• Главная
  • Українцям вже виплачують аванс за голос на місцевих виборах
Виборчий процес
13:48, 29 сентября 2020 г.
Надежный источник

Українцям вже виплачують аванс за голос на місцевих виборах

Виборчий процес
Українцям вже виплачують аванс за голос на місцевих виборах

На сьогоднішній день п’яту частину всіх кримінальних проваджень під час виборчого процесу займає підкуп виборців. Про це повідомляється на сайті Нацполіції у Полтавській області.

Як зазначається, станом на вечір 28 вересня в Україні вже було відкрито 123 кримінальні провадження відносно порушення виборчого процесу.  

За словами Голови Національної поліціїІгора Клименка, Ситуаційний центр працює цілодобово. Це означає, що інформацію про виборчий процес поліція отримує в режимі онлайн. 

«П’ята частина всіх кримінальних проваджень – це підкуп виборців. Це ті самі продуктові набори з логотипами політичних партій», - розповів Ігор Клименко. 

На цих місцевих виборах найпоширенішою є проблема завчасного підкупу виборця. Тобто, невеличкий аванс людям видають вже за місяць до виборів. На виборах «чесний» українець має проголосувати за кандидата, від якого отримав гроші, та сфотографувати свій бюлетень. Таким чином, підтвердити, що гроші людина отримала не дарма. Ось нині ці всі факти фіксують правоохоронці. 

Крім цього, ще одна класна штука, яка нині працює на виборах, це реєстрація кандидатів-«двійників», так званих «клонів». 

На сьогодні закон не забороняє змінювати громадянам прізвища, або ініціали. В той же час, у Кіровоградської області Нацполіція та СБУ затримала кандидата в мери та його помічника. Вони знайшли місцевого мешканця, який має прізвище, як і діючий мер Світловодська. І вирішили намовити його зареєструватися балотуватися в мери. За це він би отримав 10 000 гривень. Оскільки цей звичайний мешканець має прізвище, як і діючий мер, він би просто відтягнув частину голосів на себе. А все тому, що люди особливо не дочитуються написаного в бюлетенях. Побачили прізвище й одразу ставлять галочку, а на ім'я увагу вже ніхто не звертає.  

«Ці факти присікаються та будуть присікатися», - підкреслив глава Нацполіції Ігор Клименко. 

Придивлятиметься поліція й до масової зміни місця реєстрації та голосування громадян з однієї адреси. 

Так, в Запорізькій області вже зафіксували автобуси, які підвозили людей та яких реєстрували з однієї IP-адреси. Там була сотня громадян. Подібний випадок стався і в Одеській області. Змінити місце реєстрації та місце голосування там прагнули близько тисячі осіб. 

«Цей процес ми документуємо. За всіма цими фактам ми проводимо розслідування. Але це тривалий процес», - пояснили у поліції.  

Раніше, видання 05366 повідомляло: «Перетягування голосів: у Світловодську «пов’язали» кандидата в мери».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Вибори #демократія #місцевівибори #голос #аванс #гроші #кошти #виплати #підкуп #виборці #підкупвиборців #Україна #поліція #клони #кандидати #двійники #бабло #кримінал #кримінальніпровадження
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...