбінату, створюють передумови для виникнення надзвичайної ситуації – виливу соляної кислоти в навколишнє середовище. Внаслідок цього в зону можливого хімічного забруднення, а це згідно з методикою близько 2 кілометрів, можуть потрапити понад 2 тисячі осіб», – сказав Володимир Гришанін, заступник начальника Головного Управління ДСНС України в Полтавській області.

Тоді констатували, що ємності, в яких міститься кислота, знаходяться в аварійному стані: стінки і днища пошкоджені, люки відсутні. А витік таки стався у серпні, поки всі чекали та перекладали відповідальність одне на одного.

В Лохвицькому районі на землю розлили соляну кислоту: експертиза грунту показала високий рівень забруднення , фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#спиртзавод #лохвиця #екоінспекція #полтавщина #грунт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...